fot. materiały prasowe

Metallica zagra dwa koncerty w Polsce! Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Nadchodzi również nowa płyta


28 listopada 2022

Podziel się newsem:

Metallica przyjedzie do Polski na nie jeden, ale aż dwa koncerty. Po zakupie biletu trzeba jednak będzie uzbroić się w cierpliwość i ustawić przypomnienie w kalendarzu, bo zespół nie wystąpi tak prędko.

Metallica znów w Polsce!

Metallica powraca na polską ziemię! James Hetfield, Rob Trujillo, Kirk Hammett i Lars Urlich ponownie odwiedzą nasz kraj i tym razem zagrają aż dwa koncerty. Trasa koncertowa M72 zaprezentuje nieco inne oblicze jednej z najpopularniejszych metalowych kapel w historii. Muzycy będą grać po dwa koncerty w każdym mieście, z czego ich wizyty będą miały formułę „no repeat”. Oznacza to, że Metallica da dwa różne występy. Listy utworów granych podczas tych występów będą się od siebie całkowicie różnić, podobnie jak zespoły supportujące. Muzycy zabiorą ze sobą także zupełnie nową scenografię czy okrągłą scenę umieszczoną w centralnej części koncertowych obiektów.

Żeby było ciekawiej, bilety na koncerty będą tańsze dla widzów poniżej szesnastego roku życia. W tym ogłoszeniu jest jednak łyżka dziegciu. Na koncerty trochę poczekamy.

Ale trochę poczekamy

Metallica przyjedzie do Polski dopiero w… 2024 roku! Koncerty odbędą się 5 i 7 lipca na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Supportami pierwszego występu będą grupy Architects oraz Mammoth WVH. Przed drugim koncertem popularnej Mety zaprezentują się Five Finger Death Punch i Ice Nine Kills. Sprzedaż karnetów na oba występy wystartuje już 2 grudnia. Jednodniowe wejściówki będą dostępne dopiero od 20 stycznia. Część dochodów z biletów zostanie przekazana dla założonej przez zespół fundacji All Within My Hands, która od 2017 roku zajmuje się działalnością charytatywną na wielu płaszczyznach – od pomocy przy klęskach żywiołowych, przez finansowanie edukacji i walkę z głodem na świecie, po wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, którzy uciekali przed wojną. Metallica ogłosiła rzecz jasna także koncerty na 2023 rok. Amerykanie już wiosną pojawią się między innymi w Amsterdamie, Paryżu i Hamburgu.

Także wiosną, zespół wyda swój kolejny album. Premierę krążka 72 Seasons zaplanowano na 14 kwietnia 2023 roku, a więc na kilkanaście dni przed startem trasy. Metallica zaprezentowała również pierwszy singiel z tego krążka.

Metallica – Lux Æterna

Metallica przyjedzie do Polski na nie jeden, ale aż dwa koncerty. Po zakupie biletu trzeba jednak będzie uzbroić się w cierpliwość i ustawić przypomnienie w kalendarzu, bo zespół nie wystąpi tak prędko. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →