fot. Karol Makurat, Tarakum Photography

Open’er Festival 2021 przełożony. Tym razem ostatecznie


06 maja 2021

Podziel się newsem:

Kto by się spodziewał? Jeszcze parę miesięcy temu Mikołaj Ziółkowski zapewniał, że jest plan na tegoroczny Open’er Festival i że impreza na pewno się odbędzie. Na wydarzenia tego kalibru jednak mało kto już liczył. Tylko tak można było oszczędzić sobie rozczarowania. W tym roku na pewno nie spotkamy się w Kosakowie.

Open’er Festival 2021 nie zagra w tym roku

To już drugi rok z rzędu bez festiwalu w Kosakowie. Niby się o tym wiedziało, ale jednak i tak dość trudno przyjąć to do wiadomości. Żal letniej atmosfery, totemu, podróży openerowymi busami, cykania sobie zdjęć pod bramą, no i oczywiście wszystkich zapowiedzianych koncertów. Mikołaj Ziółkowski do ostatniej chwili zarzekał się, że organizatorzy mają opracowaną formułę, która pozwoli na to, by wydarzenie się odbyło. Wydaje mi się jednak, że po oficjalnym odwołaniu OWF, nikt już się nie łudził, że Open’er Festvial 2021 faktycznie zagra w tym roku. Hybrydowe opcje i tak nie kusiły: dziś za to wiemy już oficjalnie, że w Kosakowie spotkamy się dopiero w 2022 roku. Potwierdzono już pierwszych artystów, którzy wystąpią na kolejnej edycji, a także… pojawiło się tajemnicze wydarzenie, które być może chociaż częściowo zrekompensuje festiwalowiczom ich moralne straty. Stay tuned!

Open'er Festival 2021 przełożony odwołany
fot. Karol Makurat

Open’erowiczki, Open’erowicze!To dla nas trudny moment. Kolejny w trakcie pandemii. Przez ostatnie kilka miesięcy walczyliśmy i zrobiliśmy bardzo dużo, żeby tegoroczna edycja Open’er Festival się odbyła. Chociaż jesteśmy przekonani, że powrót świata festiwali jest już bardzo blisko, to akurat ten wyścig z czasem przegrywamy.

Chcemy, aby powrót na Open’era był doświadczeniem pełnym. Żeby to był czas wypełniony muzyką, kulturą, sztuką, rozrywką i zabawą w miejscu, formule i przestrzeni, które dobrze znacie. W skali i o sile, którą wspólnie zbudowaliśmy przez ostatnie 20 lat.Proces wychodzenia z pandemii postępuje, szczepienia trwają, ale niestety z oczywistych powodów, zarówno lokalnych jak i międzynarodowych, braku planu na najbliższe miesiące i obowiązujących restrykcji – początek lipca w Polsce to nie jest jeszcze czas, kiedy będziemy w stanie zorganizować Open’er Festival w skali i formie, na które czekacie.

Jesteśmy zmuszeni przenieść festiwal na 2022 rok – Open’er Festival odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca. Spotkamy się wtedy ponownie w Gdyni na Lotnisku Gdynia-Kosakowo i z pełną mocą kilkudziesięciu tysięcy osób przeżywać będziemy cztery dni wolności, za którą tak bardzo tęsknicie. Wspólne festiwalowe doświadczenia będą warte tego oczekiwania. Widzimy jak ogromny głód muzyki i spotkań towarzyszy wszystkim dokoła i nie mamy wątpliwości, że przyszły rok festiwalowy będzie rekordowy pod wieloma względami.

Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność w 2022 roku. Wystartowała również sprzedaż nowych. Dużą część obecnego line-upu zobaczycie na festiwalu również w przyszłym roku – już teraz swój udział potwierdzili twenty one pilots, Michael Kiwanuka, Destroyer, BADBADNOTGOOD oraz Seasick Steve. Przestrzeń Open’era 2022 wypełni również muzyka nowych, świetnych artystów. O szczegółach będziemy Was informować w najbliższym czasie. Najlepsze przed nami.

Przy tej okazji bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nieustannie nas wspierają i podobnie jak my czekają na powrót wyjątkowego świata festiwali. Dziękujemy wspaniałej i wyjątkowej Gdyni i gminie Kosakowo – naszym gospodarzom, sponsorowi głównemu Orange, sponsorom: Mastercard, Heineken i wszystkim naszym pozostałym partnerom. Odwołanie największych międzynarodowych festiwali drugi rok z rzędu jest bezprecedensowe, a ich powrót jest bardzo ważny dla dalszego rozwoju kultury. Zachowując swoje bilety wspieracie w tej wyjątkowej sytuacji Open’era, całą branżę muzyczną oraz tysiące osób, które z nami współpracują. Dzięki nim każdego lata tworzyliśmy niepowtarzalną historię Open’era. Tak będzie również w 2022 roku.

A na koniec, ponieważ mimo wszystko nie wyobrażamy sobie lata bez Was, mamy dobrą wiadomość. W tym roku również spotkamy się w Gdyni. Co więcej, spędzimy tam razem kilka tygodni na wyjątkowym, nowym wydarzeniu, o szczegółach którego poinformujemy Was już niedługo. Open’er Park! Koniec tego pandemicznego chaosu jest już blisko. Do zobaczenia latem.

Open’er Team

– czytamy na stronie festiwalu

Open’er Festival 2022 – znamy datę przyszłorocznej imprezy

Tutaj bez żadnych niespodzianek. Skoro już przełknęliśmy goryczkę rozczarowania, możemy śmiało snuć plany na następny rok. Choćby i w ramach pocieszenia. Open’er Festival 2022 odbędzie się w przyszłym roku w dniach 29 czerwca – 2 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

Open'er Festival 2021 przełożony odwołany

Oprócz podania nowej daty, ogłoszono pierwszych pięciu wykonawców, którzy wystąpią podczas edycji 2020.

Twenty One Pilots, Michael Kiwanuka i inni na Open’er Festival 2022

Swoją obecność na wydarzeniu potwierdził już duet Twenty One Pilots. Amerykanie wystąpią na Orange Main Stage 30 czerwca 2022. Wiemy też, że w przyszłym roku do Polski zawita Michael Kiwanuka (1 lipca), Seasick Steve (2 lipca), Destroyer (30 czerwca) oraz kanadyjski zespół BADBADNOTGOOD (1 lipca). To całkiem niezły start, jednakże czekamy z niecierpliwością na dalsze ruchy ze strony Open’era. Po dwuletniej przerwie, zapewne wszyscy mają nadzieję na zabójczy line-up, który dosłownie zmusi nas do płakania nad rozpiską i dokonywania wyborów łamiących serce.

BADBADNOTGOOD – Goodbye Blue

Dodatkową niespodzianką ze strony organizatorów jest odpalenie Open’er Park, który odbędzie się między 15 lipca a 22 sierpnia w Gdyni. Na razie możemy zobaczyć jedynie zapowiedź wydarzenia, jednakże zapewne należy spodziewać się, że będą to po prostu mniejsze koncerty pod szyldem naszego ulubionego festiwalu. Z braku laku, dobre i to. Czujecie się udobruchani?

Kto by się spodziewał? Jeszcze parę miesięcy temu Mikołaj Ziółkowski zapewniał, że jest plan na tegoroczny Open’er Festival i że impreza na pewno się odbędzie. Na wydarzenia tego kalibru jednak mało kto już liczył. Tylko tak można było oszczędzić sobie rozczarowania. W tym roku na pewno nie spotkamy się w Kosakowie. Zobacz także Jeffrey Dahmer: […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →