fot. Dagsoon

Pawbeats z nowymi klipami. Gres, W.E.N.A i Kubańczyk nawinęli „na setkę”


14 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Pawbeats prezentuje kolejne wykonania live utworów ze swojego najnowszego albumu Nocna. Tym razem na setkę nawinęli Gres, W.E.N.A i Kubańczyk.

Nocna – najbardziej dopracowany album w dyskografii Pawbeatsa

Nocna to bez wątpienia album promowany z największym rozmachem w karierze bydgoskiego kompozytora i producenta – Pawbeatsa, który kilka tych płyt na swoim koncie już ma. Co więcej, to z pewnością również jeden z najbardziej dopracowanych projektów na polskim rynku muzycznym w ogóle.

Zobacz również: „Nocna” – nowy, zaskakujący album Pawbeatsa już na streamingach

Niemal wszystkie kawałki z bogatej tracklisty albumu Nocna zostały już wzbogacone o teledyski. Wyjątkowe i niecodzienne, bo w zasadzie typowego klipu doczekały się tylko kawałki Kłam w wykonaniu Qry’ego i Hani Sztachańskiej oraz Prędkość z Kukonem. Reszta utworów, to jest: Niemożliwość pożegnań z Biszem, Przyjdź po mnie z Roksaną Węgiel, Lodospady z Michałem Szczygłem, Pod Śniegiem z Sarsą oraz Azyl z VNMem i Zuzą Jabłońską zostały zarejestrowane podczas live sesji na setkę, czyli za jednym podejściem, a towarzyszące im obrazy to w większości efekty zastosowania techniki mastershot – jednego, ciągłego ujęcia bez cięć.

Pawbeats ft. Roksana Węgiel – Przyjdź po mnie

Gres W.E.N.A. i Kubańczyk – kolejni goście z albumu Nocna, którzy nawinęli live z Pawbeats Orchestra

Kolejne dwa kawałki z Nocnej, które zostały wykonane live w towarzystwie zespołu Pawbeats Orchestra i doczekały się podobnych teledysków kręconych mastershotem, to otwierający płytę numer BlackOUT z Gresem i W.E.N.Ą. na bicie, będący swoistym powrotem Pawbeatsa do świata hip-hopu oraz Samotność, w której słyszymy Kubańczyka – przedstawiciela młodego pokolenia polskiej rap sceny.

Pawbeats Kubańczyk Samotność Gres W.E.N.A BlackOUT
W.E.N.A., Pawbeats i Gres, fot. Dagsoon

Pawbeats zaprosił Gresa i W.E.N.Ę. do podziemnych bunkrów

Klip z Gresem i W.E.N.Ą. został nagrany w wyjątkowych okolicznościach. Jak pisze sam Pawbeats:

W trudniejszych warunkach jeszcze nie nagrywaliśmy – zimno, jak w jaskini, ciemno i bez zasięgu, drzwi się zatrzasnęły, a wszystko za jednym podejściem i czekaliśmy trochę, jak bohaterowie opowieści z tego kawałka.

Wszystko dlatego, że raperzy, muzycy Pawbeats Orchestra oraz DJ Flip, którego gościnnie słyszymy w tym wykonaniu, nagrali utwór BlackOUT w podziemnych przestrzeniach bunkrów Exploseum w Bydgoszczy – unikalnego na skalę światową przykładu architektury przemysłowej, zachowanej w praktycznie niezmienionym kształcie od czasów II wojny światowej.

Zaadaptowane na potrzeby turystyczne obiekty to część jednej z największych fabryk zbrojeniowych, w przeszłości przeznaczonych do zadań militarnych III Rzeszy. Ekspozycje związane są z koncernem DAG, którego założycielem był Alfred Nobel.

Pawbeats ft. Gres x W.E.N.A. – BlackOUT

Pawbeats i Kubańczyk nagrywają na łonie natury

Na terenach tego samego obiektu, co prawda już bardziej zielonych i bliższych leśnej przestrzeni, niż piwnicy, został zarejestrowany numer Samotność w wersji live. To z kolei zdecydowanie bardziej balladowa i akustyczna odsłona albumu Nocna, w której odnalazł się Kubańczyk. Raper nie omieszkał jednak przemycić do utworu nieco hip-hopowego vibe’u. Sprawdźcie efekty!

Pawbeats ft. Kubańczyk – Samotność

Zobacz również: „Jestem zbyt hip-hopowy dla popu” – wywiad z Pawbeatsem

Pawbeats prezentuje kolejne wykonania live utworów ze swojego najnowszego albumu Nocna. Tym razem na setkę nawinęli Gres, W.E.N.A i Kubańczyk. Nocna – najbardziej dopracowany album w dyskografii Pawbeatsa Nocna to bez wątpienia album promowany z największym rozmachem w karierze bydgoskiego kompozytora i producenta – Pawbeatsa, który kilka tych płyt na swoim koncie już ma. Co […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →