zdjęcie promujące utwór „Moje życie Netflix" Faziego

Liroy i Fazi zakończyli jeden z najstarszych polskich beefów


27 czerwca 2022

Podziel się newsem:

W rozmowie z Wuwuniem Fazi przyznał, że po 25 latach od czasu beefu z Liroyem raperzy się pogodzili. Sprawdź szczegóły!

Beef trwający ćwierćwiecze

Beef Nagłego Ataku Spawacza i Peji z Liroyem rozpoczął się w 1995 roku. I choć minęły już ponad dwie dekady, wciąż brakowało oficjalnego potwierdzenia zakończenia sporu pomiędzy Fazim a Liroyem. Członek Nagłego Ataku Spawacza przyznał jednak w rozmowie z Wuwuniem, że miało to miejsce i wydarzyło się około 2 lata temu:

Jestem z Liroyem pogodzony. Ja do niego pierwszy napisałem. Na którymś zjeździe tak mnie męczył moralniak, że stwierdziłem, że trzeba się odezwać i normalnie po męsku porozmawiać. Pogadaliśmy. Byłem też miło zaskoczony jego odzewem. Jak zamykasz tego typu sprawy po tylu latach, to jakby spadł z ciebie fragment jakiegoś kamienie, który się za tobą ciągnął.

Nagły Atak Spawacza feat. Peja – Anty Liroy

Z Peją pogodzeni od dawna

Warto nadmienić, że Peja, który również był zamieszany w ten beef, pogodził się z Liroyem dużo wcześniej. W 2012 autor Alboomu w wywiadzie dla Polityki opowiedział o swoich relacjach z Poznaniakiem.

W sumie w całej tej akcji z Ryśkiem zająłem tylko swoje stanowisko. To ewidentny dowód tego, że wpływ na moje decyzje ma zdrowy rozsądek, a nie uprzedzenia, choć nie zawsze tak bywało. Jeśli chodzi o Ryśka, wytłumaczyliśmy sobie pewne sprawy. Fakt, że jesteśmy trochę starsi, widzimy pewne rzeczy z innej perspektywy, a Rysiek po jakimś czasie zachował się ok wobec mnie. Nie ma sporu. Aczkolwiek – nie ukrywam – my wszyscy mamy dość mocne ego. Każdy z nas walczy całe życie i mamy do tego szacunek, dla nas to coś więcej niż tylko muzyka, więc jeśli ktoś to narusza, to reagujemy.

Przebieg beefu Liroy vs. Nagły Atak Spawacza i Peja

W 1995 Peja i Nagły Atak Spawacza nagrali utwór Anty Liroy, który odbił się szerokim echem w rapowym środowisku. W 1996 zaatakowany kielczanin odpowiedział na utworach Bafangoo i Liroy był, Liroy jest i Liroy będzie. Rekontra nastąpiła w utworach Nagłego Ataku Spawacza pod tytułem Anty 2 oraz Peji pod szyldem Slums Attack Modus Operandi, jednak nie doczekały się one odpowiedzi.

W rozmowie z Wuwuniem Fazi przyznał, że po 25 latach od czasu beefu z Liroyem raperzy się pogodzili. Sprawdź szczegóły! Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Beef […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →