materiały prasowe

„De Nekst Best Mixtape 2” nadchodzi. Pierwszy singiel w składzie: VNM, Liroy, Dizkret, Schafter już dostępny [Aktualizacja]


21 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

W Internecie pojawił się pierwszy singiel zwiastujący sequel De Nekst Best Mixtape. W Co u Ciebie? wystąpili Dizkret, VNM, schafter oraz Liroy. Wystartował również preorder albumu oraz ujawniono okładkę.

Raperzy pytają Co u Ciebie?

Pierwszy singiel z projektu De Nekst Best Mixtape 2 nazwano Co u Ciebie? – autorzy projektu według nowego konceptu zaprosili do współpracy raperów z różnych rapowych epok. W wyniku tej strategii obok siebie wystąpili Liroy, schafter, VNM oraz Dizkret. Raperzy nawinęli na bicie przygotowanym przez Waco.

Dizkret, VNM, schafter, Liroy – Co u Ciebie?

De Nekst Best Mixtape 2 – VNM zdradza szczegóły

Tuż przed premierą singla w serwisach streamingowych założyciel DeNekstBestVNM – opublikował post w mediach społecznościowych. Raper podzielił się planami na najbliższe funkcjonowanie wytwórni. Jak podaje Venom, głównym założeniem De Nekst Best Mixtape 2 jest projekt międzypokoleniowy.

Zobacz: Tajemnicze grafiki na profilach raperów

(…) De Nekst Best Mixtape 2, czyli projekt, który spędzał mi i całej ekipie sen z powiek od 8 miesięcy. To zdecydowanie największy i najtrudniejszy projekt jaki dane nam było tworzyć, a ja podejmując rolę producenta wykonawczego tego tejpu, miałem tym razem aż 63 (!!!) artystów do „ogarnięcia” i umówmy się – nie są to ziomeczki z bloku dogrywające się w tydzień, bo każdy z nich ma swoje kariery i wiadomo, żyćko.

Oczywistym jest również fakt, że obecnie nie nam takiej pozycji w rapie jaką miałem 5 lat temu gdy wydawaliśmy pierwszą część tej kompilacji, więc zaczynając dzwonić do tych wszystkich osób w lutym tego roku, nie miałem pojęcia jak zareagują – okazało się, że nie było ani jednej osoby, której nie zainteresowałby pomysł ponadpokoleniowego mixtejpu i nikt nie powiedział mi „sorry stary”, to było miłe uczucie, tak jak kiedyś nawijałem – „real recognize real, ewidentnie”. Parę osób wykruszyło się z projektu z wielu różnych powodów, ale nikt nie odmówił po odebraniu ode mnie czy „preziego” DNB telefonu, szacunek.

Zapowiada VNM (pisownia oryginalna).

DeNekstBest startuje z preorderem

De Nekst Best Mixtape 2 ujrzy światło dzienne 10 grudnia tego roku. Album będzie kontynuacją kompilacji, której premiera miała miejsce niemal sześć lat temu. Razem z premierą teledysku, wytwórnia postanowiła podzielić się większą ilością informacji na temat zbliżającego się mixtape’u.

De Nekst Best Mixtape 2 z kolei stanowi synergię 3 pokoleń polskiego rapu w 14 utworach, w których udział wzięło ponad 60 artystów. Znamienny jest fakt, iż w każdym utworze różnica wieku między najmłodszym, a najstarszym artystą wynosi około 20 lat, a w jednym aż 32!

De Nekst Best Mixtape 2 zawiera 7 oldschoolowych utworów wyprodukowanych przez legendy oraz 7 utworów opartych na nowoczesnym brzmieniu zaserwowanym przez wschodzące gwiazdy, przez co ukazuje zmiany jakie zaszły w polskim rapie na przestrzeni ostatnich 25 lat, tym samym zachęcając starszych słuchaczy do sprawdzenia świeżego brzmienia, a młodszym słuchaczom pokazując korzenie tego gatunku. Wszystkie utwory na De Nekst Best Mixtape 2 to niespotykane i nieoczywiste połączenia będące gwarancją ciekawej podróży po przeróżnych stylach muzycznych.

Informuje label.

Wersja preorderowa zawiera, oprócz płyty, również dwa bonusy. Pierwszym z nich jest zestaw wlep, natomiast drugim dodatkiem jest książeczka z biogramami wszystkich 62 artystów. Autorem tejże jest Jacek Baliński – autor serii książek To nie jest hip-hop. Rozmowy.

De Nekst Best Mixtape 2 – tracklista

INTRO (cuts DJ Ike, prod. Janga)
CO U CIEBIE? (Dizkret x VNM x schafter x Liroy, prod. Waco)
YNNI (VNM x rip scotty x Ten Typ Mes x Peja, prod. LOAA)
SZKLANE DOMY (W.E.N.A. x Opał x FonTam x Onar, prod. The Returners, cuts DJ Chwiał)
HOSTEL (VNM x Żyt Toster x Floral Bugs x PIH, prod. Nocny)
CHA-CHING (Miły ATZ x Abradab x Ryfa Ri x FonTam, prod. Magiera, cuts DJ Chederac)
STAN (Berson x VNM x Zeus x Rahim, prod. Janga)
SERCE (Zeamsone x Wini x Te-Tris, prod. DJ 600V)
IGŁY (O.S.T.R. x Fukaj x VNM x Bilon, prod. megot, cuts DJ Flip)
STILLO (donGURALesko x VNM x Kabe x Joda, prod. Kixnare, cuts DJ Haem)
WYMIANA (WdoWA x Siles x FonTam x Pono, prod. Gibbs)
DZIEŃ ŚWIRA (Przyłu x Żyt Toster x Łona, prod. Jajonasz, cuts DJ Hubson)
KUNG-FU (Bisz x FonTam x Filipek x Pyskaty, prod. Skrywa)
GEN-F (Verde x VNM x Milu x Vienio, prod&cuts DJ Decks)
ŚWIT (Vix.N x Deys x Gverilla x Jotuze, prod. Faded Dollars)
OUTRO (cuts DJ Ike, prod. Janga)

de nekst best mixtape 2
okładka albumu De Nekst Best Mixtape 2

W Internecie pojawił się pierwszy singiel zwiastujący sequel De Nekst Best Mixtape. W Co u Ciebie? wystąpili Dizkret, VNM, schafter oraz Liroy. Wystartował również preorder albumu oraz ujawniono okładkę. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →