DJ 600V w towarzystwie zagranicznych gości powrócił z nowym producenckim albumem


21 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Na ten powrót czekała większość słuchaczy naszego rodzimego rapu. A przynajmniej czekać powinna. Z nowym albumem wrócił bowiem twórca już legendarny i weteran beatmakingu z olbrzymimi zasługami dla rozwoju muzycznej produkcji w Polsce, czyli nikt inny jak DJ 600V!

Przed Wami Boombox Kingz

Zdążyły minąć trzy lata od kiedy DJ 600V po raz zapowiedział ten album. Chociaż jak sam przyznaje, prace nad płytą Boombox Kingz trwały jeszcze dłużej. Proces powstawania tego materiału wymagał jednak nakładu czasu. Warstwę brzmieniowa powstała przy użyciu kultowej bitmaszyny SP-1200, którą Volt po latach wyciągnął z szafy, a którą wykorzystywał przy produkcji swoich albumów sprzed lat. W odróżnieniu jednak do “starych albumów” Volta, na Boombox Kingz nie uświadczymy gości z Polski. Tym razem DJ 600V postawił na współpracę z zagranicznymi raperami. Głównie ze Stanów Zjednoczonych. Co więcej, kilku z nich to prawdziwe legendy i weterani amerykańskiego hip-hopu! W gronie tym znaleźli się bowiem, między innymi, Parish Smith, czyli współtwórca kultowego duetu EPMD, zespół Artifacts, Edo G oraz Freeway. Otrzymaliśmy zatem wydawnictwo, na który warto było czekać.

W zasadzie robię ten album od 5 lat ale gadam o nim od 3.
W końcu jest. Dziś premiera. Gośćmi takimi jak PMD, EDO G czy Artifacts jarałem się już, gdy robiłem moje pierwsze płyty a teraz mam ich u siebie. Wejdź na 600v.bandcamp.com i posłuchaj bez opłat a jeśli się spodoba, łap kopię CD. To z pewnością pomoże zrealizować kolejną część, jeśli chcesz, by taka powstała”

– DJ 600V o albumie Boombox Kingz

Wyżej wymienieni MC’s to oczywiście nie wszyscy goście obecni na albumie Boombox Kingz. Warszawski producent na swoją nową płytę zaprosił również podziemnych raperów zza Oceanu. Mecca Star, Joe Smpte, G.Dot czy Billy Blade to tylko niektórzy z nich. Pełną tracklistę premierowego wydawnictwa DJ’a 600V zamieszczamy dla Was poniżej. Tak jak link do odsłuchu Boombox Kingz, który w całości dostępny jest za pośrednictwem platformy Bandcamp. Fizyczne wydania najnowszej, producenckiej płyty Volta są natomiast dostępne na stronie www.hiphopheadz.pl.

DJ 600V - Boombox Kingz - okładka
DJ 600V – Boombox Kingz – okładka

DJ 600 V – Boombox Kingz – tracklista

 1. TRUE LUV INTRO
 2. JUST BECAUSE / FEAT. EDO G
 3. LOSE YOU / FEAT. JOE SMPTE
 4. FRIENDS 600V REMIX / FEAT. MECCA STAR & FREEWAY
 5. THE SCENARIO / FEAT. THE CYPHER
 6. HIP HOP SPECIALISTS / FEAT. ARTIFACTS
 7. CLEAR VIEW / FEAT. RAW MATERIAL & JOE SMPTE
 8. WE DON’T STOP / FEAT. PMD, G. DOT & BORN
 9. CRAZY / FEAT. DIAMOND P, BILLY BLADE & JOE SMPTE
 10. THE STREETS ARE RAW / FEAT. BANDITS NEST
 11. PROCEED WITH CAUTION / FEAT. ANDRE
 12. POINT OF NO RETURN / FEAT. STARR WATKINS & JOE SMPTE
 13. GOTTA GET IT (SKIT)
 14. EVERYDAY / FEAT. ALOZADE
 15. JUST BECAUSE REMIX / FEAT. EDO G
 16. WE DON’T STOP REMIX / FEAT. PMD, G. DOT & BORN
 17. HIP HOP SPECIALISTS REMIX / FEAT. ARTIFACTS

Boombox Kingz to pierwsza producencka płyta Volta od siedemnastu lat

Pierwszą producencką płytę DJ 600V wydał już w 1998 roku. Stając się tym samym jednym z pierwszych polskich beatmakerów z takim wydawnictwem na koncie. A była to, wydana nakładem R.R.X. Desant, kultowa już płyta pt. Produkcja Hip-Hop. Był to zarazem materiał, który na kilka następnych lat podzielił słuchaczy, jak i samych, początkujących dopiero, raperów. Volt dokonał bowiem kontrowersyjnego zabiegu dzielącego dwupłytowy materiał na Stronę Jasną oraz Stronę Ciemną. Reprezentantami tej pierwszej byli m.in. Kaliber 44, Trzycha/Warszafski Deszcz i OMP. Tej drugiej natomiast ZIP Skład, Vienio, Włodi, Pele czy Wzgórze Ya-Pa-3. A także, ponownie TEDE wraz z Warszafskim Deszczem. Kawał historii polskiego rapu! DJ 600V to jednak, przede wszystkim, bardzo dobry producent i autor wielu ponadczasowych hitów. Wyhylybymy, Merctedes s600, Bujaka, Wstrząs dla mas… To tytuły tych tylko pierwszych z brzegu ultra bangerów, za których warstwę muzyczną odpowiada właśnie Sebastian Imbierowicz.

DJ 600V ft. TEDE – Merctedes s600

Przed wczorajszą premierą Boombox Kingz, ostatnim producenckim projektem Volta z udziałem licznie zaproszonych gości był rewelacyjny album Style (operacja zrób to głośniej) wydany w grudniu 2004 roku. W tym miejscu warto nakreślić różnicę, że płytą tą, jak i wcześniejszą, zatytułowaną 600°C, DJ 600V przeszczepiał na nasz grunt nowoczesne brzmienia zza Oceanu, tak na swoim najnowszym wydawnictwie, ponownie wraca do klasycznie brzmiącego rapu.

Nie oznacza również, że przez cały ten czas DJ 600V był nieaktywny muzycznie i wydawniczo. Wręcz przeciwnie. Producent, DJ oraz inżynier dźwięku nieustannie zamieszany jest w przeróżne, większe i mniejsze, projekty. Odnośnie studyjnej współpracy z raperami, Volt w ostatnich latach stawiał natomiast na tą w duecie. W okolicach roku 2010 zawiązał ją z pochodzącym z St. Louis Ronem G, a w 2014 z Jackiem The Ripperem. Efektem są, kolejno, płyty Global Hood Music oraz Since ’94. W ostatnim latach DJ 600V w całości wyprodukował z kolei album Kuby Knapa. Płytę zatytułowaną Fundament dołączano do specjalnego wydania ubiegłorocznej Kuchni Polskiej reprezentanta WCK. Dla tych co nie mieli przyjemności słyszeć, odsłuch również zamieszczamy poniżej. W tym natomiast roku beat Volta usłyszeć mogliśmy na DeNekstBest Mixtape 2. Wcześniej jednak polecamy sprawdzić Boombox Kingz.

“Boombox Kingz” to pierwszy tego typu projekt legendarnego producenta od prawie dwudziestu lat.

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →