Pezet sampluje utwór Kayah w nowym kawałku „Nisko jest niebo”


04 listopada 2020

Podziel się newsem:

Takiego kolabo chyba nikt się nie spodziewał! Pezet wykorzystuje emocjonalny utwór Kayah w swoim nowym singlu Nisko jest niebo. Posłuchajcie efektów!

Reklama

Sentymentalna podróż, czyli Pezet i Kayah w jednym kawałku

Pezet i Kayah na jednym bicie? Cóż, wokalistka ostatnio zaskakuje nas swoimi kolejnymi, coraz bardziej nieoczywistymi projektami, w których łączy siły z naprawdę różnorodnymi artystami, ale o takie połączenie chyba nikt by tej dwójki nie podejrzewał. A jednak!

pezet nisko jest niebo
Pezet feat. Kayah – „Nisko jest niebo”, okładka singla

Chyba nie ma piękniejszej formy współpracy między artystami niż ta, gdy młodsze pokolenie inspiruje się starszym i wykorzystuje jego dorobek artystyczny, odświeżając go i przekazując w nowej wersji swoim własnym odbiorcom, który otrzymują tym samym ogromne pole do eksploracji jakiegoś kawałka historii muzyki.

Jeszcze bardziej pokrzepiający jest fakt, gdy efekt takiej współpracy faktycznie się udaje, łapie za serca oba pokolenia fanów i sprawia, że utwory-inspiracje zyskują nowe życie.

Pezet nadaje nowe życie utworowi Kayah & Royal Quartet – Wiosna przyjdzie i tak

Właśnie tak może się stać z kompozycją Wiosna przyjdzie i tak z albumu Kayah & Royal Quartet. Zdawać by się mogło, że ta naładowana emocjami i przeszywająca do szpiku kości pieśń nie może być jeszcze bardziej poruszająca, jednak to, co zrobił z nią Pezet przyprawia o ciarki na ciele.

Raper ponownie odkrył przed nami swoją sentymentalną, wrażliwą odsłonę pełną melancholii i gorzkich refleksji. Sam mówi o swoim najnowszym singlu Nisko jest niebo:

Ten utwór Kayah i Royal Quartet, który samplujemy to coś wybitnego, pięknego. Przyszedłem z nim do Auera i powiedziałem: „Zsampluj to, najwyżej nic z tego nie będzie, ale muszę napisać coś o takim ładunku emocjonalnym.” Dziękuję Kayah za możliwość użycia tego dzieła. Mimo, że muzyka jest genialna, pewnym sensie nigdy już nie chciałbym dostać bodźca do napisania tego rodzaju piosenki…

Sama Kayah dodaje:

Jest mi bardzo miło i jest to mega wzruszające, kiedy moja twórczość nie tylko trafia do czyjegoś serca, ale także do jego wrażliwości i kreatywności i sprawia, że na kanwie tego co kiedyś stworzyłam ja, powstaje coś nowego… coś pięknego… coś wzruszającego…
Chyba nie ma większego komplementu dla Artysty, kiedy inny Artysta go wykorzystuje!

Pezet feat. Kayah – Nisko jest niebo, posłuchaj!

Posłuchajcie zatem efektów tego pięknego, artystycznego wykorzystania!

Takiego kolabo chyba nikt się nie spodziewał! Pezet wykorzystuje emocjonalny utwór Kayah w swoim nowym singlu Nisko jest niebo. Posłuchajcie efektów! Sentymentalna podróż, czyli Pezet i Kayah w jednym kawałku Pezet i Kayah na jednym bicie? Cóż, wokalistka ostatnio zaskakuje nas swoimi kolejnymi, coraz bardziej nieoczywistymi projektami, w których łączy siły z naprawdę różnorodnymi artystami, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.