fot. M. Murawski

„Zalewski – MTV Unplugged” na CD i podwójnym winylu. Preorder wystartował


15 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Po ostatniej zapowiedzi koncertu Zalewski – MTV Unplugged w postaci wyjątkowego singla Ptaki, przychodzi czas na zapowiedź albumu. Ten ukaże się jeszcze w tym roku. Sprawdźcie szczegóły!

Krzysztofa ZalewskiMTV Unplugged. Premiera albumu już za chwilę!

Sporo się ostatnio dzieje u Krzysztofa Zalewskiego. Fani artysty wciąż żyją jeszcze jego najnowszym singlem – Ptaki. Utwór ten powstał specjalnie na potrzeby wyjątkowego koncertu, który artysta zagrał 16 czerwca w warszawskim Och Teatrze, w ramach kultowego cyklu MTV Unplugged. Zapis tego wydarzenia został oczywiście zarejestrowany i ujrzy światło dzienne w formie albumu. Kiedy? Jeszcze w tym roku!

Krzysztof Zalewski – Ptaki (MTV Unplugged), posłuchaj!

Właśnie wystartował preorder albumu Zalewski – MTV Unplugged, na którym znajdzie się czternaście utworów będących tracklistą wspomnianego czerwcowego koncertu Krzysztofa Zalewskiego. Koncertu wyjątkowego, bo jak wskazuje sama jego nazwa – zagranego bez prądu. MTV Unplugged to bowiem muzyczny poligon, z którym artyści mierzą się od lat – począwszy od Nirvany czy Pearl Jam aż po Miley Cyrus czy gwiazdy polskiej sceny muzycznej, takie jak Kayah, Natalia Przybysz, Bednarek, O.S.T.R. czy Brodka.

Kulisy koncertu MTV Unplugged Krzysztofa Zalewskiego

Krzysztof Zalewski to dziesiąty polski artysta zaproszony do tego kultowego formatu, który swój test zdał celująco. Nic zresztą dziwnego, przecież od dawna wiadomo, że Zalef to człowiek orkiestra i muzyczna instytucja, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Skoro potrafi przejechać całą Polskę w ramach live actu, gdzie sam zastępuje wszystkich członków zespołu, to czym przy tym jest zagranie koncertu bez prądu?

Artysta znalazł zasilanie energetyczne w innych źródłach. Jednym z nich i niesamowicie istotnym była scenografia stworzona przez Annę Szczęsną, która zabiera nas do upalnej Arizony. Centrum sceny i zarazem jej najważniejszym elementem jest słońce, dzięki któremu koncert wystartował o zmroku, a skończył się na chwilę przed świtem. Całość wyreżyserował z kolei Piotr Onopa, serwując nam romantyczny, amerykański obrazek.

Jeśli zaś chodzi o warstwę muzyczną – MTV Unplugged Krzysztofa Zalewskiego to występ w stu procentach akustyczny, jednak brak prądu z pewnością nie przekłada się w tym przypadku na niedostatki aranżacyjne. Brzmienie utworów artysty dopełnia bowiem efektowna sekcja dęta, którą u boku Zalewskiego słyszymy po raz pierwszy. Dodatkowo koncert uświetnili wyśmienici goście: Paulina i Natalia Przybysz towarzyszące Krzysztofowi w utworze Jednego serca oraz w coverze Romanca Cherubina (w oryginale wykonywany przez Wandę Warską i Czesława Niemena), Justyna Święs i Kuba Karaś z zespołu The Dumplings oraz Miłosz Pękala, wirtuoz wibrafonu.

Zalewski - MTV Unplugged
Koncert Zalewski – MTV Unplugged, fot. M. Murawski

Kiedy premiera Zalewski – MTV Unplugged?

Koncert MTV Unplugged Krzysztofa Zalewskiego będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę, 16 października w Canal+. Z kolei jego zapis audio w postaci albumu będzie miał swoją premierę 23 listopada 2021 roku. Sprawdźcie, jak prezentuje się pełna tracklista oraz okładka tej płyty!

Zalewski – MTV Unplugged, tracklista i okładka albumu

 1. Her Majesty / Dystans
 2. Annuszka
 3. Kurier
 4. Ptaki
 5. Chłopiec
 6. Polsko / Jaśniej
 7. Zabawa
 8. Jednego serca
 9. Romanca Cherubina
 10. Ojcowie
 11. Tylko nocą
 12. Ósemko
 13. Luka
 14. Miłość Miłość
 15. Początek
Zalewski - MTV Unplugged
Zalewski – MTV Unplugged, okładka albumu

Preorder albumu Zalewski – MTV Unplugged

Album Zalewski – MTV Unplugged jest już dostępny w sprzedaży preorderowej na stronie sklepzmuzyka.pl, gdzie znajdziecie dwa formaty: CD oraz winyl, którego premiera odbędzie się nieco później, bo dopiero 25 marca 2022 roku. Na jego trackliście zabraknie pięciu piosenek: Chłopiec, Jednego serca, Ojcowie, Ósemko oraz Początek, za to jedna zostanie dodana i będzie to Polsko / Jaśniej. Na stronie sklepu jest również dostępny winylowy singiel z utworami Ptaki oraz Romanca Cherubina, którego premiera odbędzie się 3 grudnia 2021 roku oraz dedykowany albumowi Zalewski – MTV Unplugged limitowany merch – koszulki, bluzy i breloczki.

Z kolei na stronie allegro.pl znajdziecie edycję specjalną zarówno winyla jak i CD Zalewski – MTV Unplugged. Podwójny winyl będzie zawierał pełną tracklistę koncertu wraz z dodatkowym utworem Polsko / Jaśniej oraz naklejkami, zaś CD również zostanie wzbogacone o Polsko / Jaśniej i naklejki. Nie przegapcie tej premiery!

Po ostatniej zapowiedzi koncertu Zalewski – MTV Unplugged w postaci wyjątkowego singla Ptaki, przychodzi czas na zapowiedź albumu. Ten ukaże się jeszcze w tym roku. Sprawdźcie szczegóły! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →