Miley Cyrus śpiewa przebój Cher z okazji Pride Month


25 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Miley Cyrus, drag queens, mieniąca się kolorami tęczy scena i prawdziwy przebój światowej ikony środowiska queerowego, Cher – Believe. To wszystko z okazji Pride Month!

Czy Miley Cyrus stała się artystką od coverów?

W ostatnim czasie faktycznie, zdawać by się mogło, że Miley Cyrus serwuje nam więcej coverów niż autorskiego materiału. W przeciągu ostatnich miesięcy artystka zaśpiewała repertuar takich artystów jak The Cranberries (Zombie), Blondie (Heart Of Glass), Mazzy Star (Fade Into You), Midnight Star (Midas Touch), czy Joan Jett and the Blackhearts (Bad Reputation, I Hate Myself for Loving You). Sporo ekscytacji wywołała również jej ostatnia premiera, cover utworu Nothing Else Matters, który trafi na tracklistę wyjątkowego, jubileuszowego wydawnictwa MetallikiThe Metallica Blacklist.

Zobacz również: Miley Cyrus i Elton John śpiewają klasyk Metalliki – „Nothing Else Matters”

Miley Cyrus feat. WATT, Elton John, Yo-Yo Ma, Robert Trujillo, Chad Smith – Nothing Else Matters

Nie ma co, Miley od zawsze lubuje się w reinterpretowaniu czyichś kawałków, co nie oznacza jednak, że możemy ją nazwać jedynie artystką coverową, bowiem w międzyczasie amerykańska wokalistka cały czas prężnie działa nad swoim solowym materiałem, a covery są jedynie przyjemnym przerywnikiem i dodatkiem do jej własnej, z pewnością nie gorszej twórczości.

Zobacz również: Muzyczny miszmasz Miley Cyrus. Recenzja albumu „Plastic Hearts”

Choć Miley specjalizuje się raczej w rockowych coverach i to właśnie po repertuar z tego gatunku sięga najczęściej (być może jest to jakaś forma realizowania się w brzmieniach, które są jej bliskie, ale których sama nie tworzy), wcale nie gorzej odnajduje się również w popowych piosenkach, co udowodniła chociażby podczas swojego koncertu z serii MTV Unplugged, gdzie zaprezentowała własną, wyśmienitą i brawurową interpretację przeboju Britney Spears Gimmie More.

Miley Cyrus & The Social Distancers – Gimme More (Backyard Sessions)

Miley Cyrus w kolorach tęczy. Artystka zaśpiewała przebój Cher – Believe

Z okazji trwającego Pride Month, Miley Cyrus wzięła na swój warsztat prawdziwie queerowy hit – utwór Believe, w oryginale śpiewany przez Cher – nieśmiertelną ikonę środowiska LGBT+, przy której piosenkach odbyła się już niejedna, tęczowa impreza.

Amerykańska wokalistka zabrała ze sobą na pełną kiczowatej, mieniącej się w odcieniach różu i fioletu scenografii, scenę grupę drag queens, w towarzystwie których rozkręciła iście queerową imprezę w rytm kultowych słów: Do you believe in life after love?

Stand by You – specjalny koncerty Miley Cyrus z okazji Pride Month

Cover Believe w wykonaniu Miley Cyrus jest częścią wyjątkowego koncertu, który artystka zagra z okazji Pride Month. Godzinny występ amerykańskiej gwiazdy został zarejestrowany w historycznym budynku Ryman Auditorium w Nashville. W setliście koncertu znalazły się największe przeboje Miley Cyrus, takie jak The Climb czy Party in the USA, ale przede wszystkim masa coverów równie imprezowych klasyków, co Believe: True Colors Cyndi Lauper, We Belong Pat Benatar, Dancing Queen ABBY oraz Music, Express Yourself i Like A Prayer, które złożą się na specjalny medley poświęcony Madonnie.

Miley Cyrus: Nigdy nie zrezygnuję z walki o sprawiedliwość, równość i akceptację dla wszystkich!

Podczas koncertu Stand by You nie zabraknie również wyjątkowych gości, wśród których znajdą się artyści i sojusznicy LGBT+: bracia Osborne, Mickey Guyton, Little Big Town, Maren Morris i Orville Peck. Artystka mówi o tym wydarzeniu:

Czuję się, jakbym brała udział w proteście pokojowym. Na świecie wciąż istnieją przepisy zagrażające społeczności LGBTQ+, nawet tutaj, w moim rodzinnym stanie. Nie możemy przestać i nie przestaniemy robić wszystkiego, co w naszej mocy, aby wprowadzić zmiany, które chcemy zobaczyć nie tylko tutaj, ale NA CAŁYM ŚWIECIE! Od czegoś trzeba zacząć! Więc ja zaczęłam w Nashville, w Ryman Auditorium. Moje serce wciąż bije dla tej społeczności! Nigdy nie zrezygnuję z walki o sprawiedliwość, równość i akceptację dla wszystkich!

Niezwykły koncert będzie streamowany online przez platformę Peacock, która niestety nie jest dostępna w Polsce. Miejmy nadzieję, że zapisy tego wydarzenia będą sukcesywnie publikowane przez Miley na jej oficjalnych kanałach w sieci.

Miley Cyrus - koncert Stand by You
Miley Cyrus – koncert “Stand by You”

Miley Cyrus, drag queens, mieniąca się kolorami tęczy scena i prawdziwy przebój światowej ikony środowiska queerowego, Cher – Believe. To wszystko z okazji Pride Month! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →