Roszady w szeregach FEST Festval 2021. Nowe nazwiska w line-upie

Podziel się newsem:

FEST Festival poczęstował nas dziś kolejnym, sporym ogłoszeniem. Sprawdźcie, kto dołączył do line-upu sierpniowej imprezy w Chorzowie!

FEST Festival 2021 – pandemia krzyżuje plany. Kolejni artyści wypadają z line-upu

Niestety, ale sprawdzają się czarne scenariusze krążące wokół śląskiego FEST Festivalu, który postawił sobie poprzeczkę naprawdę wysoko. W momencie gdy największe imprezy, takie jak chociażby Open’er Festival, Audioriver Festival czy OFF Festival kapitulowały, organizatorzy FESTa postanowili zaprosić swoich fanów na cztery dni zabawy w Parku Śląskim.

FEST Festival 2021
FEST Festival 2021, fot. Radosław Kazimierczak

Nawet najwięksi optymiści przewidywali, że wszystkich założeń tak dużej imprezy masowej nie uda się dopiąć w obecnych warunkach, a w najlepszym scenariuszu, na kilka dni przed wydarzeniem zacznie się odwoływanie koncertów. I tak też się dzieje. Najpierw z powodu pandemicznych restrykcji związanych z podróżowaniem z line-upu imprezy wypadli Princess Nokia oraz headliner Rag’n’Bone Man, którego zastąpił Paul Kalkbrenner.

Jak się jednak okazało, po kilku tygodniach udało się przywrócić do line-upu FEST Festivalu amerykańską przedstawicielkę sceny hip-hopowej, Princess Nokię. Jednak wraz z tą dobrą i napawającą nadzieją nowiną, przyszły kolejne odwołania. W związku z obostrzeniami pandemicznymi i ich skutkami, na tegorocznych scenach FESTa nie staną również Follow The Fish, Ashnikko, KOKOROKO, boy pablo oraz skład Molesta Ewenement, który już kilka tygodni temu oświadczył, że nie zagra w Chorzowie, bo nie zgadza się z polityką wpuszczania na teren festiwalu tylko osób zaszczepionych.

Zobacz również: FEST Festival kontra antyszczepionkowcy – „Nie ma wolności bez odporności”

FEST Festival 2021
FEST Festival 2021, fot. Krzysztof Szlęzak

Kilka zmian dotyczy również samych formuł występów poszczególnych artystów. mura masa zaprezentuje special Audio-Visual set, a Jan Blomqvist wystąpi w formule Solo Live.

Mimo licznych przeciwności losu, organizatorzy FEST Festivalu pozostają niezłomni i jak sami informują: Długo pracowaliśmy nad tym, aby znaleźć godne zastępstwo za odwołanych artystów. W ciągu najbliższych dni ogłosimy ponad 20 nazwisk, które zasilą line-up FEST Festival 2021! Pierwsze z nich poznaliśmy już dziś!

Fest Festival 2021 Tent Stage hip-hop
Fest Festival, fot. Zuza Sosnowska

Nowe nazwiska w line-upie FEST Festival 2021

Powstałe luki w line-upie tegorocznej edycji FEST Festival w dużej mierze łatają kolejni przedstawiciele polskiej sceny hip-hopowej, której reprezentacja na śląskim festiwalu jest naprawdę imponująca. W najnowszym ogłoszeniu FESTa nie zabrakło również dopełnienia scen elektronicznych i alternatywnych. Sprawdźcie, kto jeszcze zagra na FEST Festival 2021!

Kerala Dust na FEST Festival 2021

Swoją twórczością starają się połączyć muzykę elektroniczną z tradycyjnym pisaniem piosenek, a wśród swoich inspiracji wymieniają takich artystów jak Tom Waits, Talking Heads czy Abdulla Rashim. Kerala Dust zagrają na Feście w formule live. Nie przegapcie!

Kerala Dust na FEST Festival 2021
Kerala Dust na FEST Festival 2021

Zdechły Osa na FEST Festival 2021

Zdechły Osa to objawienie polskiej sceny muzycznej ostatnich miesięcy, którego nie sposób zaszufladkować. Artysta tworzy muzykę z pogranicza hip-hopu i punk rocka, dzięki czemu z czystym sumieniem można go określić mianem jednego z ciekawszych głosów krajowego podziemia schyłku drugiej dekady XXI wieku.

Zdechły Osa na FEST Festival 2021
Zdechły Osa na FEST Festival 2021

Żabson na FEST Festival 2021

Żabson to jeden z najbarwniejszych polskich raperów, a jego kawałki na YouTube zostały odtworzone ponad 500 milionów razy! Nie trzeba go przedstawiać, wystarczy napisać: “to ziomal”.

Żabson na FEST Festival 2021
Żabson na FEST Festival 2021

Janusz Walczak na FEST Festival 2021

Trudno znaleźć gościa, który w tak młodym wieku osiągnąłby w muzyce tak wiele nie wydawszy nawet jednego solowego albumu. Na swoim pierwszym krążku Janusz Walczak zabiera słuchaczy w podróż po swoim szalonym, wielowymiarowym życiu i głosem doświadczonego motywatora opowiada o tym, jak dzięki ciężkiej i systematycznej pracę można osiągać kolejne sukcesy.

Janusz Walczak na FEST Festival 2021
Janusz Walczak na FEST Festival 2021

Kacperczyk na FEST Festival 2021

Byli pierwszym alternatywnym zespołem zakontraktowanym przez SBM. Ci bracia z Lublina mają na swoim koncie duety z takimi personami jak Solar, Jan-Rapowanie czy Ralph Kaminski. Nie boją się eksperymentować z dźwiękami i stylami muzycznymi, o czym przekonacie się podczas koncertu Kacperczyk na FEST Festival 2021.

Kacperczyk na FEST Festival 2021
Kacperczyk na FEST Festival 2021

Boys Noize na FEST Festival 2021

Ten artysta swoją muzyką buduje światy, a następnie buduje między nimi mosty. DJ, producent i wyrocznia subkultury wytyczył charakterystyczną ścieżkę przez świat muzyki elektronicznej, a to wszystko na własnych warunkach. Uwielbiany zarówno przez środowisko undergroundowe, jak i mainstream. Na swoim koncie ma również dwie nominacje do nagrody Grammy.

Boys Noize na FEST Festival 2021
Boys Noize na FEST Festival 2021

Naviband na FEST Festival 2021

To jeden z najbardziej znanych zespołów na Białorusi. W ciągu 6 lat grupa wydała aż cztery płyty studyjne, wiele razy występowała na międzynarodowych festiwalach muzycznych w tym podczas finału Eurowizji, gdzie 2017 roku reprezentowała Białoruś.

Naviband na FEST Festival 2021
Naviband na FEST Festival 2021

Baasch na FEST Festival 2021

Baasch to jeden z najbardziej oryginalnych artystów na polskiej scenie electro. Wplata industrialny chłód i EDM-owy trans w świetnie skomponowane, zapadające w pamięć piosenki. Jego znakiem rozpoznawczym są chwytliwe, mroczne melodie, intrygujące, niebanalne teksty i hipnotyzujący wokal. Jego ostatnia płyta znalazła się we wszystkich podsumowaniach najlepszych płyt 2020 roku!

Baasch FEST Festival 2021
Baasch na FEST Festival 2021

Chocolate Puma na FEST Festival 2021

Śmiało można ich nazwać legendami sceny elektronicznej. Są jednymi z najbardziej znanych holenderskich producentów, ich kariera trwa już 27 lat, a na swoim koncie mają ponad 400 wydawnictw i niezliczone ilości duetów. Na FEST Festival 2021 zaprezentują Wam swoją niesamowitą kolekcję muzyki house!

Chocolate Puma na FEST Festival 2021
Chocolate Puma na FEST Festival 2021

FEST Festival poczęstował nas dziś kolejnym, sporym ogłoszeniem. Sprawdźcie, kto dołączył do line-upu sierpniowej imprezy w Chorzowie! FEST Festival 2021 – pandemia krzyżuje plany. Kolejni artyści wypadają z line-upu Niestety, ale sprawdzają się czarne scenariusze krążące wokół śląskiego FEST Festivalu, który postawił sobie poprzeczkę naprawdę wysoko. W momencie gdy największe imprezy, takie jak chociażby Open’er […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
30 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →