Podziel się:
16. Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY
20-23 listopada 2024 r.
Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY jest najważniejszym cyklicznym przedsięwzięciem organizowanym przez Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych ROZDROŻA. Dziś to jeden z największych i najważniejszych festiwali muzycznych we wschodniej Polsce. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 2009 roku i od razu zyskał on sobie opinię inicjatywy o wielkiej kreatywności. Na Festiwalu KODY światowe znakomitości spotykają się z młodymi muzykami oraz wiejskimi muzykantami, aby zgodnie poszukiwać nowych muzycznych sensów i razem podejmować artystyczne ryzyko. Zadaniem Festiwalu KODY jest nie tylko prezentacja najwybitniejszych osiągnięć dziedzictwa polskiej i światowej kultury muzycznej, ale również kreowanie nowych wartości muzycznych i środków ekspresji artystycznej.
J “MO’ONG” SANTOSO PRIBADI urodzony w Bangkoku, wychowany na Jawie, Johanes „Mo’ong” Santoso Pribadi jest eksperymentalnym kompozytorem i twórcą instrumentów. Jego głównym obszarem zainteresowań jest muzyka Nusantary, czyli muzyka Indonezji.
Mo’ong rozpoczął studia od muzyki klasycznej zachodniej, specjalizując się w grze na kontrabasie, ale szybko wrócił do swoich korzeni, aby zgłębiać mądrość jawajskiego folkloru. Kontynuował studia magisterskie w zakresie sztuki na Indonezyjskim Instytucie Sztuki w Surakarcie, gdzie uzyskał tytuł magistra w dziedzinie kompozycji muzycznej pod kierunkiem kompozytora Rahayu Supanggaha. W 2015 roku został wybrany na młodego, wschodzącego kompozytora na IRC+ (International Rostrum of Composer).
Mo’ong brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych projektach tworząc w różnych gatunkach muzycznych, a także w interdyscyplinarnych projektach związanych z nowoczesnym tańcem, teatrem, współczesnym teatrem lalek, sztuką instalacyjną i performansem. W 2015 roku zainicjował projekt „Limbah Berbunyi”, w ramach którego tworzył i komponował instrumenty muzyczne z przedmiotów znalezionych lub śmieci. Kolejnym niedawnym projektem jest „Raja Kirik”, eksperymentalny duet zgłębiający temat wojny w czasie holenderskiej okupacji Indonezji. Mo’ong pracował również jako projektant dźwięku, napisał muzykę do kilku niezależnych filmów.
Miejsce: Sala Czarna w Galerii Labirynt, ul. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
Więcej informacji na stronie Festiwalu KODY