fot. Krzysztof Szlęzak

FEST Festival – kto i jak może wejść na teren imprezy?

Podziel się newsem:

FEST Festival przedstawił oficjalne wytyczne dotyczące tego, kto i w jaki sposób będzie mógł uczestniczyć w tegorocznej edycji imprezy. Jeśli wybieracie się w tym roku do Chorzowa, sprawdźcie, jakie warunki musicie spełnić!

FEST Festival – czarny koń tego lata

FEST Festival to jedna z niewielu polskich muzycznych imprez masowych organizowanych na tak wielką skalę, która odbędzie się w tym roku. Większość czołowych wydarzeń, takich jak Open’er Festival, Kraków Live Festival, OFF Festival, czy Audioriver poddała się, wiedząc, że ze względu na wciąż obowiązujące liczne obostrzenia nie będą w stanie zorganizować swoich imprez na takich zasadach, na jakich chcieliby to zrobić, jednocześnie unikając rzekomej klasyfikacji społeczeństwa.

FEST postawił wszystko na jedną kartę i z pewnością sporo ryzykował, decydując się na zorganizowanie tak dużego festiwalu w aktualnych warunkach. Zwłaszcza w związku z ogłoszeniem decyzji o tym, że na teren imprezy zostaną wpuszczone jedynie osoby zaszczepione. To dość mocno podzieliło fanów wydarzenia, a w Internecie zawrzało. FEST musiał stoczyć prawdziwą batalię z falą antyszepionkowców, która wylała swój hejt w komentarzach, o czym więcej przeczytacie poniżej.

Zobacz również: FEST Festival kontra antyszczepionkowcy – „Nie ma wolności bez odporności”

Organizatorzy utrzymują, że ta kontrowersyjna decyzja nie jest zależna od nich, a w związku z zarządzeniami, ogłoszonymi przez polski rząd, nie wyobrażają sobie selekcji festiwalowiczów i wybierania zaledwie 250 spośród niezaszczepionych osób, którym pozwolą wziąć udział w FEST Festivalu. Stąd taka, a nie inna decyzja, która była jedyną możliwością na zorganizowanie wydarzenia w tym roku, na czym bardzo zależało włodarzom śląskiej imprezy.

FEST Festival 2021
FEST Festival 2021 – oświadczenie

FEST Festival 2021 – jak wziąć udział w imprezie?

Dziś FEST podzielił się szczegółowymi informacjami dotyczącymi tego, w jaki sposób będzie można wziąć udział w festiwalu i co będzie potrzebne, aby móc wejść na jego teren. Okazuje się, że wstęp na wydarzenie nie do końca będzie możliwy tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych. Organizatorzy przedstawili bowiem cztery możliwości poświadczenia tego, że jest się zaszczepionym. Sporo wątpliwości wzbudza pierwsza z nich, co do której wiarygodności wielu uczestników ma sporo zastrzeżeń. Więcej przeczytacie w poniższym, oficjalnym oświadczeniu:

Wracamy do Was z odpowiedzią, w jaki sposób będzie można uczestniczyć w tegorocznej edycji FEST Festivalu.

Pomimo wielu prób, cały czas nie dostaliśmy od rządu potwierdzenia, że w wydarzeniu mogą uczestniczyć osoby posiadające certyfikat ozdrowieńców i negatywnego wyniku testu. W związku z czym udział w wydarzeniu mogą wziąć udział osoby zaszczepione przeciw COVID-19. Jeszcze raz zaznaczamy, że jest to decyzja niezależna od nas.

UWAGA! Zgodnie z decyzją Urzędu Ochrony Danych Osobowych, oświadczenia/certyfikaty nie będą od Was zbierane. Wymagane będzie jedynie ich okazanie na bramce w momencie wejścia na teren festiwalu, jednak każdy z uczestników zobowiązany jest do posiadania go przy sobie przez cały okres trwania wydarzenia.

Aby uczestniczyć w wydarzeniu należy przedstawić jeden z czterech dokumentów potwierdzających zaszczepienie przeciw COVID-19:

➡️ PISEMNE, indywidualne OŚWIADCZENIE uczestnika, którego wzór znajdziecie tutaj: https://bit.ly/FEST2021Oswiadczenie (wydrukowane, lub wypełnione na miejscu)

➡️ CERTYFIKAT szczepienia w aplikacji mObywatel (okazany kod QR w aplikacji)

➡️ DOKUMENT z portalu gov.pl / znajdujący się w zakładce Profilaktyka -> Szczepienia (wydrukowane zaświadczenie)

➡️ Unijny CERTYFIKAT Covid (UCC) (okazanie wydrukowanego kodu QR lub w aplikacji mObywatel)

Podkreślamy, że do uczestnictwa w wydarzeniu wymagany jest JEDEN z w/w dokumentów, a my jako organizator mamy prawny obowiązek wpuścić na teren imprezy masowej wyłącznie osoby, które przedstawią powyższy dokument.

Zdajemy sobie sprawę, że powyższe rozwiązanie nie dla wszystkich jest zadowalające, ale zaznaczamy, że są to wytyczne twardo nałożone na nas przez rząd. Prosimy o dostosowanie się do przedstawionych wyżej zasad oraz nadal zachęcamy Was do zapisywania się na szczepienia. Wszystkie informacje na ich temat znajdziecie pod linkiem ➡️ www.festfestival.pl/szczepienia.

FEST Festival 2021
FEST Festival 2021 – oficjalne oświadczenie organizatorów

FEST Festival 2021 – kto zagra?

Jeśli wybieracie się w tym roku na FEST Festival, koniecznie sprawdźcie, jak prezentuje się dotychczasowy, jeszcze nie w pełni ogłoszony, ale już imponujący, line-up wydarzenia. Zobaczcie, kto zagra już niedługo w Parku Śląskim, gdzie widzimy się w dniach 11 – 14 sierpnia!

Zobacz również: Mata, Bass Astral x Igo oraz Hania Rani zasilają line-up FEST Festivalu

FEST Festival 2021 line-up
FEST Festival 2021, dotychczasowy line-up

FEST Festival przedstawił oficjalne wytyczne dotyczące tego, kto i w jaki sposób będzie mógł uczestniczyć w tegorocznej edycji imprezy. Jeśli wybieracie się w tym roku do Chorzowa, sprawdźcie, jakie warunki musicie spełnić! FEST Festival – czarny koń tego lata FEST Festival to jedna z niewielu polskich muzycznych imprez masowych organizowanych na tak wielką skalę, która […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty Lato w Plenerze

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →