Quebonafide nie zwalnia tempa. Kolejny numer już w sieci!


29 grudnia 2020

Podziel się newsem:

Quebonafide publikuje kolejny bardzo klimatyczny numer. Czy to oznacza, że niedługo poznamy szczegóły kolejnego albumu szefa QueQuality? Wszystko na to wskazuje!

Quebonafide i jego przepis na Matcha Latte!

Dopiero co informowaliśmy Was o nowym numerze Que, a już otrzymaliśmy kolejny! Matcha Latte, swoim brzmieniem jednak różni się od Teen Kasi. Przede wszystkim tym, że Quebo postawił tu na nieco wolniejszy lo-fi’owy bit, który został oparty o gitarowe pętle.

Jednakże niech spokojny klimat Matcha Latte Was nie uśpi, ponieważ Que rzuca w nim bardzo mocnymi linijkami, jak chociażby ta, która jest oczywistym follow-upem do afer związanych z Kartkym i jego partnerkami. Ponadto, z refrenu dowiadujemy się także, że Que prawdopodobnie otrzymał pozew od Mariusza Jopa, za słynne już linijki z SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ

Czego chce ode mnie Żulczyk, czemu nastrój samobójczy mam jak Mariusz Jop?

Quebonafide – SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ

W numerze pojawił się także amerykański raper – Mick Jenkins, którego kojarzyć możecie chociażby z wydanego w 2014 roku bardzo dobrego albumu pt. The Water (S).

Klip do utworu Matcha Latte w bardzo bezpośredni sposób odwołuje się do ostatnich wydarzeń związanych z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet i agresją policji wobec protestujących. Zaś szklarnia, która znajduje się w centrum całej akcji, jest synonimem bezpiecznego miejsca, z którego obserwujemy całą sytuację z boku, nie angażując się w nią w żadnym stopniu.

Quebonafide feat. Mick Jenkins – Matcha Latte

Galaktyka, czy to już?

Czy niebawem możemy spodziewać się nowego albumu od Quebonafide? Mam przeczucie, że jeżeli już, to będzie miało to miejsce na przełomie zimy/wiosny. Niemniej jednak, niedługo powinniśmy poznać tytuł nowego krążka, a co za tym idzie, ruszy jego preorder.

Czy będzie to tak długo wyczekiwana przez fanów Galaktyka? Czy znajdzie się na niej Benz Dealer? O ile na te pierwsze pytanie podobnie jak Wy, nie znam odpowiedzi, tak na drugie, co nieco już wiadomo. Tommy Cash na swoim Instagramie poinformował bowiem, że już dawno wysłał Kubie swoją zwrotkę do tego numeru, więc piłeczka jest po stronie polskiego rapera. No cóż, pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji.

Quebonafide

Tymczasem, poprzedni krążek QueROMANTIC PSYCHO w wersji japońskiej, możecie zamówić w dalszym ciągu ze strony queshop.pl.

zdjęcie główne: fot. Dagmara Szewczuk

Quebonafide publikuje kolejny bardzo klimatyczny numer. Czy to oznacza, że niedługo poznamy szczegóły kolejnego albumu szefa QueQuality? Wszystko na to wskazuje! Quebonafide i jego przepis na Matcha Latte! Dopiero co informowaliśmy Was o nowym numerze Que, a już otrzymaliśmy kolejny! Matcha Latte, swoim brzmieniem jednak różni się od Teen Kasi. Przede wszystkim tym, że Quebo […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Otwarty Bilet na dowolny koncert

Biletomat.pl
50  PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →