fot. East News

Podsumowanie miesiąca, czyli TOP 5: czerwiec 2021

Podziel się newsem:

Czerwiec skończył się niemal tak szybko jak się zaczął. Jeśli w tym pędzie przegapiliście jakieś ważne wydarzenia z minionego miesiąca, przypomnimy Wam je. Sprawdźcie, co się działo w ostatnich tygodniach w świecie muzyki!

Co się działo w czerwcu 2021?

Czerwiec to miesiąc, w którym rynek wydawniczy zazwyczaj nieco zwalnia tempo, za to branża koncertowa rozkręca się na dobre, ze względu na powrót imprez plenerowych. Te w tym roku powróciły jeszcze z większym przytupem, bowiem możliwość organizacji imprez muzycznych po tak długim lockdownie spowodowanym pandemią, nie mógł przejść bez echa. Artyści w końcu mogli powrócić na sceny a my, fani i odbiorcy, pod sceny. Życie powoli obiera swój pierwotny bieg.

Jeśli zaś chodzi o wspomnianą branżę wydawniczą – ta wcale nie zaznała odpoczynku i zdaje się, że jeszcze długo go nie zazna. Nic jednak dziwnego, nie tak łatwo bowiem wcisnąć wszystkie premiery, które zrodziły się w czasie lockdownu. Tych jest naprawdę sporo, a w połowie roku, możemy już śmiało wskazać kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu solidnych pretendentów do miana albumu roku. Gdzie tu dalej!

Premiery muzyczne w czerwcu 2021

Wśród tych pretendentów spokojnie mógłby znaleźć się nie jeden krążek, który światło dzienne ujrzał właśnie w minionym miesiącu. Solidnych premier w czerwcu nie brakowało! Dostaliśmy chociażby nowy, ważny album od Sariusa Antihype 2, płytę Miło Wszystko spod warsztatu Patricka The Pana, czy come back duetu Rysy w postaci krążka 4GET.

Sarius feat. TPS – Na Starych Śmieciach

Swoje nowe wydawnictwa zapowiedzieli również Maria Peszek, Tymek, Ed Sheeran, czy Lorde, którzy powrócili z genialnymi singlami, więc jest też na co czekać! Zanim jednak to, sprawdźcie, czy nie przegapiliście czegoś ważnego w czerwcu. Oto najciekawsze wydarzenia i premiery muzyczne minionego miesiąca!

Ed Sheeran – Bad Habits


Daria Zawiałow i jej Wojny i Noce, czyli mocny pretendent do miana płyty roku

Wojny i Noce to jeden z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw tego roku. Nic dziwnego, bowiem popularność stojącej za nim Darii Zawiałow rośnie z roku na rok, z albumu na album i zdaje się, że nie inaczej będzie przy okazji tej premiery. Artystka ponownie przeskoczyła zawieszoną przez samą siebie poprzeczkę, prezentując na swojej najnowszej płycie zupełnie nowatorskie i zaskakujące brzmienie. Wojny i Noce to album, który spędzi Wam sen z powiek przez najbliższe dni, a może i nawet miesiące. Jeśli jeszcze go nie słuchaliście, koniecznie nadrabiajcie zaległości!

Zobacz również: Ani rockowa, ani popowa. Awangardowa Daria Zawiałow na nowym albumie „Wojny i Noce” – recenzja

Mery Spolsky debiutuje w świecie literatury

Swoją premierę świętowała w czerwcu również Mery Spolsky, jednak jej nowego wydawnictwa nie sposób szukać w serwisach streamingowych, czy na YouTube. Artystka, znana głównie z podbojów muzycznych, napisała bowiem książkę! Jestem Marysia i chyba się zabije dzisiaj to genialny, do bólu szczery, intymny, bezprecedensowy, a nawet nieco wulgarny pamiętnik, prezentujący lustrzane odbicie współczesnego świata, w którym może się przejrzeć każdy z nas. Momentami to krzywe zwierciadło, nieco ironizujące i wyolbrzymiające kwestie, z którymi mierzymy się na co dzień, aby już na kolejnej stronie wzruszyć czytelnika do łez. Lektura obowiązkowa i idealna na wakacyjny relaks!

Zobacz również: „Identyfikuję się z Marysią, ale czasem jej nie lubię” – wywiad z Mery Spolsky

Mery Spolsky książka Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj
Mery Spolsky – „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”, okładka książki

Mata rozbija bank singlem Kiss Cam i trafią na globalną listę Billboard

Teoretycznie powinniśmy się już do tego przyzwyczaić, a jednak za każdym razem jest #WOW i niedowierzanie. Młody Matczak znowu to robi. Jakby nigdy nic, zupełnie spontanicznie i bez żadnych zapowiedzi wypuszcza do sieci nowy singiel, z którym chwilę później bije kolejne rekordy, aby ostatecznie wylądować na jednym z najpopularniejszych, globalnych rankingów muzycznych – liście Billboard. I nie mówimy u o byle jakim osiągnięciu, bo to pierwszy w historii taki sukces polskiego artysty. Przypomnijmy sobie zatem z tej okazji tego bujającego letniaczka, który z pewnością będzie soundtrackiem do niejednego, tegorocznego wakacyjnego wieczoru.

Zobacz również: Mata uczy się tańczyć pod okiem Michała Milowicza w nowym kawałku „Kiss cam”

Måneskin po raz pierwszy gra koncert i całuje się na scenie w Polsce

Czerwcowy występ włoskiej grupy w Sopocie był nie lada wydarzeniem. Po pierwsze dlatego, że zespół Måneskin, będący absolutnym objawieniem światowej sceny muzycznej, zagrał w Polsce po raz pierwszy, po drugie dlatego, że występując na antenie jednego z największych polskich nadawców telewizyjnych nie omieszkał wykorzystać tej sytuacji do wystosowania istotnego apelu. Podczas piosenki I Wanna Be Your Slave lider grupy, Damiano David, pocałował na scenie swojego gitarzystę, wykrzykując do mikrofonu hasło: „Miłość nigdy nie jest zła”. Po tym wymownym manifeście Włosi zgarnęli od Polaków kilka nagród i zniknęli pozostawiając nad nieskalaną, polską ziemią czarne chmury kontrowersji.

Zobacz również: Måneskin w Sopocie i pocałunek na scenie, o którym mówi cały Internet

Męskie Granie jakiego nie było! Poznaliśmy singiel I Ciebie też, bardzo

W ostatni dzień czerwca poznaliśmy również skład Orkiestry tegorocznej edycji Męskiego Grania. Ogłoszeniom tej imprezy już od kilku lat towarzyszą ogromne emocje, ale tym razem były one wyjątkowe. Takiego składu ta Orkiestra jeszcze nie miała! Dwa nazwiska z absolutnej, polskiej czołówki muzycznej – Dawid Podsiadło oraz Daria Zawiałow, do których dołączył Vito Bambiono – stary wyga, choć stawiający pierwsze kroki jako solista, który ma wprowadzić do tego składu nieco świeżości. Ich wspólny singiel I Ciebie też, bardzo co prawda ma niewiele wspólnego z tytułowym Męskim Graniem, które z założenia miało być bardziej rockowe i zadziorne, jednak od razu podbił serca tysięcy fanów polskiej muzyki i w zaledwie kilka dni, a może i nawet godzin, stał się kolejnym przebojem spod szyldu Męskiego Grania. Ależ to będzie wspaniała trasa!

Zobacz również: Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow i Vito Bambino w składzie Męskie Granie Orkiestra 2021


Sprawdźcie również, na co czekamy w lipcu 2021

Czerwiec skończył się niemal tak szybko jak się zaczął. Jeśli w tym pędzie przegapiliście jakieś ważne wydarzenia z minionego miesiąca, przypomnimy Wam je. Sprawdźcie, co się działo w ostatnich tygodniach w świecie muzyki! Co się działo w czerwcu 2021? Czerwiec to miesiąc, w którym rynek wydawniczy zazwyczaj nieco zwalnia tempo, za to branża koncertowa rozkręca […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →