Liroy w kultowym magazynie VIBE? Raper wspomina to wydarzenie w Tourbusie Popkillera


19 lipca 2021

Podziel się newsem:

Liroy ponownie gościł na pokładzie Tourbusu Popkillera. Tym razem jeden z prekursorów rapu w Polsce opowiedział o pewnym koncercie w Nowym Jorku na jakim miał okazję być. I na którym dostrzegł go dziennikarz kultowego, amerykańskiego magazynu hip-hopowego VIBE.

„Spirytus to był mój drugi pseudonim, jak poleciałem za Ocean”

Trzeba przyznać, że czternasty epizod drugiego sezonu cyklu Tourbus jest naprawdę ciekawy. Liroy zaserwował bowiem historię, jaką żaden inny raper w Polsce raczej nie może się pochwalić. Piotr Marzec wspomina w niej lata 90-te, w których swoje albumu nagrywał właśnie w Stanach Zjednoczonych. Nie kryjąc przy tym, że podczas każdego z wylotów za Ocean, zaopatrzony był w spore ilości rodzimego alkoholu. Ten natomiast, konkretny wypad do USA, Liroy rozpoczął od uczestnictwa na koncercie swoich znajomych z legendarnej, nowojorskiej ekipy Lordz Of Brooklyn.

Odezwali się do mnie moi przyjaciele, moja rodzina z Lordz Of Brooklyn. Powiedzieli, że fajnie by było, jakbym przebukował bilet na dzień wcześniej, bo grają koncert w CBGB. (…) I to miał być koncert, który miał im pozwolić na nowy kontrakt

W dalszej części Liroy wspomina, jak bawił się na rzeczonym koncercie w kultowym klubie muzycznym na Manhattanie. Dzięki tej historii dowiadujemy się, jak na pogo chłopaka z Polski zareagowała nowojorska publiczność, co stało się z butelkami wódki, które Liroy wziął ze sobą oraz jak skończyło się wspólne koncertowanie z zespołem Lordz Of Brooklyn.

Ad Money z Lordz Of Brooklyn zauważył mnie, że jestem na sali. Przerwali koncert i powiedzieli, że jest z nami na koncercie nasz kolega z Polski. Przedstawili mnie i zaprosili mnie scenę (…)

Liroy bohaterem artykułu autorstwa Sachy Jenkinsa?

Co działo się dalej? Najlepiej będzie, jak usłyszycie to od samego Liroya. Zdradzimy jedynie, że wprost ze sceny w klubie CBGB dwudziestokilkuletni wówczas Piotr Marzec wylądował… u stóp Sachy Jenkinsa, redaktora jednego z najważniejszych amerykańskich magazynów rapowych. Wyczyny chłopaka z Polski na zrobiły na dziennikarzu tak duże wrażenie, że ten wziął od Liroya płyty, a następnie poświęcił mu artykuł w kultowym VIBE! A jak to wydarzenie wspomina sam zainteresowany? Jak czuł się Liroy znajdując tekst o sobie w gazecie, na okładce której są 2Pac i Biggie? I czy Lordz Of Brooklyn zdobyli tym koncertem wspomniany kontrakt? Obejrzyjcie koniecznie nowy Tourbus z udziałem Liroya.

Liroy w nowym odcinku serii Tourbus (S02E14)

Wszystkie odcinki Tourbus zobaczysz w aplikacji Tango

Popularny cykl Popkillera powrócił po prawie dwuletniej przerwie. 2 sezon cyklu Tourbus nakręca Tango App, gdzie znajdziecie najciekawsze wydarzenia w swoim mieście! Sprawdźcie, kto do tej pory pojawił się w Toubusie?

Sprawdźcie poprzednie odcinki cyklu Tourbus

Kara
Chivas
Kazik
Floral Bugs
Epis DYM KNF
Tau
Janusz Walczuk
Szymi Szyms
VNM
Peja
Rahim
Mr. Polska
Liroy

Opowiedziana przez Liroya historia sięga lat 90-tych i związana jest z koncertem pewnego nowojorskiego zespołu w kultowym klubie CBGB.

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →