Zaginiony teledysk O.S.T.R.a i Emade sprzed 15 lat trafił do sieci


17 kwietnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Biały Kruk – to określenie pasuje idealnie w kontekście klipu O.S.T.R.-a i Emade, który został odnaleziony po prawie 15 latach od powstania.

Na jednym z komputerów Asfalt Records odnaleziono jeden z Białych Kruków polskiego rapu, a dokładniej teledysk pochodzący z płyty Szum rodzi hałas Projektu Ostry Emade. Obrazek po prawie 15 latach w końcu pojawił się na kanale Asfalt Records i to w odświeżonej cyfrowo jakości.

Projekt Ostry Emade – Wiele dróg

POE – Powrót Ostry Emade?

ostry emade
POE – Szum Rodzi Hałas – okładka płyty

Projekt Ostry Emade 15 lat temu był duetem, który elektryzował całe ówczesne środowisko hip-hopowe. Projekt ten jednak doczekał się tylko dwóch długogrających krążków. Pierwszym z nich było wydane w 2005 roku Szum Rodzi Hałas, na którym znajduje się odnaleziony klip. Co ciekawe, miesiąc temu premierę miała winylowa edycja tego kultowego albumu, ponieważ krążek pierwotnie wydano tylko na nośniku CD.

POE – Szum Rodzi Hałas – odsłuch

Na następne wydawnictwo spod szyldu POE musieliśmy czekać aż 5 lat. Co ciekawe, O.S.T.R. i Emade po wspólnym koncercie we Wrocławiu zamknęli się na 3 dni w studio i zrealizowali Złodziei Zapalniczek. Jak okazało, ta metoda poskutkowała, ponieważ krążek spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. Otrzymał on status Złotej Płyty i uplasował się na 5. miejscu zestawienia OLiS.

POE – Złodzieje Zapalniczek – odsłuch

Czy premiera odnalezionego klipu zwiastuje długo wyczekiwaną kontynuację projektu? Zdaje się, że odpowiedź na to pytanie znają tylko Ostry i Emade. Jednak z enigmatycznego komentarza pod klipem można domyślać się, że coś jest na rzeczy.

Szczególnie, że Asfalt kontynuuje odkopywanie starych teledysków. Dziś do sieci trafił singiel z wydanej 17 lat temu Albumie producenckim Emade – , na której udzielił się Ostry, ale także Fisz, Sokół czy chociażby Włodi.

Emade feat. O.S.T.R. – Niebo

Tymczasem w sklepie Asfalt Records w dalszym ciągu możecie zamawiać winylową wersję kultowego Szum rodzi hałas. Jeżeli jesteście fanami czarnych płyt, to jest to dla Was pozycja obowiązkowa.

Biały Kruk – to określenie pasuje idealnie w kontekście klipu O.S.T.R.-a i Emade, który został odnaleziony po prawie 15 latach od powstania. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Na jednym […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →