Czas wrócić do „S.P.O.R.T.U”. TEDE ponownie wyda legendarny debiut i zagra jubileuszowy koncert


10 września 2021

Podziel się newsem:

Wczoraj po należytym odzyskaniu przez wytwórnię Wielkie Joł praw do albumu S.P.O.R.T., legendarny debiut Tedego trafił do ponownej sprzedaży w specjalnie przygotowanej, bogatej reedycji. To jednak nie koniec niespodzianek! Raper zaplanował również jubileuszowy koncert, na którym ponownie zagra materiał sprzed dwudziestu już lat!

S.P.O.R.T. nareszcie w prawowitych rękach

TEDE swój pierwszy solowy album słuchaczom zaprezentował po raz pierwszy 5 czerwca 2001 roku. Za wydanie płyty odpowiedzialna była prowadzona wówczas przez Krzysztofa Kozaka wytwórnia RRX. Wydawnictwo odniosło spory sukces, a sam TDF swoim krążkiem wywołał niemałe zamieszanie na scenie. Dziś już S.P.OR.T. postrzegany jest jako album kultowy, znajdujący 26. miejscu listy 120 najważniejszych albumów polskiego hip-hopu według serwisu T-Mobile Music. I chociaż pierwotne logo Wielkie Joł widniało już na pierwszej wersji okładki S.P.OR.T.U., to materiał w katalogu prowadzonej przez Jacka Granieckiego wytwórni znalazł się dopiero przed rokiem. A dzięki temu, legendarny debiut Tedego napędzany ponadczasowym singlem Wyścig Szczurów po ponad dwudziestu latach od premiery może trafić do ponownej sprzedaży. I to w wyjątkowej formie!

Przeczytaj: TEDE jest na TAK. Raper promuje szczepienia przeciwko COVID-19

TEDE – S.P.O.R.T. – odsłuch albumu

Wyjątkowa reedycja albumu S.P.O.R.T. z okazji 20-lecia premiery z niepublikowanymi dotąd numerami

Ponowne wydanie albumu S.P.O.R.T. przez wytwórnię Wielkie Joł, przygotowano z ogromną dbałością o detale. Fani twórczości warszawskiego rapera od wczoraj zakupić mogą kolekcjonerskie egzemplarze reedycji płyty S.P.O.R.T. dostępne zarówno na tradycyjnej kasecie magnetofonowej, standardowym CD, jak i limitowanym wydaniu winylowym. Co więcej, po tym, jak po latach niepewnej sytuacji prawnej związanej z tym materiałem, album nareszcie trafił oficjalnie w ręce właściciela, wszystkie nagrania z pierwszej solówki Tedego poddano remasteringowi. A za proces ten odpowiedzialny jest nikt inny, jak stały współpracownik Granieckiego, czyli Sir Mich! To jednak nadal nie wszystko. S.P.O.R.T. w wersji preorderowej będzie bowiem albumem dwupłytowym! Drugie CD zawierać będzie niepublikowane dotąd utwory powstałe w okresie nagrywania albumu, a odzyskane w ostatnim czasie z oryginalnych minidisców sprzed 20 lat! Winylową reedycję S.P.O.R.T.U. wzbogacono natomiast o album z klimatycznymi zdjęciami z okresu powstawania płyty i okazjonalny, dwustronny plakat. Szczegóły wyjątkowego, kolekcjonerskiego wydawnictwa, jak i preorder albumu S.P.O.R.T. zamieszczono na stronach www.tede.shop oraz www.asfaltshop.pl.

Przeczytaj: Wac Toja i TEDE zabierają słuchaczy na „Tropical Island”

TEDE - S.P.O.R.T. - reedycja
TEDE – S.P.O.R.T. – reedycja

TEDE wykona S.P.O.R.T. również na żywo – na specjalnym, jubileuszowym koncercie!

Na preorderze jednak nie kończą się te S.P.O.R.T.O.W.E rewelacje! Premierze reedycji solowego debiutu Tedego, którą zaplanowano na 12 listopada towarzyszyć będzie także równie wyjątkowy koncert jubileuszowy. Wydarzenie organizowane z okazji 20-lecia wydania płyty S.P.O.R.T. będzie okazją, by ponownie usłyszeć ten materiał na żywo! Co więcej, TEDE utwory ze swojej pierwszej solówki wykonana w towarzystwie zaproszonych gości, których tożsamość skrywana jest na ten moment w tajemnicy! Już teraz jednak wiemy, że na scenie będą obecni również legendarni DJ 600V i DJ JanMario, którzy poprowadzą całą imprezę! Szykuje nam się zatem wydarzenie spektakularne i niesamowicie ważne. Zwłaszcza dla słuchaczy rapu, którzy na początku lat 00′ świadomie już obcowali z tą muzyką. Koncert odbędzie się dzień po ponownej premierze albumu S.P.O.R.T., czyli 13 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Szczegóły tego S.P.O.R.T.-owego koncertu zamieszczono na facebookowej stronie wydarzenia.

TEDE - jubileuszowy koncert z albumem S.P.O.R.T. - plakat
TEDE – jubileuszowy koncert z albumem S.P.O.R.T. – plakat

Tede – koncert jubileuszowy – 13 listopada – Katowice – bilety

Artysta swój szczególny, jubileuszowy koncert z albumem S.P.O.R.T zagra już 13 listopada w Nowym MegaClubie/ MCK w Katowicach. Bilety na to wydarzenie będą wkrótce dostępne na stronie Biletomat.pl.

W listopadzie czeka nas premiera reedycji albumu „S.P.O.R.T.”, za której wydanie odpowiada już Wielkie Joł, a także koncert, na którym TEDE ponownie wykona tą płytę na żywo.

TEDE S.P.O.R.T.

Biletomat.pl
79 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →