fot. Katarzyna Mieszawska

Kayah i Bregović: międzypokoleniowa muzyka na trzech wyjątkowych koncertach


05 października 2021

Podziel się newsem:

Kayah i Bregović w 1999 roku nagrali wspólną płytę, która nie tylko przeszła do historii polskiej muzyki, ale samodzielnie ją pisała. Minęło ponad dwadzieścia lat, a to, co ujęło słuchaczy w kompozycjach z tego albumu wciąż jest zaskakująco aktualne. Artyści zagrają w październiku trzy wyjątkowe koncerty, ponownie interpretując swoją kultową płytę.

Kayah i Bregović – wizerunek polskiej muzyki

Ich wspólny album ukazał się w 1999 roku. Dwadzieścia dwa lata później, nadal stanowi integralną część polskiej muzycznej kultury. I to nie tylko tej pisanej i mówionej, niemal muzealnej. Kayah i Bregović to album, który starzeje się jak wino, wciąż wywiera wpływ i inspiruje, wciąż jest słuchany i odtwarzany. Nie tylko przy okazji weselnych harców, a jak najbardziej na poważnie i to przez kolejne pokolenia.

I niech dowodem na to nie będą suche liczby, a żywe wspomnienia. Miniony koncert Kayah i Gorana Bregovića na FEST Festival 2021 zgromadził przeogromną widownię, która – zaryzykuję – bawiła się na nim lepiej niż podczas występów zagranicznych headlinerów. Wszyscy, jak okiem sięgnąć w piątkowy wieczór ciągnęli pod Main Stage, żeby posłuchać ludowej orkiestry oraz utworów starszych, niż niektórzy z uczestników festiwalu.

Przeczytaj: Dzień Polskiej Muzyki. 12 płyt, które pokazalibyśmy zagranicznym gościom

Kayah i Bregović trasa
fot. Katarzyna Mieszawska

Kayah & Bregovic – Nie ma, nie ma ciebie

Tego, co przeżywamy na wspólnych koncertach z Goranem Bregoviciem i naszymi kochanymi Góralami, nie da się właściwie z niczym porównać. Publiczność jest tak fantastyczna i zaangażowana – dostajemy od nich całą masę pozytywnej energii. Niesamowicie jest obserwować, ile radości oraz wzruszeń przeżywają. Tym bardziej cieszę się, że organizatorzy naszych poprzednich koncertów ponownie zaprosili nas do przeżycia wspólnej przygody. Już nie mogę się doczekać!

– powiedziała Kayah

Artyści zagrają w październiku trzy koncerty: w Katowicach, Gdańsku oraz w Warszawie. Szczegółową rozpiskę podajemy poniżej.

27.10.2021 – Spodek, Katowice
28.10.2021 – Ergo Arena, Gdańsk/Sopot
29.10.2021 – COS Torwar, Warszawa

Kayah i Bregović w 1999 roku nagrali wspólną płytę, która nie tylko przeszła do historii polskiej muzyki, ale samodzielnie ją pisała. Minęło ponad dwadzieścia lat, a to, co ujęło słuchaczy w kompozycjach z tego albumu wciąż jest zaskakująco aktualne. Artyści zagrają w październiku trzy wyjątkowe koncerty, ponownie interpretując swoją kultową płytę. Kayah i Bregović – […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →