fot. Katarzyna Mieszawska

Podsumowanie miesiąca, czyli TOP 5: sierpień 2021


01 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Za nami wyjątkowo intensywny muzyczny miesiąc. Koncerty, festiwale, ważne nagrody i wyczekiwane premiery – to wszystko działo się w sierpniu. Sprawdźcie, czy nie przegapiliście czegoś istotnego!

Co się działo w sierpniu 2021?

Co to był za miesiąc! Dawno już nie czułam takiego ścisku i natłoku muzycznych wydarzeń. Nakładania się koncertów, festiwalowych wojaży z zaledwie kilkugodzinnym okresem przepakowywania i premier, których nadal nie mam jeszcze czasu nadrobić. To aż niezdrowe, ale przecież właśnie za to kochamy ten muzyczny świat!

Sierpień uraczył nas wybitną ilością muzycznych doznań, których odczuwanie spotęgowała oczywiście zdecydowanie zbyt długa pandemiczna przerwa. Ale zdaje się, że to już jest to. Świat muzyczny wrócił do normalnego trybu funkcjonowania. Potwierdzają to powrót widowiskowych gal z najważniejszymi nagrodami no i oczywiście coraz większa ilość koncertów, a nawet festiwali i to tych największych lotów!

posumowanie sierpnia
fot. Katarzyna Mieszawska

Sierpień 2021 miesiącem koncertowego odrodzenia

Muzyki na żywo w sierpniu nie brakowało. Nasza redakcja bacznie śledziła to, co działo się w minionym miesiącu na scenach całego kraju. Czynnie braliśmy udział w takich cyklach koncertów, jak Letnie Brzmienia, OFF Country Club, Betonowy Las, czy Open’er Park. Nie zabrakło nas również na Męskim Graniu, no i oczywiście na najważniejszych festiwalach, które odbywały się w ostatnich tygodniach.

Zobacz również: Mieszane uczucia we Wrocławiu – relacja z koncertu RAU Performance

posumowanie sierpnia
fot. Asia Babiel

Wyjątkowe, muzyczne premiery sierpnia 2021

Sierpień to również muzyczne premiery. I to jakie! Co prawda w wakacyjnym okresie artyści nie rozpieszczają nas taką ilością premier, co w wiosennym czy jesiennym sezonie wydawniczym, jednak jak już ktoś decyduje się wydać album w tym letnim okresie, to robi to z przytupem. Sierpień uraczył nas chociażby wyczekiwanym powrotem Lorde, czy pełnym klubowych brzmień nowym albumem Tymka. Światło dzienne ujrzała również współpraca Quebonafide z Tommym Cashem i wiele innych, ciekawych nowości, których nie powinniście przegapić.

Tommy Cash & Quebonafide – Benz-Dealer

Sprawdźcie, co jeszcze działo się w muzyce w sierpniu 2021!

#1 Fryderyki w końcu rozdane

Ponad dwa lata czekaliśmy, aby wraz z największymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej móc spotkać się w jednym miejscu celebrując prawdziwe święto polskiej muzyki i triumf tych, którzy w minionym roku osiągnęli najwięcej. Tegoroczna gala objęła dwa pandemiczne okresy muzyczne, wręczając artystom zaległe Fryderyki za 2020 rok i ogłaszając ich następców w 2021 roku. Tym razem artyści wraz z publicznością bawili się w Szczecinie, gdzie nie zabrakło zaskoczeń, rozczarowań i kontrowersji, o czym więcej przeczytacie w naszej relacji.

Osiem gwiazdek, jeden pocałunek i cztery Fryderyki Krzysztofa Zalewskiego. Tegoroczna gala od kulis

posumowanie sierpnia
fot. Katarzyna Mieszawska

#2 Lech Polish Hip-Hop Music Awards – nowa gala zadebiutowała

Lech Polish Hip-Hop Music Awards to zupełnie nowa impreza na mapie polskich wyróżnień muzycznych, skierowana w stronę środowiska hip-hopowego, które swoje osobne święto celebrowało w tym roku w Hali Stulecia we Wrocławiu. Statuetkowy bank rozbił oczywiście Quebonafide, zaś scenę przejęła plejada gwiazd rodzimego rapu. Sprawdźcie, jak wyglądała gala!

Lech Polish Hip-Hop Music Awards – do kogo trafiły statuetki i co sprawiło, że pierwsza gala była tak niezwykła

posumowanie sierpnia
fot. Marcin Szabunia

#3 FEST Festival przywrócił przedpandemiczne emocje

Oj, taak! Tego nam brakowało! FEST Festival to pierwsza od czasów wybuchu pandemii polska impreza muzyczna na tak dużą skalę. Cztery dni, osiem scen, ogromny teren Parku Śląskiego w Chorzowie, największe polskie nazwiska i zagraniczne gwiazdy, czyli festiwal jak się patrzy! Wciąż trudno uwierzyć, że to wszystko naprawdę się wydarzyło, ale byliśmy tam i specjalnie dla Was przygotowaliśmy sporo materiału z tego wyjątkowego wydarzenia. Sprawdźcie, jak się bawiliśmy na tegorocznym Feście!

FEST Festival 2021 oczami uczestników. Wywiad jeden na jeden

Hot or not. Pierwszy dzień FEST Festival 2021

FEST Festival 2021: Main Stage daleko w tyle

FEST Festival 2021: piątkowe highlighty

Artyściinfluencerzy i ich wrażenia z FEST Festival 2021

posumowanie sierpnia
fot. Katarzyna Mieszawska

#4 Słodko-gorzkie pożegnanie z Bass Aatral x Igo

Premiera najnowszego, wyczekiwanego albumu od duetu Bass Astral x Igo stała się fonograficznym wydarzeniem minionego miesiąca, choć patrząc na towarzyszące temu okoliczności, nie wiem, czy fani zespołu nie woleliby, aby krążek Satellite przeszedł jednak bez echa. Jest to bowiem ostatnie wydawnictwo, jakie ukazało się pod aliasem BAXI, o czym Igor Walaszek i Kuba Tracz poinformowali w swoim pożegnalnym oświadczeniu. Koniecznie posłuchajcie, jak brzmi to słodko-gorzkie, muzyczne pożegnanie z Bass Astral x Igo!

Bisów nie będzie. Recenzja albumu Bass Astral x Igo – „Satellite”

#5 Nowy album Kanyego Westa w końcu ujrzał światło dzienne

Donda od Kanyego Westa to bez dwóch zdań najgłośniejsza i najbardziej wyczekiwana premiera minionego sierpnia. Kto wie – może i nawet całego 2021 roku! Amerykański raper przez kilka tygodni wodził swoich fanów za nosy, ale w końcu jest – dziesiąty krążek w karierze Yeezusa trafił na streamingi w ostatnich dniach sierpnia i od razu stał się silnym pretendentem do tytułu albumu roku. Sprawdźcie, czy słusznie!

Sprawdźcie również, na co czekamy we wrześniu 2021

Za nami wyjątkowo intensywny muzyczny miesiąc. Koncerty, festiwale, ważne nagrody i wyczekiwane premiery – to wszystko działo się w sierpniu. Sprawdźcie, czy nie przegapiliście czegoś istotnego! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →