Paulina Przybysz nowym singlem “Liść” wspiera kampanię Greenpeace


03 sierpnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Niespodzianka od Pauliny Przybysz. Dziś do sieci trafił nowy singiel Liść, który wspiera kampanię Greenpeace Chrońmy Lasy. Posłuchajcie.

Paulina Przybysz wspiera kampanię Greenpeace

Paulina Przybysz od lat jest zaangażowana w działania na rzecz planety. W najnowszym singlu zwraca uwagę na wyjątkowe piękno polskich lasów, problem postępującej dewastacji przyrody oraz niewystarczającej ochrony starych drzew.

Tak artystka mówi o utworze Liść:

Piosenka Liść powstała w marcu 2020, w czasie kiedy zostaliśmy zamknięci w domach. Nie było mi bardzo źle, bo mieszkam praktycznie w lesie. Codziennie robiłam długie spacery, które wydawały się jednym z ważniejszych do wykonania zadań i choć teoretycznie nie przynoszą wymiernej, namacalnej korzyści, to samo obcowanie z naturą, bogactwem dźwięków, które w zasadzie czytałam jako leczniczą ciszę, obserwowanie zmian na drzewach, mchu, zadziwiającej różnorodności grzybów, tempa rzeki, śledzenie dzięciołów, zastyganie na widok sarny czy dzika, totalnie uziemiało moje myśli i ciało. Kiedy tam jesteś, wiesz, że wszystko co tam się wydarza, ma racje i otwiera cię na czucie bez zbędnych słów. Kocham Las, był tu przed nami, robi wspaniałą robotę i należy mu się nasza opieka.

Utwór powstał przy współpracy z jednym z moich najulubieńszych muzyków, Markiem Pędziwiatrem. Wysłałam mu szkic piosenki, a on nagrał swoje pianino, traktując je jak narzędzie do skończonej niemalże produkcji, więc oprócz dogranego shakera, wszystko co tu słychać, to głos i pianino zlepione w całość przez finalną produkcję Jacka Antosika.
Od lat łączę swój głos i energię z Greenpeace. Podziwiam pracę aktywistów, którzy swoją wrażliwość potrafią odważnie odkrywać w konfrontacji z wielkimi przeciwnikami. Staram się to robić w swojej sztuce i mam nadzieję, że to co robię jest też zmianą.

Utworowi towarzyszy klip w reżyserii Anu Czerwińskiego. Można zobaczyć w nim świeże ujęcia ze szczególnie ważnych lasów, takich jak Puszcza Białowieska, Puszcza Karpacka czy Puszcza Piska. Wystąpili w nim też aktywiści i aktywistki Greenpeace Polska. Sprawdźcie:

Paulina Przybysz – Liść

Greenpeace Polska w ochronie starych lasów

Greenpeace Polska w ramach kampanii Chrońmy Lasy apeluje o to, by wszystkie stare i cenne przyrodniczo lasy były wolne od wycinek i odpowiednio chronione.

Od blisko 20 lat w Polsce nie powstał żaden nowy park narodowy. Jednocześnie, jak wskazują badania naukowe opublikowane w lipcu w magazynie “Nature”, Polska znalazła się w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o wycinkę własnych lasów. Wycinki trwają nawet tych najcenniejszych przyrodniczo lasach, takich jak wyjątkowa na skalę światową Puszcza Białowieska czy Puszcza Karpacka. Nie możemy sobie pozwolić na taką stratę dla ludzi, przyrody i klimatu! To właśnie one są ostoją różnorodności życia oraz naszym największym naturalnym sprzymierzeńcem w walce z kryzysem klimatycznym. Nie mogą być traktowane jak plantacje desek. Zakończenie wycinek w starych lasach i właściwa ich ochrona są konieczne również ze względu na kryzys ekologiczny i masowe wymieranie gatunków dzikich zwierząt i roślin.

Marta Grundland z Greenpeace Polska

Utwór Liść to pierwsza tego typu współpraca w historii Greenpeace Polska. Mamy nadzieję, że nie ostatnia!

Apel o lepszą ochronę polskich lasów można podpisać na stronie www.chronmylasy.pl.

Niespodzianka od Pauliny Przybysz. Dziś do sieci trafił nowy singiel Liść, który wspiera kampanię Greenpeace Chrońmy Lasy. Posłuchajcie. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Paulina Przybysz wspiera kampanię […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →