#Hot16Challenge powraca. Sprawdźcie 5 najlepszych zwrotek pierwszej edycji


27 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

#Hot16Challenge to akcja, która rozruszała całą polską scenę hip-hopową. Teraz, dzięki charytatywnemu streamowi Maty i Solara cykl powraca. Przedstawiamy zatem 5 najlepszych zwrotek z pierwszej edycji.

Czym jest #Hot16Challenge?

Na pewno pamiętacie ten viralowy trend, gdzie celebryci, aktorzy, sportowcy i muzycy oblewali się lodowatą wodą w ramach akcji #ALS_IcebucketChallenge. Akcja miała na celu podnieść świadomość społeczeństwa w obrębie stwardnienia zanikowego bocznego.

Natomiast akcja #Hot16Challenge stworzona została na fali wyżej wymienionego challange’u przez Solara i polegała na nagraniu szesnastu wersów na raz, a następnie nominowaniu trzech kolejnych raperów. Tempo, w jakim cała akcja się rozrosła, było niesamowite, a Internet został dosłownie zalany zwrotkami raperów.

Solar – #Hot16Challenge

Powrót na salony

W miniony weekend Mata zorganizował charytatywny stream, podczas którego zbierał środki na walkę z koronawirusem. W pewnym momencie do rapera dołączył Solar. Podczas transmisji padł pomysł, że, gdy uda się uzbierać 16 tysięcy złotych, #Hot16Challenge powróci. Jak możecie się domyślać, kwotę udało się zebrać, więc w ciągu kilku godzin należy spodziewać się nowej zwrotki Solara i powrotu całej akcji.

Z tej okazji postanowiłem przedstawić Wam 5 najlepszych zwrotek w ramach pierwszej edycji akcji #Hot16Challenge. Kolejność jest całkowicie przypadkowa.

#1 Kuba Knap i Zetenwupe

Dlaczego szesnastki Knapa, Kaietanovicha i Mady znalazły się wśród najlepszych zwrotek z hot16? A no dlatego, że bije z nich czysty hip-hop. Chłopaki siedli w studio i na zajawce z wielkim luzem rzucili sobie po szesnastce. Bez mikrofonów, masteringu, na jednym podkładzie, no i z nominacją dla Smarkiego Smarka.

#2 Łona

Zwrotka Łony to kwintesencja luzu i świetnej liryki i charakteru i choć nie ma w niej fajerwerków w postaci przyspieszeń i łamańców językowych, to te wymienione przeze mnie czynniki sprawiają, że ta zwrotka zdecydowanie należy do najlepszych. Raper jak zawsze idealnie odnalazł się na bicie nikogo innego jak Webbera. No i pamiętajcie, od ch***wych zwrotek jeszcze nikt nie umarł.

#3 O.S.T.R.

Na zwrotkę Adama czekało wielu i raczej nie mogą czuć się zawiedzeni. Łódzki raper w swoim #Hot16Challenge przemycił praktycznie cały arsenał skilli. Przyspieszenia, zabawa rytmiką, słowem i spora dawka humoru. Po prostu czuć tam tę zajawkę. No i to wideo, pokazujące Ostrego od nieco innej, rodzinnej strony.

#4 KęKę

Szesnastka KęKę podobnie tak jak #Hot16 Łony może nie posiada fajerwerków i popisów skillsami, ale jest za to bardzo charakterna i pełna świetnych wersów. Tak jak ten o wszywce, czy kultowe już Halo Sokół będzie złoto? Bo się zaczynam martwić, w połączeniu z chropowatym i agresywnym głosem KęKę sprawiają, że zwrotka ta należy do jednych z najlepszych w całym #Hot16Challenge.

#5 Tede

Na koniec chyba najbardziej popularna i moim zdaniem najlepsza szesnastka w całym #Hot16Challenge autorstwa Tedego. Przypomnijmy, że cała akcja miała miejsce w 2014 roku, czyli w momencie gdy, TDF był już po wydaniu przełomowej w swojej karierze płyty Elliminati. Liczba wyświetleń pod wideo (prawie 12,5 miliona), a także masa pozytywnych komentarzy były niejako symbolem odbicia się od dna przez warszawskiego rapera.

Ponadto oprócz dobrych wersów, świetnego bitu u realizacji, na ogromny sukces tej szesnastki składają się także nominacje. Dokładniej to jedna nominacja, ta skierowana przez Tedego do Peji. Jak zapewne wiecie, panowie od wielu lat trwają w konflikcie, którego żaden nie zamierza chyba kończyć, o czym pisaliśmy tutaj.

Niestety, do dziś nie doczekaliśmy się szesnastki nagranej przez poznańskiego rapera. Sam zainteresowany odniósł się do całej nominacji w lekko kąśliwy sposób w poście na Facebooku. Dopisał także, że woli wyjść z córką na spacer. Odpowiedź rapera rozbawiła wielu słuchaczy i szybko stała się internetowym memem.

Kto wie, być może w drugiej odsłonie #Hot16Challenge usłyszymy zwrotkę nagraną przez Peję. Szczególnie, że ze względu na kwarantannę, spacer raczej nie wchodzi w grę.

Jeżeli chcecie zobaczyć którzy raperzy nagrali swoje zwrotki w ramach pierwszej edycji #Hot16Challenge, to pełna lista znajduje się na Geniusie.


#Hot16Challenge2 – zobacz oś czasu

Oś czasu #Hot16Challenge2

W drugiej edycji #Hot16Challenge raperów, którzy nagrywają swoje szesnastki jest coraz więcej i powoli można się pogubić w tym, kto już nagrał swoje #Hot16, a kto został nominowany. Dlatego przygotowaliśmy dla Was dokładną oś czasu ze wszystkimi nominacjami i szesnastkami, którą znajdziecie poniżej.

Oś czasu #Hot16Challenge2

#Hot16Challenge to akcja, która rozruszała całą polską scenę hip-hopową. Teraz, dzięki charytatywnemu streamowi Maty i Solara cykl powraca. Przedstawiamy zatem 5 najlepszych zwrotek z pierwszej edycji. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel […]

Polish Hip-Hop Festival 2020

Biletomat.pl
od 180  PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →