TEDE w rozmowie z Kubą Głogowskim ujawnia tytuł nowego albumu i nie tylko


10 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Pan Graniecki w ostatnim czasie jest u nas dość częstym gościem. Ale nie może być inaczej skoro sam TEDE zalicza obecnie bardzo aktywny okres. W zagęszczeniu promocyjnych ruchów związanych ze swoim ostatnim albumem, ESPEOERTE 0121, raper znalazł także chwilę, by udzielić pierwszego wywiadu w tym roku. Dowiadujemy się z niego wielu interesujących rzeczy. Między innymi, jaki będzie tytuł nowej płyty oraz, jaka ta płyta będzie!

Po S.P.O.R.T. ponownie będzie 3H

TEDE, zarówno dzięki swojemu jubileuszowi w Kato, jak i następującej po nim premierze albumu ESPEOERTE 0121, wsiadł do tytułowego DeLoreana z ostatniego singla, i dosłownie przeniósł się dwie dekady wstecz. Co z resztą, sam przyznaje już na początku opublikowanej w dniu wczorajszym rozmowie z Kubą Głogowskim. I pozostając tak mentalnie na początku lat dwutysięcznych, TDF planuje swoje kolejne ruchy. A są nimi, rzecz jasna, następne albumy. I tak jak po debiutanckim S.P.O.R.T. kolejną płytą Fiodora było dwupłytowe, i wypuszczone już we własnej wytwórni, wydawnictwo 3H: Hajs Hajs Hajs. Tak po reedycji pierwszego solo i premierze ESPEOERTE 0121, ponownie czeka nas 3H. Z tą różnicą, że w 2022 roku będzie to już Hajs, Hajp, Hejt!

Co więcej, w wywiadzie zaprezentowanym na kanale KubaTalks raper zdradził także, że prace nad albumem 3H: Hajs, Hajp, Hejt już się rozpoczęły! TEDE zastrzega jednak, że materiał powstaje swoim tempem i nie spieszy się zbyt mocno z jego realizacją. Podzielił się natomiast kilkoma ciekawostkami, jakie może przynieść ze sobą nowe wydawnictwo spod szyldu NWJ.

Taki mam pomysł na płytę 3H, która będzie teraz. Bo w kolejności, po Sporcie była płyta 3H. Tylko tutaj będzie Hajs, Hajp, Hejt. Też po płycie S.P.O.R.T. byłem w Stanach i w dniu premiery płyty 3H wróciłem, więc wszystko się zgadza. I ta płyta, taki mam pomysł, zacząłem go realizować już, tak naprawdę, jakieś tam rzeczy mam nagrane, ale nie spieszę się z tym w żaden sposób (…) będzie dwupłytowa. Jedna płyta będzie nowoczesna, a druga będzie nienowoczesna. I będą to beaty różnych producentów”.

TEDE w rozmowie z Kubą Głogowskim.

TEDE rozmawia z Kubą Głogowskim
TEDE rozmawia z Kubą Głogowskim

Nowe 3H będzie dwupłytowe i z beatami od różnych producentów

Zaraz i piszący ten tekst poczuje się jakby wysiadł z tego DeLoreana gdzieś w roku dwutysięcznym. A dokładnie na przełomie lat 2002 i 2003. Zapewne wtedy bowiem dziennikarze dowiadywali się, że 31 stycznia 2003 premierę zaliczy album 3H: Hajs, Hajs, Hajs, czyli dwupłytowe solo TEDE-go. A przy okazji, pierwsze wydawnictwo spod szyldu Wielkie Joł. I w przeciwieństwie do S.P.O.R.T., nagrane przez TDF-a na beatach pozbieranych od różnych producentów. Analogii do czasów obecnych jest zatem wystarczająco dużo. Intrygujące są natomiast same beaty, które znajdą się na 3H: Hajs, Hajp, Hejt. Te bowiem, TEDE również odnalazł w swoim archiwum! W rozmowie z Kubą Głogowskim nie zdradził jednak, kogo autorstwa są to podkłady. My za to przypomnieć możemy, jacy beatmakerzy stanęli za brzmieniem albumu 3H sprzed dwóch dekad. A byli to, między innymi, Camey, Jajonasz, O$ka, IGS, O.S.T.R., DJ JanMario. Prawda, że skład całkiem ciekawy? I TEDE z pewnością nie wykorzystał wszystkich beatów, jakie w tamtym czasie pozyskał od tych producentów.

Jedna osoba jest jeszcze nie potwierdzona czy będzie można wykorzystać jej beaty, a już były prowadzone rozmowy, ale nie mogę powiedzieć która (…). Natomiast znalazłem właśnie wiele beatów różnych producentów, które dostałem kiedy od nich i wykorzystałem ich nigdy”.

TEDE o albumie 3H: Hajs, Hajp, Hejt

3H, to oczywiście nie wszystko!

Tematowi nowego 3H TEDE i Kuba Graniecki poświęcili znaczną część swojej rozmowy. TDF zaznaczył jednak, że premiery nie należy spodziewać się zbyt szybko, gdyż jak sam to nakreśla, „nie jest to wyciskanie soku z cytryny, hiphopowej”. Temat nowego albumu nie był jednak, rzecz jasna, jedynym, na jaki Panowie sobie porozmawiali. Polecamy zapoznać się z całym wywiadem z serii KubaTalks. Bowiem dowiedzieć możecie się z niego również, jak ciężko Fiodorowi było utrzymać w tajemnicy obecność Borixona na pamiętnym koncercie w Katowicach, a także czy wytwórnia NWJ planuje powrócić do wydawania innych raperów niż TEDE oraz wprowadzonym właśnie na rynek… kawiorze. A to i tak, nadal nie wszystko! Do kogo pierwotnie trafić miał podkład użyty w utworze BIT JAK DELOREAN? Jaki, w opinie TDF-a, okres w twórczości DJ-a 600V był tym najgorszym? Czy TEDE nadal słucha jedynie rosyjskiego disco? Kiedy wyjdzie DISCO RIOT? Wszystkiego dowiecie się z rozmowy jaką przeprowadził Kuba Głogowski.

Kuba Głogowski x TEDE – wywiad po premierze ESPEOERTE 0121

Tede – S.P.O.R.T. – daty występów

25 lutego 2022 – Warszawa – Palladium – kup bilety
26 lutego 2022 – Wrocław – A2 Centrum Koncertowe – kup bilety

W rozmowie z Kubą Głogowskim ujawnił, że po „ESPEORTE 0121” ponownie czeka nas 3H, a także najwcześniej ukaże się „DISCO RIOT”.

TEDE | S.P.O.R.T. | Warszawa i Wrocław 2022

Biletomat.pl
79 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →