fot. Bartek Wieczorek

Brodka stworzyła kolekcję ubrań dla Reserved


28 września 2021

Podziel się newsem:

„Marzyłam, by stworzyć ubrania, których brakowało mi w sklepach i które sama z przyjemnością bym nosiła”, przyznaje Brodka. Sprawdźcie, jak wygląda jej kolekcja dla Reserved.

Dziś do sprzedaży trafiła limitowana kolekcja BRODKA x RESERVED. W kolekcji znalazły się m.in. pikowane płaszcze, peleryny, oversize’owe garnitury, dzianiny w graficznych wzorach i dekonstrukcyjne żakiety.

brodka x reserved
BRODKA X RESERVED, fot. Bartek Wieczorek

BRODKA X RESERVED – „Nie narzucaliśmy sobie ograniczeń”

Kolekcja w brawurowy sposób łączy dwa, wydawałoby się, przeciwstawne style: ekstrawagancki i casual. „Nie narzucaliśmy sobie ograniczeń”, przyznają jej twórcy, co widać po rozmachu, z jakim podeszli do krojów, autorskich nadruków lub wyboru tkanin, wśród których wyróżniają się takie naturalne materiały jak alpaka, wełna, jedwab, bawełna organiczna oraz przyjazne środowisku naia i LENZING™ ECOVERO™.

Wspólnie z Brodką stworzyliśmy limitowaną kolekcję, w której przenikają się dwie strefy – emocjonalna, barwna, odnosząca się do korzeni i inspiracji artystki oraz racjonalna, utrzymana w zgaszonych tonach, inspirowana brutalizmem – odnosząca się do aktualnej twórczości artystki. Cała kolekcja została wyprodukowana w Europie z jakościowych materiałów

– czytamy na stronie reserved.com

Kolekcja została uszyta w całości w Europie, w tym, w większości, w Polsce. Artystka uczestniczyła w każdym etapie jej tworzenia, z wyborem konkretnych tkanin włącznie.

Najpierw określiliśmy ogólny zarys, następnie stworzyłam moodboardy z moimi fascynacjami: od odniesień folkowych przez marokańskie dywany po luźne skojarzenia związane z podróżami, moim dorastaniem i wcieleniami artystycznymi, z którymi mogliby kojarzyć mnie odbiorcy

opowiada artystka

Garnitur z klipu Game Change Brodki do kupienia w Reserved

Pierwszym efektem prac były stroje sceniczne, które pojawiły się w teledyskach zwiastujących nowy album Brodki, Brut. Zapożyczony z męskiej szafy garnitur, znany z klipu do Game Change, to zabawa konwencją i odrzucenie stereotypów dotyczących płci. Do kolekcji trafił w niezmienionej formie. Szary trencz z wideo do Hey Man przeszedł z kolei modyfikację poprzez złagodzenie linii ramion i dodanie mu asymetrii.

brodka x reserved
BRODKA X RESERVED, fot. Bartek Wieczorek

Przeczytaj: Brodka zmienia zasady gry w singlu „Game Change”, promującym album „BRUT”

Za inspirację, tak płyty, jak i kolekcji, posłużył brutalizm – styl architektoniczny triumfujący w Polsce w latach 60. i 70., bezceremonialnie dominujący nad otoczeniem. W kolekcji przejawia się śmiałymi krojami, ale i detalami dzianin, choćby w swetrze we wzór odzwierciedlający rytm okien posępnych gmachów. Graficzny wyróżnik, a zarazem flagowy nadruk tej kolekcji, to z kolei bezpośrednia inspiracja motywem fali obecnym w nowym albumie i wizerunku artystki.

BRODKA X RESERVED, fot. Bartek Wieczorek
BRODKA X RESERVED, fot. Bartek Wieczorek

W bogatej palecie kolorów zgaszonym pomarańczom i żółcieniom towarzyszą pastelowe róże i fiolety; brązy i bordo projektanci skontrastowali z kolei z wyrazistym niebieskim. Czarna sekwencja kolekcji to zaś „kapsuła w kapsule”, jak przyznaje sama artystka, ukłon w stronę jej ulubionych japońskich twórców, stąd też elementy inspirowane kimonami.

Modele kolekcji można nosić warstwowo, są też wielofunkcyjne. Płaszcz po odpięciu rękawów staje się kamizelką, regulowane, spinane paskiem nogawki w spodniach mogą stać się wąskie bądź szerokie, marynarka z geometrycznymi nacięciami przyjmuje zaś formę tak bluzki, jak i okrycia wierzchniego. Dzięki temu ta kolekcja jest wielowymiarowa, także w dosłownym tego słowa znaczeniu.

BRODKA X RESERVED, fot. Bartek Wieczorek
BRODKA X RESERVED, fot. Bartek Wieczorek

Kolekcja zyskała odrębny, spójny branding. To stworzone wyłącznie dla niej żakardowe podszewki, specjalne guziki, nietypowe metki i przywieszki – wszystko z falistym motywem przewodnim.

Najnowszej odsłonie Reserved towarzyszy sesja zdjęciowa autorstwa Bartka Wieczorka. Za scenerię posłużył gmach Espai Verd w Walencji.  Autorką stylizacji jest Ewelina Gralak, a modelką – oczywiście – Brodka.

BRODKA X RESERVED, fot. Bartek Wieczorek
BRODKA X RESERVED, fot. Bartek Wieczorek

Kolekcja jest już dostępna w sprzedaży w wybranych salonach Reserved oraz online.

„Marzyłam, by stworzyć ubrania, których brakowało mi w sklepach i które sama z przyjemnością bym nosiła”, przyznaje Brodka. Sprawdźcie, jak wygląda jej kolekcja dla Reserved. Dziś do sprzedaży trafiła limitowana kolekcja BRODKA x RESERVED. W kolekcji znalazły się m.in. pikowane płaszcze, peleryny, oversize’owe garnitury, dzianiny w graficznych wzorach i dekonstrukcyjne żakiety. BRODKA X RESERVED – […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →