Kaz Bałagane i Taco Hemingway połączyli siły! Posłuchajcie „Nowych Szklanych Domów”


26 sierpnia 2020

Podziel się newsem:

Kaz Bałagane i Taco Hemingway, to kooperacja na którą czekali chyba wszyscy fani obydwu raperów. Sprawdźcie zatem efekt kolejnej już współpracy, jakim są Nowe Szklane Domy.

Gdzież są twoje szklane domy?

Takie pytanie kierował do swojego zmarłego ojca Cezary Baryka, bohater Przedwiośnia autorstwa Stefana Żeromskiego. Ojciec Baryki opowiadał mu bowiem, że w Warszawie czekają na niego szklane domy – synonim dobrobytu. Natomiast ten, gdy przyjechał do Polski, przecierał oczy ze zdumienia, gdyż w stołecznym mieście panowało ogromne ubóstwo i bieda.

Wszystko jest przeszklone, jednak nie dochodzi świtało

Kaz Bałagane i Taco Hemingway w swojej najnowszej współpracy z pełną świadomością odwołują się do dzieła Żeromskiego. Kaz, jak i Taco, znani są przede wszystkim ze świetnych storytellingów, a Nowe Szklane Domy są tego świetnym przykładem.

Bedogie zwraca w tym utworze uwagę na fakt, że Szklane Domy może zdominowały krajobraz Warszawy, ale nie oznacza to tego, że są one synonimem szczęścia i dobrobytu. Narkotyki, teorie spiskowe, zanieczyszczenie powietrza, celebryci i życie w korporacji – tak wyglądają właśnie Nowe Szklane Domy według Kaza Bałagane i Taco Hemingway’a.

Kaz Bałagane feat. Taco Hemingway – Nowe Szklane Domy

Produkcją utworu zajął się Atutowy, który odpowiadał między innymi za produkcję numerów na debiutancką płytę Miłego ATZ. Nowe Szklane Domy to także nie pierwsza współpraca na linii BałaganeHemingway. Panowie współpracowali ze sobą przy remiksie Wiem z płyty Taconafide 0,25 mg.

Taconafide feat. Kaz Bałagane – Wiem (remix)

Ponadto, Nowe Szklane Domy to kolejny, po 40 i 4 utwór Kaza, który znajdzie się na jego nadchodzącym albumie, ale także swoim tytułem i treścią, odwołuje się do klasyków polskiej literatury.

Kaz Bałagane – 40 i 4

Taco Hemingway – JARMARK i EUROPA, premiera 04.09.2020

Natomiast Taco Hemingway, niebawem udostępni słuchaczom dwa świeżutkie albumy – JARMARK i EUROPĘ. Krążki ukażą się nakładem wydawnictwa 2020, którego raper jest współwłaścicielem. Preorder zawierający oba krążki możecie zamawiać ze strony jarmarkeuropa.pl.

taco hemingway jarmark

Na obu płytach usłyszymy między innymi Grubego Mielzky’ego  Artura RojkaCatchup’aKachę z CoalsówBedoesaSzpaka, czy OKI’ego. Więcej informacji na temat JARMARKU i EUROPY znajdziecie tutaj.

taco hemingway-europa

Kaz Bałagane i Taco Hemingway, to kooperacja na którą czekali chyba wszyscy fani obydwu raperów. Sprawdźcie zatem efekt kolejnej już współpracy, jakim są Nowe Szklane Domy. Gdzież są twoje szklane domy? Takie pytanie kierował do swojego zmarłego ojca Cezary Baryka, bohater Przedwiośnia autorstwa Stefana Żeromskiego. Ojciec Baryki opowiadał mu bowiem, że w Warszawie czekają na niego […]

Polish Hip-Hop Festival 2021

Biletomat.pl
od 240 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →