Tommy Cash, Quebonafide i Mercedesy na scenie – „Benz-Dealer” wybrzmiał w Chorzowie


13 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Benz-Dealer – wielu nie wierzyło, że ten kawałek w ogóle się ukaże. Wielu jednak pewnie spodziewało się, że Quebonafide dołączy do Tommy’ego Casha podczas występu tego drugiego na FEST Festival. Tak też się stało.

Historia jednego kawałka

Benz-Dealer obrósł już mianem małego mitu czy legendy. Od pierwszych snippetów, jakie mogliśmy usłyszeć w mediach społecznościowych Quebonafide, minęły cztery lata. Fakt, w kontekście chociażby Detoksu Dr. Dre nie wydaje się to dużo, jednak fani mocno wyczekiwali tego kawałka. Kuba zdążył w międzyczasie wypuścić dwa solowe krążki oraz wspólną płytę z Taco Hemingwayem. Benz-Dealer w tym czasie pewnie leżał gdzieś głęboko w szufladzie, rosnąc do miana miejskiej legendy i czekając, aż ujrzy światło dzienne. Fani spekulowali z kim, kiedy, na jakiej płycie, powoli chyba jednak tracąc nadzieję i raczej obracając wszystko w żart. Plotki w końcu potwierdziły się miesiąc temu, kiedy Tommy Cash i Quebo wypuścili od dawna wyczekiwany kawałek.

Tommy Cash, Quebonafide i Mercedesy na scenie - „Benz-Dealer” wybrzmiał w Chorzowie
Quebonafide, Tommy Cash – “Benz-Dealer” – okładka singla

Tommy Cash i Quebo razem na scenie

Nie od dziś wiadomo, że koncerty rapowe rządzą się swoimi prawami i dzieją się tam naprawdę różne rzeczy. Dodajmy do tego gwiazdę światowego formatu, jaką niewątpliwie jest Tommy. Jego koncert na Arena Stage przyciągnął tłumy, które pewnie zastanawiały się także, czy zobaczą też Quebonafide. Okazja była idealna, pewnie jedyna w najbliższym czasie i szczerze przyznam, że byłem pewny pojawienia się Kuby. Inaczej być nie mogło i nie dość, że w niecały miesiąc otrzymaliśmy Benz-Dealera, to w dodatku byliśmy świadkami wykonania tego utworu przez jego autorów. Sprawdźcie krótką relację przygotowaną z tej okazji przez FEST Festival.

W Internecie można znaleźć także fanowskie nagrania, na których widać i słychać wyraźnie: był ogień!

Benz-Dealer – wielu nie wierzyło, że ten kawałek w ogóle się ukaże. Wielu jednak pewnie spodziewało się, że Quebonafide dołączy do Tommy’ego Casha podczas występu tego drugiego na FEST Festival. Tak też się stało. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →