TOP10: Najpopularniejsze zwrotki w #Hot16Challenge2


29 czerwca 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Jeśli jakimś cudem jeszcze nie słyszeliście wszystkich zwrotek z akcji #Hot16Challenge2 i jesteście ciekawi, które z nich są najchętniej słuchane, to zapraszamy do naszego zestawienia.

Pamiętacie jeszcze #Hot16Challenge2? No właśnie, to tylko pokazuje to, jak szybko świat mknie do przodu. Przecież jeszcze nie tak dawno, zwrotki nagrane w ramach drugiej odsłony akcji zajmowały aż 45 slotów w youtube’owej karcie Na Czasie. Jeżeli jakimś cudem nie wiecie na czym polegała cała akcja, odsyłamy Was tutaj.

Natomiast my postanowiliśmy przypomnieć Wam 10 najczęściej słuchanych szesnastek. Na samym wstępie warto też zaznaczyć, że najczęściej słuchaną #Hot16 z pierwszej edycji, była zwrotka Tedego, która dzień przed oficjalnym startem drugiej części miała na swoim koncie prawie 12,5 miliona wyświetleń.

Szpaku #Hot16Challenge2

Szesnastka nagrana przez Szpaka, 4 dni po swojej publikacji zebrała blisko 5 milionów wyświetleń. Muszę przyznać, że Hot16 Szpaka było ogromnym zaskoczeniem, szczególnie pod względem wykonania. Było także pierwsze Hot16 w którym nominowany raper delikatnie odszedł od obowiązujących zasad i otrzymaliśmy od niego pełnoprawny kawałek z wpadającym w ucho refrenem. O dobrym przyjęciu tej szesnastki świadczą wyświetlenia, gdyż za kilka dni pod wideo stuknie 35 milionów wyświetleń, co prawie 3-krotnie bije wynik Tedego z pierwszej edycji. To tylko pokazuje jak popularnym gatunkiem muzycznym stał się hip-hop.

Taco Hemingway #Hot16Challenge2

Obecność Taco Hemingway’a nie w tym zestawieniu nie powinna być żadnym zaskoczeniem. Raper ku zdziwieniu wszystkich jako pierwszy odpowiedział na nominację Solara i zrobił to można powiedzieć koncertowo. W swojej szesnastce dwudziestce pojawiło się dużo wielokrotnych wersów przyspieszeń, a także odwołań do tego, co jest popularne na przeróżnych grupkach piłkarskich i popkulturze. No i te nominacje dla Taconafide i Klocucha. Obecnie #Hot16 Taco ma na swoim koncie prawie 6,5 miliona wyświetleń.

MATA #Hot16Challenge2

Nominacja dla Maty była bardziej niż pewna. Obecnie Matczak to jedno z bardziej gorących nazwisk w polskim hip-hopie, o czym świadczy ogromny sukces jego debiutanckiego albumu. Jednak udział Maty w #Hot16 był pewny także z innego powodu, bowiem to właśnie podczas charytatywnego streamu rapera, Solar potwierdził drugą odsłonę akcji. Co do samej szesnastki to jest ona wizytówką stylu i lotu Maty. Obecnie szesnastka dobija do 9,5 miliona wyświetleń.

TACONAFIDE #Hot16Challenge2

Powrót Taconafide, to coś, co było komentowane nie tylko w mediach stricte hip-hopowych. Taconafide to przecież rzesze wiernych fanów, chociaż może w tym przypadku głównie fanek. Tak czy siak, pierwszy polski hip-hopowy boysband wrócił w wielkim stylu, czego efektem były bardzo solidne zwrotki. Natomiast sama szesnastka obecnie ma na swoim koncie ponad 12 milionów wyświetleń.

Zobacz też: Powrót Taconafide w ramach #Hot16Challenge2

Bedoes #Hot16Challenge2

Szesnastki Białasa i Bedoesa pojawiły się niemalże w tym samym momencie z identycznym opóźnieniem. Wszystko to ze względu na chęć wstawienia szesnastki Borysa na jeden z największych kanałów hip-hopowych na świecie i wypchnięcie całej akcji do USA. Koniec końców ze względów finansowych zrezygnowano z całego przedsięwzięcia i zwrotka Bedoesa wylądowała na kanale SBM Label i obecnie ma nieco ponad 8 milionów wyświetleń

BIAŁAS #Hot16Challenge2

W przypadku Białasa sprawa wygląda nieco inaczej. Beezy swoją #Hot16 wykorzystał, aby nagłośnić akcję #muremzabonusem, a także poruszył wątek nagrania płyty, z której dochód ma zostać przekazany rodzinie Bonusa RPK. W związku z tym nagranie wyjątkowo wylądowało na kanale Ciemnej Strefy, a nie SBM Label i liczy sobie 4 miliony odsłon.
Natomiast, jednodniowe opóźnienie wynikało z tego, że Białas chciał nawiązać kontakt z Bonusem, jednak okazało się to niemożliwe do wykonania w tak krótkim czasie.

Tata Maty #Hot16Challenge2

Szesnastka nagrana przez Profesora Matczaka odniosła porównywalny sukces do tej, nagranej przez jego syna. Hot16 Taty Maty, na ten moment ma ponad 7 milionów wyświetleń, co jest niesamowitym wynikiem. Co ciekawe, sam Profesor Matczak nagrał kilka dni temu film, w którym zdradza kulisy nagrania swojej zwrotki w ramach #Hot16Challenge2.

Solar #Hot16Challenge2

Całej tej akcji nie byłoby, gdyby nie jej pomysłodawca, czyli Solar. Co ciekawe pomimo bycia pomysłodawcą całej tej akcji, jego pierwsza szesnastka uzbierała nieco ponad 1,2 miliona. W drugiej części już jest nieco lepiej, bowiem drugie Hot16 od Solara ma już na swoim koncie ponad 3 miliony wejść.

Przeczytaj: Solar zaprosił do akcji Mike’a Posnera. Czy Hot16Challenge2 rozrośnie się na skalę światową?

Paluch #Hot16Challenge2

Paluch to kolejny po Solarze i Białasie raper, którego szesnastka w pierwszej edycji challenge’u bardzo podeszła do gustu słuchaczom. Tym razem także pokazał, że jest w dobrej formie, czego efektem jest prawie 5 milionów wyświetleń.

Dawid Podsiadło #Hot16Challenge2

Natomiast zwrotka nagrana przez Dawida Podsiadło to doskonały przykład na rozmach drugiej odsłony całego #Hot16Challenge2. Artysta co prawda nie zarapował, ale w swoim stylu nagrał piosenkę składającą się z 16 wersów, którą nagrał na raz. Ponadto, włączenie się przez Dawida do całego challenge’u na pewno w pewien sposób podniosło medialnie rangę całego wydarzenia, szczególnie, iż jego Hot16 na ten moment ma już ponad 8 milionów wyświetleń.

Zobacz również: Dawid Podsiadło przyjął wyzwanie i dołączył do #Hot16Challenge2

Jeśli jakimś cudem jeszcze nie słyszeliście wszystkich zwrotek z akcji #Hot16Challenge2 i jesteście ciekawi, które z nich są najchętniej słuchane, to zapraszamy do naszego zestawienia. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →