Label 2020. Pro8l3m, Taco Hemingway i pozostali założyciele zdradzili, co kryje się za pomysłem na wspólny projekt

Podziel się newsem:

Powstanie labelu 2020 to zdecydowanie jedno z największych wydarzeń w hip-hopowym świecie w tym roku. Wczoraj artyści odpowiedzialni za nową markę opowiedzieli trochę więcej o projekcie.

2020 – idzie nowe?

Ten rok nie rozpieszcza nas, jeśli chodzi o wydarzenia muzyczne. Odwołane koncerty i festiwale, kwarantanna nie będąca najlepszym czasem do promocji nowych wydawnictw. W tym trudnym okresie powstał label 2020, o którym więcej przeczytacie poniżej.

Taco Hemingway – POLSKIE TANGO (prod. Lanek)

Wczoraj założyciele nowego labelu – Pro8l3m, Taco Hemingway, Jedynak i Chwiał opowiedzieli więcej o swoim nowym projekcie. Czego możemy się spodziewać po oficynie, za którą odpowiadają najwięksi na naszym podwórku?

2020 – dziecko zrodzone z pasji do muzyki

2020 nie jest dużym labelem w ścisłym tego słowa znaczeniu. To dzieło topowych muzyków, które stawia przed sobą zadanie wsparcia promocją młodych artystów. Jak mówi Steez:

To jest naturalna konsekwencja. Bardzo dobrzy piłkarze po zakończeniu kariery zostają trenerami. Dochodzisz do pewnego stopnia rozwoju kariery i nabierasz doświadczeń, które później mogą zaprocentować nie tylko w kontekście twojej działalności, ale i działalności innych artystów. Poza tym wszyscy przechodziliśmy tę drogę od podstaw i możemy oszczędzić wielu osobom popełniania błędów, które sami popełniliśmy.

2020 nie ma też ścisłego planu wydawniczego. Nikt nie nastawia się na konkretną ilość płyt. Tutaj nie chodzi o cyferki. Oczywiście, istnieją pewne wymagania ze strony rynku muzycznego, ale czy takie nazwiska muszą się aż tak przejmować prawami rządzącymi przemysłem muzycznym?

Wytwórnia nie celuje tylko w hip-hop, choć z założenia planują obracać się w tej stylistyce. Każdy z artystów otrzyma szeroką pomoc w promowaniu swojej muzyki. No bo przecież Ci panowie znają się na tym, jak nikt inny!

Oprócz zupełnie nowych lub znanych już, ale jeszcze nie cieszących się aż taką popularnością nazwisk, w 2020 pojawiać się będą płyty, EPki i single założycieli projektu. Możemy zatem oczekiwać, że spod skrzydeł stajni wyfrunie jeszcze wiele wydawnictw, które przejmą OLiS i wszelkie TOPki na długie tygodnie.

Powstanie labelu 2020 to zdecydowanie jedno z największych wydarzeń w hip-hopowym świecie w tym roku. Wczoraj artyści odpowiedzialni za nową markę opowiedzieli trochę więcej o projekcie. 2020 – idzie nowe? Ten rok nie rozpieszcza nas, jeśli chodzi o wydarzenia muzyczne. Odwołane koncerty i festiwale, kwarantanna nie będąca najlepszym czasem do promocji nowych wydawnictw. W tym […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →