fot. Tomek Klinger

Bass Astral x Igo kończą działalność. Duet pożegna się z fanami podczas trasy koncertowej


10 sierpnia 2021

Podziel się newsem:

Bass Astral x Igo kończą współpracę. Niebawem swoją premierę będzie miała ich ostatnia płyta Satellite, a we wrześniu duet wyruszy w pożegnalną trasę koncertową.

Duet Bass Astral x Igo kończy działalność

Duet Bass Astral x Igo właśnie podzielił się wiadomością, która złamie serca ich fanom. Kuba Tracz i Igor Walaszek po wielu latach wspólnej pracy, najpierw w zespole Clock Machine, później jako Bass Astral x Igo, zdecydowali o zakończeniu współpracy. Tym samym, nadchodzący album Satellite, który ukaże się 27 sierpnia, zamknie ich dyskografię.

Poznaliśmy się w bardzo młodym wieku. Pracujemy ze sobą nieprzerwanie od 12 lat. Wspólnie zaczynaliśmy w Clock Machine, by parę lat później założyć Bass Astral x Igo. Przez te wiele lat wydarzyło się naprawdę sporo.
Nasza wspólna podróż to droga od grania na ulicy, plaży, w najmniejszych klubach dla dosłownie kilku osób, do zagrania na niemal wszystkich największych polskich festiwalach, czy dla wypełnionych po brzegi największych sal w naszym kraju.
To droga pełna sukcesów, ale także pouczających potknięć. To godziny wspólnej pracy, zarówno tej, którą widzicie na koncertach, ale także poza nimi. Godziny spędzone w studiu, na rozmowach, wspólnym komponowaniu, czas poświęcony na próby, sesje zdjęciowe, teledyski, czy wywiady.
Ta droga to także możliwość poznania naprawdę niesamowitych ludzi, wspaniałych inspirujących postaci, nawiązania długoletnich przyjaźni.
Przychodzi jednak moment, kiedy docierasz do rozstaju dróg i musisz podjąć decyzję, w którą stronę pragniesz podążać. Podjęliśmy więc wspólną decyzję o rozwiązaniu zespołu Bass Astral x Igo. Jednocześnie mamy nadzieję, że nowe drogi zaprowadzą nas w nieznane i z ciekawością wypatrujemy co przyniesie los.
Chcielibyśmy Wam podziękować za te wspólne 6 lat. Gdyby nie Wy – nie byłoby nas. Dziękujemy za wsparcie, które nie raz dawało „kopa” do dalszej pracy, za wszelkie wyrazy sympatii, inspirujące rozmowy i spotkania. Dziękujemy, że zawsze jesteście z nami!
Chcielibyśmy podziękować również wytwórni Iglo Records, która jest z nami od powstania duetu i wspierała nasze nawet najbardziej szalone pomysły. Naszemu managerowi, dzięki któremu mogliśmy od samego początku zająć się tym co dla nas najważniejsze – muzyką, a on pomagał nam osiągać kolejne cele. Dziękujemy również wszystkim osobom, które przez te lata pojawiły się na naszej drodze i stały się częścią naszego teamu oraz wszystkim tym, z którymi przez ten czas współpracowaliśmy. Wreszcie wielkie podziękowania składamy również naszym najbliższym, którzy wykazali się wielką wyrozumiałością dla naszej pracy i zawsze byli dla nas podporą.

czytamy w oświadczeniu zespołu

Zespół pożegna się z fanami podczas trasy koncertowej, która rozpocznie się na początku września i obejmie 11 koncertów. Podczas koncertów usłyszymy największe przeboje grupy w zupełnie nowych aranżacjach oraz nowe utwory z płyty Satellite. Sprawdźcie, jak prezentuje się rozpiska trasy Bass Astral x Igo Ensemble: Last Dance.

Bass Astral x Igo Ensemble: Last Dance

 • 3 września / Kraków / Centrum Sportu Parkowa
 • 4 września / Katowice / MCK
 • 5 września / Wrocław / Plac przed Impartem
 • 10 września / Gdańsk / Plac Zebrań Ludowych
 • 11 wrzesnia / Poznań / Park Starego Browaru
 • 18 września / Lublin / Plener Lublin
 • 19 września / Warszawa / Błonia Stadionu Narodowego / SOLD OUT
 • 20 września / Warszawa / Błonia Stadionu Narodowego
 • 22 września / Łódz / Wytwórnia / SOLD OUT
 • 23 września / Łódź / Wytwórnia
 • 3 października / Bydgoszcz / Łuczniczka
Bass Astral x Igo kończą działalność

Bass Astral x Igo kończą współpracę. Niebawem swoją premierę będzie miała ich ostatnia płyta Satellite, a we wrześniu duet wyruszy w pożegnalną trasę koncertową. Duet Bass Astral x Igo kończy działalność Duet Bass Astral x Igo właśnie podzielił się wiadomością, która złamie serca ich fanom. Kuba Tracz i Igor Walaszek po wielu latach wspólnej pracy, […]

Bass Astral | Lato w Plenerze | Poznań, Łódź

Biletomat.pl
79 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →