kadr z klipu do utworu „Intercontinental Bajers”

Kontrolowany żart. Największe memy polskiego rapu

Obserwuj nas na instagramie:

Czasem utwory nieintencjonalnie stają się memami. Wystarczy spojrzeć na historię Pikeja, który bardzo poważnie traktował swoją karierę rapową, jednak wszystkie jego dokonania z automatu były traktowane przez słuchaczy z przymrużeniem oka. Niekiedy jednak artyści celowo wypuszczają utwory posiłkujące się comedy rapową estetyką w celu wykreowania mema. Niektórym się ta sztuka udała lepiej innym gorzej. Postaciom, które wam zaprezentujemy, udało się to lepiej. Oto największe polskie rapowe memy.

Mem-rap: T-Raperzy znad Wisły – Mieszko

Wiele osób wspomina działalność T-raperów bardziej z zażenowaniem niż sentymentem. Ale czy to się komuś podoba czy nie, ich twórczość była rapowana i znacznie przyczyniła się do popularyzacji tego gatunku w Polsce. Ich debiutancki album Poczet Królów Polskich z hitem Mieszko sprzedał się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy, pomimo że, jak zresztą cała ich twórczość, była traktowana przez samych autorów jako żart.

T-Raperzy znad Wisły – Mieszko

Mem-rap: Klocuch – aezakmi

Klocuch to jedna z najcharakterystyczniejszych postaci polskiego YouTube’a. Jeśli nawet ktoś nie należy do osób śledzących polskie uniwersum tej platformy, z pewnością o nim słyszał. Choćby przy okazji premiery aezakmi – to remix Tamagochi od Taconafide opowiadającym o kodach do GTA: San Andreas. Niewystarczająco absurdalnie? Pamiętajcie: „W życiu chodzi o to, żeby pićko pić”!

Klocuch – aezakmi

Mem-rap: Gimpson x Mamiko x DJ Remo – Bombsite A

Można by rzec, że Gimper to YouTuber, który zaczął rapować, zanim stało się to modne. Choć patrząc na estetykę, którą obrał, nigdy nie traktował tego serio, jak np. obecnie Young Multi. Album Gimpera, występującego pod ksywką Gimpson, zatytułowany Niepowstrzymany jest kamieniem milowym dla tej gałęzi kultury popularnej. Największy hit z tej płyty, Bombsite A nagrany wspólnie z DJ-em Remo i Mamiko, opowiada oczywiście o grze Counter-Strike: Global Offensive.

Gimpson x Mamiko x DJ Remo – Bombsite A

Mem-rap: Jakub Grabowski – Chrapka feat. Patryk MTS

Obecny performance Quebonafide zaszedł tak daleko, że trudno powiedzieć, dokąd tak naprawdę dąży i jak powinniśmy go traktować. Niewątpliwie jednak utwór Chrapka nagrany wspólnie z Kizo, a raczej Patrykiem MTS, jest niezwykle memiczny. Szczególnie za sprawą klipu nawiązującego do estetyki i mody sprzed 15 lat.

Jakub Grabowski – Chrapka feat. Patryk MTS

Mem-rap: Solar/Białas – Intercontinental Bajers

Kiedy dwóch raperów o poważnym wizerunku, którym cieszyli się wówczas Solar i Białas, nagrywa taki utwór jak Intercontinental Bajers, wielkie zamieszanie jest gwarantowane. Klubowy, humorystyczny hit z kiczowatym klipem o łamaczu niewieścich serc do dziś cieszy się wyjątkową popularnością na wszelkiego rodzaju imprezach.

Solar/Białas – Intercontinental Bajers

Mem-rap: Krzysztof Ibisz – Uśmiech proszę

Mało jest celebrytów, którzy mają tak duży dystans do siebie i swojego wizerunku jak Krzysztof Ibisz. Dlatego może tak naturalnie wyszła jego współpraca z firmą sprzedającą produkty do wybielania zębów. Zgadza się tu wszystko, tekst, estetyka, intonacja Krzysztofa. Ponadto Uśmiechowi proszę towarzyszy klip równie komiczny co sam utwór.

Krzysztof Ibisz – Uśmiech proszę

Czasem utwory nieintencjonalnie stają się memami. Wystarczy spojrzeć na historię Pikeja, który bardzo poważnie traktował swoją karierę rapową, jednak wszystkie jego dokonania z automatu były traktowane przez słuchaczy z przymrużeniem oka. Niekiedy jednak artyści celowo wypuszczają utwory posiłkujące się comedy rapową estetyką w celu wykreowania mema. Niektórym się ta sztuka udała lepiej innym gorzej. Postaciom, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →