5 rzeczy na hajpie w polskim rapie – wrzesień 2020


01 października 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Wrzesień już za nami, więc wypadałoby sprawdzić co było na hajpie w miesiącu, który uczniowie nazywają najgorszym miesiącem w roku.

Za oknami powoli coraz bardziej zaczynamy dostrzegać jesienne barwy. Zanim jednak wejdziemy w prawdziwą jesień, wypadałoby sprawdzić co też działo się ostatnimi czasy w kolorowym świecie polskiego hip-hopu i sprawdzić co było na hajpie w polskim rapie we wrześniu 2020 roku.

#1 Popkillery 2020 rozdane

W końcu poznaliśmy laureatów tegorocznych Popkillerów. Gala, która pierwotnie miała odbyć się miała odbyć się w marcu, ostatecznie, przez pandemię odbyła się na początku września. Oprócz standardowych kategorii, takie jak album roku, teledysk roku, czy artysta roku, organizatorzy wprowadzili dwie specjalne kategorie – Album Dekady i Singiel Dekady.

Ponadto, każda z wyżej wymienionych kategorii podzielona była na nagrody przyznawane przez gremium, a także publiczność. Pełną listę zwycięzców znajdziecie tutaj.

Jednakże tegoroczne Popkillery zapadną nam w pamięci nie przez świetne koncerty i przyznane statuetki, ale przez fatalną realizację transmisji internetowej, gdzie non stop pojawiały się przebitki z ubiegłorocznej gali. Zresztą sprawdźcie jak na to wszystko reagował Gruby Mielzky.

#2 Reedycja Gdzie jest Eis? już niebawem?

Pytanie, które zadaje sobie wielu fanów polskiego hip-hopu niedługo może stać się nieaktualne. Wszystko to za sprawą wyczekiwanej niczym opóźniony pociąg relacji Warszawa – Zakopane reedycji albumu Gdzie jest Eis?

Arek Deliś, czyli właściciel legendarnej wytwórni T1-Teraz na łamach wywiadu udzielonego RedBull Music poinformował, że jesienią tego roku ukaże się reedycja kultowego albumu Gdzie jest Eis? Natomiast we wrześniu, Internet obiegły zdjęcia, na których BedoesPezet i Otsochodzi ewidentnie kręcili klipy w miejscówkach związanych z Eisem.

Eis – Najlepsze dni

Wszystko zatem wskazuje na to, że oprócz samej reedycji albumu, otrzymamy także interpretacje w wykonaniu innych raperów. Dokładnie tak samo, jak było w przypadku Płomienia 81 i nowych wersji Powiedz na osiedlu. Nie mamy żadnych wątpliwości, że reedycja Gdzie jest Eis?, będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w polskim hip-hopie.

#3 Sokół poszukuje bitów na nowy album

Niecałe dwa tygodnie temu, Sokół na swoim Facebooku zakomunikował swoim fanom, że poszukuje bitu na swój nowy album. W poście raper zamieścił także nieco informacji o tym jaki dokładnie ma być poszukiwany bit. Tempo powinno wynosić około 67 BPM. Natomiast refren miał być w klubowo brzmiących klimatach, co było niemałym zaskoczeniem.

Sokół – Zorro

Natomiast, kilka dni temu, Sokół poinformował, że przesłuchał ponad 200 nadesłanych bitów, z czego udało mu się wybrać aż siedem! Być może któryś z nich usłyszymy na nowym krążku. Ponadto, zabawa na tyle spodobała się szefowi Prosto, że na jej hajpie postanowił ją kontynuować. Tym razem jak to napisał, szuka największego hitu, totalnego rozpierdolu, ale nie sztampowego. No to co, pokażcie co macie w zanadrzu. Bity możecie wysyłać na adres: beats@prosto.pl

#4 Premiery filmów o Quebonafide i Moleście

Po miesiącach zapowiedzi w końcu można to napisać. Wyczekiwane dokumenty o Moleście, oraz o Quebonafide są już dostępne! Początkowo oba dokumenty mogliśmy oglądać w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Jednak od kilku dni film o podróży szefa QueQuality możecie obejrzeć za darmo na stronie redbull.com pod tym linkiem. Natomiast jeżeli chodzi o Skandal. Ewenement Molesty, od jutra wchodzi na srebrny ekran.

Skandal. Ewenement Molesty – zobacz zwiastun

W produkcji poza członkami Molesty, udzieliły się najważniejsze postacie dla polskiego hip-hopu, m.in. SokółPonoTedePezet czy Bilon. Film będzie obfitował w archiwalne zdjęcia, a także materiały wideo, pochodzące z prywatnych archiwów. Nie pozostaje Wam nic innego, jak tylko obejrzeć oba filmy.

#5 Oficjalne zakończenie Hot16Challenge2

Solar wraz z Białasem oficjalnie podsumowali zbiórkę pieniędzy, a także całą akcję jaką było #Hot16Challenge2. Muszę Wam powiedzieć, że pomimo faktu, że od pierwszej odsłony akcji minęło już 6 lat, to gdy jej druga część została oficjalnie ogłoszona, to na zwrotki kolejnych raperów czekałem tak samo jak wtedy.

Tym razem #Hot16 wyszło nie tylko poza granice hip-hopu, ale także poza granice kraju. W akcji udzielili się również polscy artyści reprezentujący inne gatunki, jak chociażby Dawid Podsiadło, Vito Bambino, czy Daria Zawiałow. Ponadto, w tym roku postawiono cel, jakim było uzbieranie miliona złotych dla polskiej służby zdrowia, aby pomóc lekarzom w walce z koronawirusem. Łącznie w akcji wzięło udział ponad 780 osób, a założony na początku cel, czyli milion złotych, udało się przebić niemal czterokrotnie!

#Hot16Challenge2 FINAŁ AKCJI

W podsumowującej całą akcję szesnastce, Solar i Białas poinformowali, że za zebrane pieniądze zakupiono: 4127 kombinezonów, 62 545 maseczek5740 przyłbic208 550 rękawiczek7 urządzeń do dezynfekcji, a także 7 karetek. Zbiórkę wsparło w sumie 95 057 osób! W 2020 roku chyba nic nie było bardziej na hajpie jak #Hot16Challenge.

Wrzesień już za nami, więc wypadałoby sprawdzić co było na hajpie w miesiącu, który uczniowie nazywają najgorszym miesiącem w roku. Za oknami powoli coraz bardziej zaczynamy dostrzegać jesienne barwy. Zanim jednak wejdziemy w prawdziwą jesień, wypadałoby sprawdzić co też działo się ostatnimi czasy w kolorowym świecie polskiego hip-hopu i sprawdzić co było na hajpie w […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Polish Hip-Hop Festival 2021

Biletomat.pl
od 240 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.