Na Millennium Docs Against Gravity obejrzycie filmy dokumentalne o Moleście i Quebonafide


03 września 2020

Podziel się newsem:

Już jutro startuje Millennium Docs Against Gravity. Festiwal, podczas którego będziemy mogli obejrzeć filmy dokumentalne o Quebonafide oraz Moleście.

Reklama

17. edycja Millennium Docs Against Gravity startuje już jutro!

Millennium Docs Against Gravity, to jeden z największych i prestiżowych przeglądów filmów dokumentalnych w Polsce. To także 17 lat odczarowywania dokumentów przed tym młodszym widzem. Nie ukrywam, że jeszcze gdy chodziłem do podstawówki film dokumentalny był dla mnie czymś najnudniejszym na świecie.

Natomiast na Millennium Docs Against Gravity pokazywane są filmy, przede wszystkim żywe, ciekawe oraz zrealizowane w ciekawy, często nowatorski sposób. To właśnie na tym festiwalu pierwszy raz będziemy mieli możliwość zobaczenia dokumentów o historii jednego z najważniejszych składów hip-hopowych – Moleście, a także nowego filmu o Quebonafide, obecnie najpopularniejszego rapera w naszym kraju.

Oprócz wyżej wymienionych filmów, na Millennium Docs Against Gravity zobaczymy między innymi dokument o Quentinie Tarantino, czy film o branży influencerskiej.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie wyjątkowa. Od 4 do 13 września MDAG zawita do 7 polskich miast. Natomiast wejściówki, a także pełen spis filmów i miast znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu – mdag.pl.

Skandal. Ewenement Molesty na Millennium Docs Against Gravity

włodi, vienio, molesta ewenement

Początkowo premiera filmu dokumentalnego o Moleście, przewidziana była na lato 2020 roku. Jednak z powodu pandemii koronawirusa twórcy filmu zmuszeni zostali przesunąć jego premierę. Dzięki temu pierwszy raz będziemy mogli go zobaczyć właśnie na MDAG.

Bartosz Paduch, który odpowiada za reżyserię filmu, postanowił w bardzo obszerny sposób przedstawić nam historię powstania jednego z najważniejszych rapowych albumów lat 90. – Skandalu Molesty. Ponadto, z filmu dowiemy się miedzy innymi, dlaczego Włodi i Vienio nawijali w taki, a nie inny sposób. Dowiemy się także z jakimi systemowymi problemami mierzyli się oni, oraz inni młodzi ludzie dorastający w tamtych czasach.

Skandal. Ewenement Molesty – zobacz zwiastun

Co najważniejsze, w produkcji poza członkami Molesty, udzieliły się najważniejsze postacie dla polskiego hip-hopu, m.in. SokółPonoTedePezet czy Bilon. Film będzie obfitował także w archiwalne zdjęcia, a także materiały wideo, pochodzące z prywatnych archiwów. Natomiast jeżeli chodzi o kinową premierę to przewidziana jest ona na 2 października.

Quebonafide: Romantic Psycho Film na Millennium Docs Against Gravity

quebonafide

Dokument o Quebonafide to film, który cieszy się ogromną popularnością na festiwalu. Ale czy jest w tym coś dziwnego? Quebo to obecnie najpopularniejszy raper w Polsce, a jego ostatni krążek – Romantic Psycho jest najlepiej sprzedającym się albumem w naszym kraju w tym roku.

Romantic Psycho Film, zabierze nas w podróż jaką raper odbył tuż przed nagraniem kasowego albumu. Que wraz ze swoim przyjacielem/hypemanem i ekipą filmową wyruszyli w podróż koleją transsyberyjską.

Była ona efektem pewnego wypalenia i zmęczenia po tournee koncertowym, które raper odbył w ubiegłym roku. Dokument, to także doskonała szansa by zajrzeć do sfery prywatnej rapera, która jest bardzo pilnie strzeżona.

Quebonafide: Romantic Psycho Film – zobacz zwiastun

Już jutro startuje Millennium Docs Against Gravity. Festiwal, podczas którego będziemy mogli obejrzeć filmy dokumentalne o Quebonafide oraz Moleście. 17. edycja Millennium Docs Against Gravity startuje już jutro! Millennium Docs Against Gravity, to jeden z największych i prestiżowych przeglądów filmów dokumentalnych w Polsce. To także 17 lat odczarowywania dokumentów przed tym młodszym widzem. Nie ukrywam, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.