materiały promocyjne

Łona o historiach taksówkarzy. „Żeby nie skłamać” pierwszym singlem z „TAXI”


18 lipca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Łona, Andrzej Konieczny i Kacper Krupa prezentują singiel Żeby nie skłamać z ich wspólnego projektu TAXI.

O wspólnym milczeniu

Jakiś czas temu informowaliśmy o nadchodzącym projekcie Łony i muzyków jazzowych Andrzeja Koniecznego i Kacpra Krupy znanych z projektu Siema Ziemia. Już od pierwszych doniesień czuliśmy, że TAXI będzie wyjątkowym albumem. Wraz z ukazaniem się klipu do pierwszego singla Żeby nie skłamać nasze podejrzenia potwierdziły się, a wytwórnia Def Jam Recordings zdradziła jego szczegóły:

Żeby nie skłamać jest pierwszym singlem tria Łona x Konieczny x Krupa, promującym album TAXI. To płyta koncepcyjna — wszystkie teksty Łony na płycie orbitują wokół tematów taksówkarskich i wyrastają albo z własnych czy zasłyszanych historii z taksówek, albo z rozmów z kierowcami, prowadzonych przez Łonę i Zuzannę Głowacką w ramach prac nad płytą. Twórcy przyglądają się sobie na tle uchwyconej tuż po transformacji Polski, współczesnych konfliktów, ale też sentymentalnych lub zabawnych historii rodem ze świata Jima Jarmuscha. Żeby nie skłamać to opowieść o wspólnym milczeniu, które może przerodzić się w relację.

Łona
Łona na planie teledysku

Poniżej znajdziecie wspomniany klip, nawiązujący do filmu Noc na ziemi Jima Jarmuscha. Jego reżyserią zajął się sam Łona przy wsparciu kolektywu Kinomotiv. W głównych rolach wystąpili Marcin Czarnik i Anna Januszewska. Wystartował także preorder fizycznego wydania albumu, a także towarzyszącego mu tematycznego merchu.

Łona/Konieczny/Krupa – Żeby nie skłamać

Projekt TAXI

W 2021 roku dokładnie ten sam skład: Łona, Konieczny i Krupa zaprezentowali Projekt TAXI – sześciominutowy film składający się z fragmentów utworów, a także wypowiedzi Łony. Jak się okazuje, projekt ten wyewoluował w album, który usłyszmy już tej jesieni. Poniżej znajdziecie nagranie, które powinno lepiej uzmysłowić wam istotę projektu TAXI.

Łona, Andrzej Konieczny i Kacper Krupa prezentują singiel Żeby nie skłamać z ich wspólnego projektu TAXI. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins O wspólnym milczeniu Jakiś czas temu informowaliśmy o […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →