Koncert Tau obejrzały dziesiątki milionów! Jak to jest zagrać przed taką publicznością?


12 lutego 2021

Podziel się newsem:

Nie każdy artysta otrzymuje szansę zagrania koncertu dla milionowej publiczności. A już z pewnością nie raper! Możliwość taką, dzięki swojej twórczości i postawie, zyskał Tau. Będący ewenementem na rapowej scenie twórca wystąpił podczas Światowych Dni Młodzieży, co teraz wspomina w nowym odcinku cyklu Tourbus.

Koncert przed tak licznym, że aż nierealnym, audytorium jest sporym wyzwaniem. Jak mu sprostać? Jak się przygotować? I finalnie, jak to jest wystąpić przed 2 milionami osób zgromadzonych pod sceną, z papieżem włącznie? Odpowiedź na te pytania zna Tau, który znalazł się w gronie polskich artystów zaproszonych do występu na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Dla rapera bardzo mocno deklarującego wiarę katolicką występ podczas tego wydarzenia był poważną nobilitacją. A jak po latach ten wyjątkowy koncert wspomina sam Tau?

Światowe dni młodzieży jawiły mi się jako wielka szansa do tego żeby móc przekazać moją sztukę i mój przekaz bardzo szerokiemu gronu odbiorców, bo Światowe dni młodzieży oglądane były przez dziesiątki miliony odbiorców w telewizji, a na żywo przez 2 miliony osób. Więc pomyślałem sobie, że niestosowne byłoby abym zagrał po prostu z DJ’em taki klasyczny, rapowy set (…). Wtedy skontaktowałem się z grupą muzyków (…). Zaprosiłem do tego dzieła b-boy’ów, żeby pokazać światu breaking (…). Zaprosiłem do tego dzieła też wokalistki jazzowe i osoby, które zrobiły wizualizacje (…)”.

Tau-na-scenie
Tau-na-scenie

Tourbus: Tau wspomina występ na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 roku

Tau swój wyjątkowy koncert w ramach Światowych Dni Młodzieży wspominał ostatnio w nowym epizodzie cyklu Tourbus prowadzonym przez portal Popkiller. Co może pójść nie tak podczas występu przed milionową publicznością? Ile osób na scenie potrzebnych jest do zagrania koncertu na taką skalę? Sprawdźcie:

Tau w nowym odcinku serii Tourbus

Wszystkie odcinki Tourbus zobaczysz w aplikacji Tango

Tourbus powstał dzięki współpracy Popkillera Tango App. Zatem, jeżeli chcecie być na bieżąco z całym cyklem, to odsyłamy Was właśnie do aplikacji Tango.

Tango Rytmy

W ramach cyklu Tourbus raper wspomina wyjątkowy występ podczas Światowych Dni Młodzieży.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.