W końcu poznaliśmy datę premiery nowej płyty Białasa – „H8M5”


24 czerwca 2020

Podziel się newsem:

Białas bardzo długo milczał na temat nowego albumu. Od lutego, kiedy ukazała się EP’ka H8, nie mieliśmy żadnych nowych informacji, aż do teraz.

H8 to tylko początek

Tak właśnie Białas mówił o EP-ce, która swoją premierę miała podczas tegorocznego SB FFestivalu. Krążek jest zdecydowanie najbardziej dojrzałym materiałem w dyskografii Białasa. Oprócz minialbumu składającego się z 6 utworów i 4 skitów otrzymaliśmy także film, który jest integralną częścią całego wydawnictwa.

BIAŁAS ZABIŁ CZŁOWIEKA (film)

Natomiast sam raper w sporym wpisie na swoich socialach wytłumaczył, czym dla niego jest ten minialbum. Więcej szczegółów na temat epki H8, a także jej odsłuch znajdziesz tutaj.

Wydawnictwo spotkało się ze świetnym odbiorem wśród fanów Beezy’ego, jednak nie ukrywali oni rozczarowania, bowiem każdy z nich spodziewał się nowego albumu z cyklu H8ME, który bardzo dawno temu zapowiadany był przez Białasa i SBM Label, chociażby poprzez zmianę nazwy na Instagramie, czy okazjonalne fotki lub filmiki.

Art-Hop – to nowy gatunek

Bez wątpienia EP’ka, a także wypowiedzi Białasa sugerowały, że H8M5 jest coraz bliżej. Kilka tygodni temu otrzymaliśmy świetny numer od Beezy’ego pod tytułem Art-Hop, który moim zdaniem jest jednym z lepszych numerów w polskim rapie, który ujrzał światło dzienne w ciagu kilku ostatnich lat.

Białas – Art-Hop

W trwającym 8 minut i 5 sekund utworze Białas opowiada jak bardzo zmienił się, ale przede wszystkim dojrzał przez ostatnie lata. Ponadto Białas pokazuje także jak bardzo otworzył się na nowe brzmienia w muzyce. Natomiast sama muzyka została skomponowana w głównej mierze przez Lanka. O artystycznej przemianie rapera świadczy także gościnny udział Marka Dyjaka, a także Anny Radziejewskiej.

Białas – H8M5 – premiera 05.08.2020

Białas - H8M5 okładka albumu
Białas – H8M5 – okładka albumu

Wczoraj w końcu poznaliśmy datę premiery wyczekiwanego H8M5. Zapowiedzi krążka towarzyszył także nowy singiel, w którym gościnnie słyszymy Szpaka, a produkcją zajął się Got Barss. Co ciekawe, w klipie zobaczyć możemy chociażby mlodegoskiny’ego, a także malego elvisa.

Białas feat. Szpaku – Sępy

Jeżeli chodzi o sam singiel, to Sępy niestety są nieco gorszym materiałem od udostępnianego wcześniej Art-Hopu, Ponadto mam wrażenie, że tematyka, którą porusza nowy singiel została już wielokrotnie przez Beezy’ego poruszana. Trzeba przyznać, że Białas Art-Hopem postawił sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Czy pozostałymi utworami na H8M5 uda się ją przeskoczyć? Przekonamy się o tym już 5 sierpnia, bowiem to właśnie wtedy na półki sklepowe trafi H8M5. Oczywiście krążek możecie zamawiać w preorderze na stronie SBM Label.

Białas bardzo długo milczał na temat nowego albumu. Od lutego, kiedy ukazała się EP’ka H8, nie mieliśmy żadnych nowych informacji, aż do teraz. H8 to tylko początek Tak właśnie Białas mówił o EP-ce, która swoją premierę miała podczas tegorocznego SB FFestivalu. Krążek jest zdecydowanie najbardziej dojrzałym materiałem w dyskografii Białasa. Oprócz minialbumu składającego się z […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Polish Hip-Hop Festival 2020

Biletomat.pl
od 190 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.