Swiernalis i Michał Kmieciak we wspólnym utworze


17 sierpnia 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Dwóch poznańskich artystów Swiernalis i Michał Kmieciak zaprezentowali wspólny utwór – Szaleniec, który jest zakończeniem współpracy ambasadorskiej z projektem My Name Is New.

Swiernalis i Michał Kmieciak to artyści, którzy na co dzień reprezentują odmienne nurty muzyczne. W ramach współpracy z projektem My Name Is New połączyli siły i stworzyli wspólnie poruszający utwór o bolesnej miłości.

Bardzo rzadko tekst pisze się tak składnie i intuicyjnie, a w przypadku “Szaleńca” była to gotowa rzeźba, którą trzeba było tylko lekko ociosać. Pod okiem Bartłomieja Franka nagraliśmy całość i z dumą prezentujemy to Państwu, jako połączenie songwriterskiej opowieści i kunsztu współczesnej muzyki klasycznej

swiernalis michał kmieciak
fot. Marcin Idziński

Utwór Szaleniec, zachowany jest w klimacie Contemporary Classical. Opowiada o głębokim smutku związanym z miłością do osoby, która na to uczucie nie zasłużyła. To swego rodzaju triumf miłości nad rozumem, jednak w najczarniejszym wydaniu.

Michał Kmieciak, Swiernalis – Szaleniec


Michał Kmieciak trzy lata temu wydał swój debiutancki album. Nastrojowe, instrumentalne kompozycje na pianino, skrzypce i wiolonczelę określane bywały “muzyką do filmu, który jeszcze nie powstał” i przywoływały skojarzenia z takimi artystami jak Yiruma, Ludovico Einaudi, Ólafur Arnalds, Nils Frahm czy Max Richter.

Swiernalis to z kolei wokalista i multiinstrumentalista. W 2016 roku ukazała się jego płyta DRAUMA. Na 18 października zapowiedziana jest premiera jego kolejnego wydawnictwa, które zapowiadają single Blizny i Pergamin.

Dwóch poznańskich artystów Swiernalis i Michał Kmieciak zaprezentowali wspólny utwór – Szaleniec, który jest zakończeniem współpracy ambasadorskiej z projektem My Name Is New. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →