Lorde prezentuje nowy singiel “Mood Ring”. Premiera płyty już w ten piątek


18 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Lorde prezentuje Mood Ring – nowy singiel zapowiadający jej trzecią płytę, Solar Power, która trafi do sklepów i serwisów streamingowych już w najbliższy piątek.

Lorde dzieli się nowym singlem tuż przed premierą płyty

Mood Ring to kolejny, po tytułowym Solar Power i Stoned at the Nail Salon, przedsmak wyczekiwanego albumu Lorde.

Przeczytaj: Lorde wróciła! Jej wakacyjny singiel „Solar Power” to radość w najczystszej postaci

Jestem bardzo podekscytowana tą piosenką, jej nagrywanie sprawiło mi wiele radości. Słychać w niej dość oczywiste nawiązania do lat 60. i kultury dzieci kwiatów. Chciałam zrozumieć życie w komunie, wypisanie się ze społeczeństwa i próbę rozpoczęcia wszystkiego na nowo. Wszystkie te rzeczy bardzo do mnie przemówiły, gdy tworzyłam materiał na płytę. Szczególnie zwróciłam uwagę na podobieństwa pomiędzy kulturą tamtych czasów oraz obecną modą na wellness, duchowość, pseudo-wellness, pseudo-duchowość. Rzeczy takie jak wegańska dieta makrobiotyczna, palenie szałwii, kryształy jako talizmany, karty tarota i horoskopy. W latach 60. również panowała na to moda, a teraz ja zajmuję się tym z moimi przyjaciółkami. Pomyślałam: to jest materiał na popową piosenkę. Dlatego postanowiłam w satyryczny sposób spojrzeć na całe to zjawisko.

opowiada o utworze Lorde

Solar Power – celebracja naturalnego świata

Na album Solar Power składać się będzie 12 utworów, wyprodukowanych przez Jacka Antonoffa, z którym Lorde współpracowała także przy świetnie przyjętym albumie „Melodrama”.

Mój nowy album jest celebracją naturalnego świata, próbą uwiecznienia głębokich, transcendentnych uczuć, które przeżywam, gdy jestem na zewnątrz. W czasach pełnych bólu, żalu, głębokiej miłości i dezorientacji, szukam odpowiedzi w naturze. Nauczyłam się głębokich wydechów i nastrajania się. Album jest efektem tego podejścia.

Lorde

Aby odpowiednio uczcić świat natury, Lorde postanowiła po raz pierwszy w historii wydać album w formacie discless. Wyprodukowany z poszanowaniem środowiska Music Box będzie alternatywą dla klasycznej płyty CD. Innowacyjny format będzie zawierał dodatkowe materiały graficzne, odręczne notki, ekskluzywne zdjęcia i kod do pobrania cyfrowej wersji albumu. Kod zapewni słuchaczom dostęp do albumu w najwyższej jakości, dwóch utworów bonusowych oraz dodatkowych niespodzianek.

Już na bardzo wczesnym etapie nagrań zdecydowałam, że chcę stworzyć postępową, mniej szkodliwą dla środowiska alternatywę dla płyty CD. Music Box będzie podobny w rozmiarze, kształcie i cenie, więc na półkach sklepowych będzie wyglądał bardzo podobnie co kompakt, ale jednocześnie będzie się wyróżniał, ponieważ został zaprojektowany w zgodzie z ewoluującą naturą nowoczesnego albumu

wyjaśnia artystka
Lorde Solar Power
Lorde – “Solar Power”, okładka albumu

Lorde prezentuje Mood Ring – nowy singiel zapowiadający jej trzecią płytę, Solar Power, która trafi do sklepów i serwisów streamingowych już w najbliższy piątek. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →