Brodka z nagrodą na Berlin Music Video Awards 2021 za klip do utworu “Game Change”

Obserwuj nas na instagramie:

Brodka została wyróżniona na gali Berlin Music Video Awards 2021. Artystka otrzymała nagrodę w kategorii Art Direction za teledysk do utworu Game Change.

Pod koniec maja ukazał się najnowszy album BrodkiBrut. Pierwszym singlem, który go zapowiadał był Game Change, do którego teledysk powstawał w jednych z najbardziej ikonicznych budynków w Warszawie. Widzimy w nim charakterystyczny blok „Młotek” oraz surowe i monumentalne wnętrza Muzeum Narodowego i Pałacu Kultury i Nauki.

Brodka stworzyła scenariusz i wyreżyserowała klip wraz z Przemkiem Dzienisem. Teledysk do Game Change traktuje o podziale ról w społeczeństwie ze względu na płeć.

Pomysł na klip zainspirowała historia albańskich Dziewic Kanunu (Sworn Virgins). Kobiet, które składając śluby czystości, przyjmują męską rolę w społeczeństwie, aby zyskać wszystkie przywileje przypisane męskiej płci. W brutalistycznym mieście „BRUT” mieszka kobieta, która po śmierci męża przejmuje jego rolę. Jedynym atrybutem jej kobiecości jest gorset. Z innymi kobietami porozumiewa się za pomocą tańca i dziwnych tików, tworzą razem niepowtarzalny gang. Ta historia, choć abstrakcyjna, jest w pewnym sensie odniesieniem do obecnej sytuacji kobiet w Polsce

Brodka

Sprawdź także: Brodka zmienna jak Bowie – odsłuch albumu „BRUT”

Brodka z nagrodą na Berlin Music Video Awards 2021

Klip został wyróżniony prestiżową nagrodą Berlin Music Video Awards w kategorii Art Direction, doceniającej makijaże, stylizacje, kostiumy, sceny i wygląd obiektów w kompozycji.

Wśród nominowanych w tegorocznym plebiscycie znaleźli się twórcy z 28 państw. Jak podkreślają organizatorzy nie jest to konkurs popularności i wygrywa jakość teledysku, a nie jego budżet czy sława artysty. Wśród nominowanych, którzy nie wygrali, znaleźli się m.in. The Rolling Stones, Cardi B, Rosalia, Disclosure, The Weeknd, Dua Lipa, Selena Gomez, Lana Del Ray czy Moby. Niektórzy zwycięzcy zdobyli statuetki, mimo że ich baza fanów jest bardzo niska.

Brodka została wyróżniona na gali Berlin Music Video Awards 2021. Artystka otrzymała nagrodę w kategorii Art Direction za teledysk do utworu Game Change. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →