fot. kadr z teledysku „Hypebae”

Quebonafide nie schodzi ze sceny. Grabowski zagra podczas Lech Polish Hip-Hop Festival 2022


21 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Pod koniec maja Quebonafide zakończył ostatnią trasę koncertową. Raper zapowiadał, że tego lata zagra jednak na kilku festiwalach. Dziś organizatorzy Lech Polish Hip-Hop Festival 2022 zdradzili, że Queba pojawi się w Płocku.

Quebonafide zagra podczas Lech Polish Hip-Hop Festival 2022. Sprawdź, gdzie kupisz bilety

Tegoroczny line-up Lech Polish Hip-Hop Festival 2022 już teraz opiewa na kilkadziesiąt nazwisk, a to nadal nie koniec. Dziś organizatorzy płockiego festiwalu odsłonili kolejną kartę. Podczas imprezy, która odbędzie się między 11 a 13 sierpnia na Plaży nad Wisłą, wystąpi również Quebonafide.

Zobacz: Byłem na pożegnalnym koncercie Quebonafide i wolałbym o tym nie opowiadać [felieton]

27 maja Quebo zagrał ostatni koncert w ramach trasy Psycho Relations. Był to ostatni solowy cykl koncertów od Grabowskiego. W opisie opublikowanego na początku czerwca kawałka Refren trochę jak Lana Del Rey Quebonafide podkreślał jednak, że trójmiejski występ nie należał do ostatnich. W planach jest jeszcze wydarzenie-niespodzianka, które ogłoszono z resztą Psycho Relations, oraz kilka letnich imprez.

Jeżeli chodzi o dalsze ruchy Quebonafide – nie mam w planach niczego związanego z muzyką jako ta postać, być może w przyszłości się to zmieni. Trasa koncertowa, którą zagraliśmy faktycznie była ostatnią trasą koncertową. Nie jest moim definitywnym pożegnaniem ze sceną ponieważ planuję dalej – hobbystycznie uprawiać performance i w tej sferze mam jeszcze kilka marzeń. Koncertów jako Quebonafide – poza kilkoma letnimi oraz finałowym, póki co dalej ukrytym w naszej rozpisce raczej bym się nie spodziewał. Myślę, że więcej wyjaśnień przyniesie ten finał finałów

– napisał Grabowski.

Jeśli chcecie zobaczyć Quebonafide na żywo podczas Lech Polish Hip-Hop Festival 2022, nie zwlekajcie z zakupem. Karnety, bilety jednodniowe oraz wejściówki na pola namiotowe znajdziecie na Biletomat.pl.

Quebonafide – Refren trochę jak Lana Del Rey

Sprawdź, kto jeszcze wystąpi podczas Lech Polish Hip-Hop Festival 2022

Polish Hip-Hop Festival, tym razem przy wsparciu Lecha, wraca na festiwalową mapę Polski po dwóch latach nieobecności związanej z pandemią koronawirusa. W ramach pierwszej puli artystów organizatorzy imprezy odsłonili ponad trzydzieści nazwisk. Znaleźli się wśród nich: OKI, Kukon, Hodak, Catchup, Miły ATZ, Dwa Sławy, Gruby Mielzky, PRO8L8M, Sokół, Ero JWP, Łajzol, JETLAGZ, Dziarma, Young Igi Zdechły Osa, BARTO KATT, Avi x Louis Villain, Kaz Bałagane, Sarius, Małpa, PlanBe, TUZZA, Spółka ZOO [Frosti, Berson, Włodar, Mario], Feno, Paluch, Słoń, Jeden, Jacuś, Lipa, Joda, Guzior, Kabe.

Miesiąc później włodarze LPHHF 2022 również nie zadowolili się kilkoma osobami. Tym sposobem do line-upu dołączyli: Tede, Pezet, Bedoes, Białas, Borixon, ReTo, Bisz B.O.K., Fokus, Szpaku, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Belmondawg, Kacperczyk, Gibbs, Smolasty, Miętha, Zetha, Chivas, Oliwka Brazil, Szczyl, Miszel, Opał i Floral Bugs, Bober, Adi Nowak, Lordofon, Sante Synthesi, Vkie, Szymi Szyms, Sitek, Rusina, Kosa, Moli, RIP SCOTTY & LEEO, Asthma, Ćpaj Stajl, Anatom, Czeluść, Kowalczyk x Serca.

Dwuletnia rozłąka to czas tęsknoty, ale także ciężkiej pracy naszego zespołu. Przez ponad dwa lata, pracowaliśmy nad najróżniejszymi wariantami festiwalu. Nie lubimy półśrodków, dlatego nie chcieliśmy dawać Wam namiastki czy marnych substytutów wydarzenia. Festiwalem jesteście Wy! Wasza dobra zabawa, bezpieczeństwo oraz komfort to nasze priorytety

– czytamy w opisie wydarzenia.

Największy line-up w historii imprezy to nie koniec zmian. W Płocku pojawią się Tent Stage, czyli nowa duża scena, oraz strefy merchandise, w których będzie można zaopatrzyć się w upragnione gadżety. Przebudowano także strefę food trucków, a także zadbano o strefy relaksu i aktywności.

Dzień po festiwalu, 14 sierpnia, odbędzie się wydarzenie wieńczące płocką imprezę. W Orlen Arenie odbędzie się tegoroczna gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards. Za oprawę muzyczną gali odpowiedzialni będą L.U.C. oraz Rebel Babel. Promocji LPHHMA ponownie podjęli się Cichy i Mały, bohaterowie serii Czarna Wołga.

Przeczytaj także: Cichy i Mały wracają do akcji. Lech Polish Hip-Hop Festival & Music Awards 2022 coraz bliżej

Płock od zawsze nosił miano miasta związanego z hip-hopem, a połączenie dwóch tak dużych wydarzeń tylko to potwierdza. Od 2013 roku sukcesywnie się rozwijamy, na naszych scenach możecie spotkać cały przekrój środowiska, od mocnego undergroundu, poprzez świetnie zapowiadających się newcomerów, na  topowych gwiazdach kończąc – w tym roku czeka na Was kumulacja. Tak intensywnego hip-hopowo weekendu nie było w Polsce nigdy, a to dopiero początek zmian

– czytamy.

VNM – Hope for the best – występ podczas Lech Polish Hip-Hop Music Awards 2021

Pod koniec maja Quebonafide zakończył ostatnią trasę koncertową. Raper zapowiadał, że tego lata zagra jednak na kilku festiwalach. Dziś organizatorzy Lech Polish Hip-Hop Festival 2022 zdradzili, że Queba pojawi się w Płocku. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →