STANLEY CLARKE – legenda jazzu zagra we Wrocławiu!

16 maja 2023, Wtorek

Synagoga Pod Białym Bocianem we Wrocławiu

Pawła Włodkowica 7, Wrocław

Start: godz. 20:00

Podziel się:

STANLEY CLARKE – legenda jazzu zagra we Wrocławiu!
Czterokrotny zdobywca nagrody Grammy, wspaniały amerykański basista jazzowy, STANLEY CLARKE zawita do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festivalu.
Artysta wraz z nowym zespołem 4EVER wystąpi 16 maja w Synagodze pod Białym Bocianem.
Muzyk w 2022 roku z ogromnym sukcesem koncertował w klubach w wielu krajach. Jak sam podkreśla, powrót na scenę jest dla niego ogromnie ekscytujący. W niedawnym wywiadzie stwierdził: „Po przerwie związanej z pandemią jestem pełen energii, będąc z powrotem w trasie. Publiczność, kreatywność zespołu i nowe aranżacje muzyczne sprawiają, że moje artystyczne życie jest kompletne”.
Trasa koncertowa Stanleya Clarke’a z 4EVER pokazuje w pełnej krasie dziedzictwo Clarke’a w ramach jazz fusion i koncentruje się na albumie :”Romantic Warrior” z dyskografii zespołu Return to Forever w którym Clarke grał od początku u boku legendarnego Chicka Corea. Był to najpopularniejszy album Return to Forever. Zaprezentuje także inne swoje hity, których oczekuje publiczność. Na tę trasę Clarke wybrał fragmenty z albumu i zaktualizował je o nowe, ekscytujące i wyrafinowane aranżacje. Kompozycje są znakomite, a aranżacje skomplikowane. Zgodnie z ewolucją jazz fusion, możemy oczekiwać potężnego połączenia jazzowej harmonii i improwizacji z wpływami rocka, funku, R&B, hip-hopu i muzyki elektronicznej.
Młodzi członkowie zespołu 4EVER dołączając do Clarke’a wnoszą do muzyki dynamiczną, młodzieńczą energię i świeżość. W skład zespołu 4EVER wchodzą niezwykle wytrawni muzycy i wykonawcy: Jeremiah Collier na perkusji, Jahari Stampley na pianinie i klawiszach, Colin Cook na gitarze, Emilio Modeste na saksofonie i oczywiście Stanley Clarke na akustycznym i elektrycznym basie. Ten zespół to prawdziwy zespół koncertowy o brzmieniu big-jazzowym. Wyróżniają się tworzeniem elektryzującego występu, zawsze przesuwając granice brzmienia swoich instrumentów.
Perkusista Jeremiah Collier pochodzi z Southside w Chicago. 22-letni Collier to niezwykle energetyczny perkusista z szerokim rozeznaniem w gatunkach muzycznych. Łączy technikę z entuzjastyczną energią fizyczną. Jeremiah występuje z Clarke od kilku lat i był z nim na koncercie, kiedy Clarke zdobył nagrodę National Endowment for the Arts Jazz Master wiosną 2022 roku.
Pianista/klawiszowiec Jahari Stampley również pochodzi z Chicago. Zaczął grać na pianinie w wieku 14 lat, od najmłodszych lat wygrywając różne konkursy. W wieku 18 lat został uznany za nową siłę napędową jazzu i doceniony przez światowej sławy muzyków. Zaczął także nagrywać i koncertować z muzykami ze światowej czołówki.
Saksofonista tenorowy Emilio Modeste jest utalentowanym młodym muzykiem z Wilmington w Niemczech. Ze swoim lirycznym stylem jest dziś jednym z najwybitniejszych młodych saksofonistów jazzowych. Modeste zaczął grać na saksofonie w wieku ośmiu lat, występował i uczył się u światowej sławy muzyków. Był także członkiem Jazz at Lincoln Center Orchestra podczas trasy koncertowej i podróżował po całym świecie. Clarke uważa, że Modeste należy do szkoły gry Wayne’a Shortera. Jest także utalentowanym kompozytorem.
Gitarzysta Colin Cook to niezwykły muzyk pochodzący z McLean w Wirginii, z nowym, świeżym i ekscytującym podejściem do jazzu. Studiował w Thorton School of Music na Uniwersytecie Południowej Kalifornii i od tego czasu stał się poszukiwanym artystą, występując ze swoim niezwykłym stylem gry na gitarze w wielu zespołach.
16.05.23 godz.20.00
Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
Ethno Jazz Festival
STANLEY CLARKE N•4EVER TOUR
bilety: 200 zł – I miejsca, 150 zł – II miejsca, 100 zł – wejściówki stojące

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →