kadr z "TEDENOVELA - JACEK ODEPNIJ, TIR ROZWALIŁ NAM BUSA, JEDZIEMY DO AMSTERDAMU, JIMEK + GOŚCIE S01E02" / kadr z teledysku "Za niewinność"

Pewien YouTuber doprowadził do pojednania Pei i Tedego. Tak jakby


20 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Youtuber o pseudonimie ZNANYPOLICJI przy pomocy AI nagrał utwór, na którym Peja i Tede godzą się i kończą swój beef.

Wyczekiwane pojednanie? Nie do końca

Kto z was zaczął już wątpić, że dożyje oficjalnego pojednania między Tede a Peją? Jeśli tak, to mamy prawdziwą gratkę dla niedowiarków. Utwór Daj na zgodę oficjalnie kończy trwający czternaście lat beef! No dobra, to nie do końca tak. Youtuber kryjący się pod pseudonimem ZNANYPOLICJI postanowił przy pomocy AI stworzyć pojednawczy utwór Pei i Tedego. Napisał swój tekst, nagrał zwrotki, a następnie przetworzył je przez algorytm, który odtworzył głosy dwóch zwaśnionych raperów. Choć sam fakt, że AI daje nam takie możliwości, jest nieco przerażający, sam zamysł okazał się być niezwykle zabawny. No cóż, lepsze takie pojednanie niż żadne.

@znanypolicji x pede teja Daj na zgodę (prod. thorobeatz)

Tede i jego infamia

Kilka tygodni temu przy okazji dziesięciolecia albumu Elliminati przedstawialiśmy genezę beefu między Tede, a Peją oraz tak zwaną infamię, jakiej doświadczył TDF. Ich konflikt, był pokłosiem, zachowania Pei w Zielonej Górze gdzie zachęcał on swoich fanów do pobicia jednej z osób na widowni, a także krytyki tej sytuacji przez Tedego:

Jak to zwykle w przypadku polskiego rapu, cała historia przybrała dość nielogiczny obrót i pod kątem wizerunkowym to Tede dużo więcej stracił na krytyce Pei, niż Rychu na sytuacji z Zielonej Góry (która zakończyła się ustaloną drogą sądową grzywną). Chociaż beef, który rozgorzał między raperami, był bardzo wyrównany i nie można powiedzieć, żeby na drodze muzycznej Peja „zakończył Tedemu karierę”, po raz kolejny zagrała tutaj karta renomy, a także pewnej zaściankowości, jaka cechowała wówczas polski hip-hop. 

Całość artykułu z okazji dziesięciolecia Elliminati znajdziecie tutaj.

Youtuber o pseudonimie ZNANYPOLICJI przy pomocy AI nagrał utwór, na którym Peja i Tede godzą się i kończą swój beef. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Wyczekiwane […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →