Jerome Noetinger & Robert Piotrowicz | Bocian Records w SPATiFie

Jerome Noetinger & Robert Piotrowicz | Bocian Records w SPATiFie

26 maja 2023, Piątek

Klub SPATiF

Aleje Ujazdowskie 45, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Klub SPATIF i wytwórnia Bocian Records, po raz drugi zapraszają na wieczór z muzyką eksperymentalną, pod nazwą „Bocian w SPATiFie – muzyka z oddali”.
26 maja słuchacze będą mogli przeżyć niezwykłą dźwiękową podróż do świata muzyki akuzmatycznej. Zaprezentują się grający na syntezatorze modularnym – Robert Piotrowicz i obsługujący analogowe urządzenia w tym magnetofon szpulowy Revox – Jerome Noetinger.
━━━━━━
Jérome Noetinger to francuski kompozytor muzyki elektroakustycznej i jedna z ważniejszych postaci tradycji musique concreto. Z powodzeniem występuje na najważniejszych festiwalach i w klubach na całym świecie prezentując solowe programy lub będąc uczestnikiem większych składów takich jak super grupa muzyki elektroakustycznej Mimeo czy orkiestry Hidros saksofonisty Matsa Gustafssona. Jako źródło i “instrument” od blisko 40 lat służy mu magnetofon szpulowy wyprodukowany przez szwajcarską firmę Studer – Revox B77. Poza pracą muzyka i kompozytora, od lat 80-tych jest propagatorem muzyki elektroakustycznej. Przez ponad 25 lat prowadził kwartalnik “Revue & Corrigee” oraz wydawnictwo i dystrybucje muzyki Metamkine.
W swojej popularyzatorskiej działalności, przez wiele lat we współpracy z “Instants Chavirés” wspierał najważniejsze festiwale muzyczne we Francji m.in. ”Audible”.
Uważany przez krytykę za spadkobiercę tradycji Pierra Scheffera i Michaela Chiona, pionierów muzyki konkretnej.
Występ Noetingera w Warszawie, możliwy jest dzięki zaproszeniu artysty do Polski na Festiwal Kody.

Robert Piotrowicz od kilku dekad z powodzeniem występuje na najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej i improwizowanej na całym świecie. Jego nagrania udokumentowane w wytwórniach Bocian, Bołt czy Musica Genera, znajdują się zarówno w dystrybucjach propagujących elektronikę (Boomkat) jak i muzykę improwizowaną (Squidco).
O różnorodności i wszechstronności artysty świadczy też, współpraca z pozornie odległymi stylistycznie artystami jak John Butcher, Kevin Drumm, Mike Majkowski Anna Zaradny czy Leszek Możdżer. Artysta ma też w swoim dorobku muzykę do spektakli teatralnych, słuchowisk radiowych i audiobooków, oraz realizacje muzyki do filmu Walser (debiutu filmowego Zbigniewa Libery).W SPATIFIE zaprezentuje się w specjalnym momencie swojej aktywności, tuż po trasie koncertowej w Ameryce Łacińskiej oraz chwilę przed ukazaniem się nowej płyty przygotowanej dla prestiżowego wydawnictwa Penultimate Press.
━━━━━━
Start 20:00
Bilety 50/60zł

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →