Czas wrócić do „S.P.O.R.T.U”. TEDE ponownie wyda legendarny debiut i zagra jubileuszowy koncert


10 września 2021

Podziel się newsem:

Wczoraj po należytym odzyskaniu przez wytwórnię Wielkie Joł praw do albumu S.P.O.R.T., legendarny debiut Tedego trafił do ponownej sprzedaży w specjalnie przygotowanej, bogatej reedycji. To jednak nie koniec niespodzianek! Raper zaplanował również jubileuszowy koncert, na którym ponownie zagra materiał sprzed dwudziestu już lat!

S.P.O.R.T. nareszcie w prawowitych rękach

TEDE swój pierwszy solowy album słuchaczom zaprezentował po raz pierwszy 5 czerwca 2001 roku. Za wydanie płyty odpowiedzialna była prowadzona wówczas przez Krzysztofa Kozaka wytwórnia RRX. Wydawnictwo odniosło spory sukces, a sam TDF swoim krążkiem wywołał niemałe zamieszanie na scenie. Dziś już S.P.OR.T. postrzegany jest jako album kultowy, znajdujący 26. miejscu listy 120 najważniejszych albumów polskiego hip-hopu według serwisu T-Mobile Music. I chociaż pierwotne logo Wielkie Joł widniało już na pierwszej wersji okładki S.P.OR.T.U., to materiał w katalogu prowadzonej przez Jacka Granieckiego wytwórni znalazł się dopiero przed rokiem. A dzięki temu, legendarny debiut Tedego napędzany ponadczasowym singlem Wyścig Szczurów po ponad dwudziestu latach od premiery może trafić do ponownej sprzedaży. I to w wyjątkowej formie!

Przeczytaj: TEDE jest na TAK. Raper promuje szczepienia przeciwko COVID-19

TEDE – S.P.O.R.T. – odsłuch albumu

Wyjątkowa reedycja albumu S.P.O.R.T. z okazji 20-lecia premiery z niepublikowanymi dotąd numerami

Ponowne wydanie albumu S.P.O.R.T. przez wytwórnię Wielkie Joł, przygotowano z ogromną dbałością o detale. Fani twórczości warszawskiego rapera od wczoraj zakupić mogą kolekcjonerskie egzemplarze reedycji płyty S.P.O.R.T. dostępne zarówno na tradycyjnej kasecie magnetofonowej, standardowym CD, jak i limitowanym wydaniu winylowym. Co więcej, po tym, jak po latach niepewnej sytuacji prawnej związanej z tym materiałem, album nareszcie trafił oficjalnie w ręce właściciela, wszystkie nagrania z pierwszej solówki Tedego poddano remasteringowi. A za proces ten odpowiedzialny jest nikt inny, jak stały współpracownik Granieckiego, czyli Sir Mich! To jednak nadal nie wszystko. S.P.O.R.T. w wersji preorderowej będzie bowiem albumem dwupłytowym! Drugie CD zawierać będzie niepublikowane dotąd utwory powstałe w okresie nagrywania albumu, a odzyskane w ostatnim czasie z oryginalnych minidisców sprzed 20 lat! Winylową reedycję S.P.O.R.T.U. wzbogacono natomiast o album z klimatycznymi zdjęciami z okresu powstawania płyty i okazjonalny, dwustronny plakat. Szczegóły wyjątkowego, kolekcjonerskiego wydawnictwa, jak i preorder albumu S.P.O.R.T. zamieszczono na stronach www.tede.shop oraz www.asfaltshop.pl.

Przeczytaj: Wac Toja i TEDE zabierają słuchaczy na „Tropical Island”

TEDE - S.P.O.R.T. - reedycja
TEDE – S.P.O.R.T. – reedycja

TEDE wykona S.P.O.R.T. również na żywo – na specjalnym, jubileuszowym koncercie!

Na preorderze jednak nie kończą się te S.P.O.R.T.O.W.E rewelacje! Premierze reedycji solowego debiutu Tedego, którą zaplanowano na 12 listopada towarzyszyć będzie także równie wyjątkowy koncert jubileuszowy. Wydarzenie organizowane z okazji 20-lecia wydania płyty S.P.O.R.T. będzie okazją, by ponownie usłyszeć ten materiał na żywo! Co więcej, TEDE utwory ze swojej pierwszej solówki wykonana w towarzystwie zaproszonych gości, których tożsamość skrywana jest na ten moment w tajemnicy! Już teraz jednak wiemy, że na scenie będą obecni również legendarni DJ 600V i DJ JanMario, którzy poprowadzą całą imprezę! Szykuje nam się zatem wydarzenie spektakularne i niesamowicie ważne. Zwłaszcza dla słuchaczy rapu, którzy na początku lat 00′ świadomie już obcowali z tą muzyką. Koncert odbędzie się dzień po ponownej premierze albumu S.P.O.R.T., czyli 13 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Szczegóły tego S.P.O.R.T.-owego koncertu zamieszczono na facebookowej stronie wydarzenia.

TEDE - jubileuszowy koncert z albumem S.P.O.R.T. - plakat
TEDE – jubileuszowy koncert z albumem S.P.O.R.T. – plakat

Tede – koncert jubileuszowy – 13 listopada – Katowice – bilety

Artysta swój szczególny, jubileuszowy koncert z albumem S.P.O.R.T zagra już 13 listopada w Nowym MegaClubie/ MCK w Katowicach. Bilety na to wydarzenie będą wkrótce dostępne na stronie Biletomat.pl.

W listopadzie czeka nas premiera reedycji albumu „S.P.O.R.T.”, za której wydanie odpowiada już Wielkie Joł, a także koncert, na którym TEDE ponownie wykona tą płytę na żywo.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

TEDE | 13 listopada | Nowy MegaClub / MCK, Katowice

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →