fot. Marcin Szabunia

Lech Polish Hip-Hop Music Awards – do kogo trafiły statuetki i co sprawiło, że pierwsza gala była tak niezwykła


23 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

W minionym tygodniu odbyła się pierwsza edycja Lech Polish Hip-Hop Music Awards. Statuetki zostały rozdane w osiemnastu rapowych kategoriach, a wśród nagrodzonych nie zabrakło również DJ-ów oraz producentów. Kto triumfował podczas wydarzenia i czego możemy spodziewać się za rok?

Lech Polish Hip-Hop Music Awards – pierwsze koty za płoty

Dziewiętnastego sierpnia odbyła się pierwsza gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards, co było ogromnym wydarzeniem dla polskiego rapu. Statuetki LPHHMA już od samego początku zyskały sobie miana prestiżowych i w tej chwili są jednymi z najważniejszych rodzimych wyróżnień za muzykę hip-hopową.

Nie będzie to przesadą, jeśli powiem, że w Hali Stulecia podczas tego wydarzenia pisała się historia. Rap wyrobił sobie pozycję wystarczającą, by mieć swój target i swoje nagrody. Takie, których w telewizyjnej transmisji nie będzie się wręczać podczas przerwy na reklamy.

Podczas gali LPHHMA nie zabrało niespodzianek, koncertów oraz wzruszeń. Organizatorzy zadbali o to, by każdy szczegół dopiąć na ostatni guzik. Uroczystość odbyła się z należytą pompą, a jej uczestnicy z pewnością jej nie zapomną no i będą z niecierpliwością wyczekiwać kolejnej edycji. Kolejnych zaskoczeń, emocji i atrakcji.

Sprawdź: Lech Polish Hip-Hop Music Awards – fotorelacja

Lech Polish Hip-Hop Music Awards podsumowanie
fot. Marcin Szabunia

Lech Polish Hip-Hop Music Awards – jak było na gali?

Event ten bez wątpienia przejdzie do historii, zarówno za sprawą jego wagi oraz oprawy. Podczas gali odbyły się rapowe koncerty przy nietypowym wsparciu Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Jacka Piskorza. Rapowej aury oprawie muzycznej nadał zaś DJ Falcon1, który zadbał o odpowiednie podkręcenie atmosfery.

Rozdanie statuetek LPHHMA uświetniły występy m.in. Aviego & Louisa Villain, Donguralesko, Guziora, Hrypy, JWP/BC, Kabego, O.S.T.R-ego., Palucha, Reto/Borixona, Sariusa, Solara, Tedego, Te-Trisa, Tymona, WCK, Winiego/
Mopsa, Włodiego/1988 i WRR-a.
Warto tu nadmienić o występie Tymona, prawdziwej legendy polskiego hip-hopu, który na scenę wyszedł po raz pierwszy od wielu lat.

Lech Polish Hip-Hop Music Awards podsumowanie
fot. Marcin Szabunia

Statuetki, które powędrowały do laureatów w poszczególnych kategoriach były wręczane przez osobistości medialne, gwiazdy sportu oraz artystów, m.in. Yankesa, Natalię Tober, Mery Spolsky, Karolinę Czarnecką, Tomasza Smokowskiego, Liroya, Marcina Różala Różalskiego

Lech Polish Hip-Hop Music Awards Wrocław 2021 – TEASER

Wielokrotni wygrani LPHHMA

Pamiętnego wieczoru w Hali Stulecia we Wrocławiu wręczono osiemnaście nagród, z czego aż cztery powędrowały w ręce Quebonafide. Triumfował również SBM Label, który zyskał wyróżnienie w trzech kategoriach (Label Roku, Wydarzenie Roku oraz Debiut Roku – za album Maty 100 dni do matury). Poniżej przedstawiamy pełną listę nagrodzonych.

Album Roku: Quebonafide Romantic Psycho
EP-ka Roku: Łona i Webber Śpiewnik domowy
Singiel Roku: Guzior feat Oskar Fala
Utwór Roku: Łona i Webber Echo
Kooperacja Roku: Quebonafide feat. Daria Zawiałow BUBBLETEA
Artysta Roku: Quebonafide
Odkrycie Roku: Asthma
Debiut Roku: Mata 100 dni do matury
Zespół Roku: Undadasea
Label Roku: SBM Label
Wydarzenie Roku: #Hot16challenge2
Undergroundowa Płyta Roku: WCK Skład Kru
Producent Roku: @atutowy
Featuring Roku: Guzior feat. Oskar83 Fala
DJ Roku: DJ Falcon1
Video Roku: Quebonafide SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ
Instrumentalna Płyta Roku: Steez83 Lost Tapes 001
Mixtape Roku: JWP/BC Koledzy. Mixed by Falcon1

Lech Polish Hip-Hop Music Awards podsumowanie
fot. Marcin Szabunia

Zwycięzców wyłoniło głosowanie dwudziestu pięciu członków jury, którego przewodniczącymi byli Marcin Flint oraz Dawid Bartkowski. Oprócz tego swój głos oddało prawie 300 tysięcy internautów, których głos był równoważny z głosem członka gremium.

Poniżej znajdziecie więcej informacji na temat wygranych oraz pełną listę artystów nominowanych w poszczególnych kategoriach.

Przeczytaj: Pierwsza gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards za nami. Poznajcie zwycięzców

Lech Polish Hip-Hop Music Awards podsumowanie
fot. Marcin Szabunia

Lech Polish Hip-Hop Music Awards – co przyniesie nowy rok?

Plany na przyszłość są ambitne. Pierwsza edycja Lech Polish Hip-Hop Music Awards udowodniła, że owe nagrody są chciane i pożądane przez rapową społeczność – zarówno przez artystów, jak i fanów gatunku. Jeszcze przed rozpoczęciem całego przedsięwzięcia, jego organizator, Marcin Siwek mówił:

Skoro powiedziało się A, to trzeba było powiedzieć B i doprowadzić do tego, by ten event był epicki

To bez wątpienia się udało – eventy był epicki, a jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach, co zapowiada tłuste lata dla polskiej sceny hip-hopowej.

Pierwsza edycja Lech Polish Hip-Hop Music Awards odbyła się 19 sierpnia we wrocławskiej Hali Stulecia. To preludium do najważniejszego wydarzenia polskiej sceny hip-hopowej i początek pięknej przygody, której historię napisali znakomici artyści, zaproszeni goście oraz niezawodna publiczność. Wydarzenie będzie wydarzeniem cyklicznym i od 2022 roku stanie się dwudniowym festiwalem rozpoczynającym sezon koncertowy, który zakończy się kolejnym wyjątkowym wydarzeniem – Polish Hip-Hop Festivalem odbywającym się na płockiej plaży

– czytamy w informacji prasowej

I co Wy na to? Jak dla Was brzmi dwudniowe, rapowe święto?

W minionym tygodniu odbyła się pierwsza edycja Lech Polish Hip-Hop Music Awards. Statuetki zostały rozdane w osiemnastu rapowych kategoriach, a wśród nagrodzonych nie zabrakło również DJ-ów oraz producentów. Kto triumfował podczas wydarzenia i czego możemy spodziewać się za rok? Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują […]


ZOBACZ: Lech Polish Hip-Hop Music Awards 2021 – fotorelacja

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →