“DONDA” jednak nie wyszła, a Kanye West zamieszkał na stadionie


27 lipca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Jeszcze niecały tydzień temu pewni byliśmy, że Kanye West wyda swój dziesiąty solowy album zgodnie z planem. Nic jednak bardzie mylnego! DONDA nie ukazała się w piątek 23 lipca… Jej autor natomiast nadal nie opuścił stadionu, na którym swoje najnowsze dzieło zaprezentował ponad 5000 osobom!

Kanye West swoją nową płytę dopracowuje na Mercedes-Benz Stadium w Atlancie

I co z tego! Powiedziałby ktoś bardziej złośliwy. Puszczenie płyty tak pokaźnemu audytorium nie wzbudziło bowiem u rapera poczucia, że album powinien jednak ukazać się zgodnie z wcześniej poczynionymi zapowiedziami. A być może Kanye West Presents A Donda Listening Event z rozmachem zorganizowano tylko po to, by Mr. West mógł zaobserwować reakcje słuchaczy na brzmienie albumu DONDA? Być może dowiemy się tego kiedy indziej. W tym momencie, Kanye West uznał, że zapowiedziana płyta wymaga jednak dalszego dopracowania i całą uwagę skupił na tym właśnie wydawnictwie. Do tego stopnia, że od czwartku 22 lipca nie opuścił olbrzymiego Mercedes-Benz Stadium w Atlancie. Jedną z szatni przerobiono na studio nagraniowe, zaangażowano personel, sprowadzono kucharza artysty, by przyrządzał posiłki i praca nad albumem DONDA wre dalej! Sam West natomiast jest pochłonięty nią do tego stopnia, że… zapomina, iż na sportowym obiekcie nie został sam… Wychodzi sobie zatem na przechadzkę po obiekcie. Trzymając w rękach laptop sprawia wrażenie wyraźnie zapracowanego. Kompletnie pomijając przy tym fakt, że trwa właśnie gromadzący tysiące kibiców mecz w ramach Major League Soccer. Ot, cały Kanye. Tylko, że w czerwieni i zamaskowany.

Donda Listening Event bez fajerwerków

Dokładnie w tym samym stroju Kanye West wystąpił podczas czwartkowego Kanye West Presents A Donda Listening Event. Wbrew przypuszczeniom jednak, na Mercedes-Benz Stadium nie stało się nic teatralnego, ekscytującego czy oszałamiającego. Nic oprócz muzyki! Kanye West najzwyczajniej bowiem puścił swój dziesiąty album i obserwował zgromadzoną widownię. Stojąc na środku olbrzymiej areny, przyodziany w czerwień, zamaskowany, bez mikrofonu. Kanye stał i patrzył prosto w tłum, badając reakcje słuchaczy albumu DONDA. Chwilami nawet potańczył, jednak przez przeważającą część wydarzenia przechadzał się od sektora do sektora, sprawdzając, czy poziom zachwytu u każdego z fanów jest na podobnie wysokim poziomie. Albumu jednak, jak już wiemy, nie wydał…

Relacja z Kanye West Presents A Donda Listening Event

Co wiemy już o albumie DONDA i kiedy ta premiera?

Czy opóźnienie premiery albumu DONDA i dalsze prace nad materiałem na stadionie w Atlancie zadziały się spontanicznie, a Kanye faktycznie dostrzegł konieczność dopieszczenia płyty, czy też od początku było to działanie zamierzone, którego celem było spotęgowanie i tak sporego już rozgłosu wokół tego wydawnictwa? Tego również być może dowiemy się w przyszłości. Teraz natomiast skupmy się na tym, co pewne w kwestii dziesiątej solowej płyty rapera. Pewniakiem zdają się być gościnnie występy, jakich uświadczymy na płycie DONDA. A te, powołując się na relacje uczestników Kanye West Presents A Donda Listening Event zapewnili: Jay-Z, Pop Smoke, Travis Scott, Pusha T, Baby Keem, Lil Baby i Lil Durk. Nową datę premiery z kolei wyznaczono na 6 sierpnia. I miejmy nadzieje, że tego dnia DONDA ujrzy już światło dzienne.

kanye-west-donda-listening-event-yeezy-1050-1
Kanye West podczas Donda Listening Event

Artysta po zakończonym Kanye West Presents A Donda Listening Event nie opuścił Mercedes-Benz Stadium tylko nadal pracuje nad albumem.

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →