fot. Dagmara Szewczuk

Pawbeats z pierwszą zapowiedzią albumu “Nocna”

Obserwuj nas na instagramie:

Pawbeats powraca z nowym albumem Nocna. Nie zabraknie na nim gości i charakterystycznej dla niego różnorodności gatunkowej. Preorder jest już dostępny.

Siema Nocna

Kto ma wiedzieć ten wie. “Nocna” to nierozłączny element Pawbeatsa i jego działalności w social mediach. Premiera albumu o tym tytule była zatem tylko kwestią czasu. To musiało się wydarzyć.

Pawbeats nowy album Nocna preorder
Pawbeats – “Nocna”

Pawbeats zapowiada premierę swojego nowego albumu

Nie inaczej, jak właśnie podczas jednej ze swoich ostatnich kultowych “Nocnych”, Pawbeats zapowiedział premierę swojego piątego, solowego krążka. Co tym razem przygotował bydgoski producent i kompozytor? Sam pisze o swoim nadchodzącym wydawnictwie:

Będzie na nim przestrzeń dla wokalistów, raperów, orkiestry. Moich tekstów i muzyki. Popu i rapu. Kawałków granych na setkę i tych produkowanych miesiącami. Czystych jak łza wokali jak i tych zabarwionych auto-tunem.

Pawbeats nowy album Nocna preorder
Pawbeats, fot. Dagmara Szewczuk

Pawbeats i tajemniczy preorder pełen niespodzianek. Co tym razem szykuje producent?

Jednym słowem – Pawbeats z pewnością nie pozostawi nas bez niespodzianek i ponownie zamierza zaskakiwać. Choć to ze współpracą ze środowiskiem hip-hopowym artysta jest wciąż najbardziej kojarzony, już dawno odkleił od siebie łatkę związaną z rapem, udowadniając na swoim poprzednim albumie OUT, że jego muzyczne horyzonty i ambicje sięgają o wiele dalej, niż tylko łączenie hip-hopu z orkiestrą i muzyką klasyczną (co już samo w sobie jest sporym wyjściem poza schematy).

Jacy goście pojawią się na nowym albumie Pawbeatsa?

Wygląda na to, że nie inaczej będzie tym razem. Choć Pawbeats postanowił jak na razie utrzymać w tajemnicy tracklistę i listę gości, którzy pojawią się na albumie Nocna, w sieci można już trafić na pewne poszlaki. Informację o płycie udostępnili bowiem na swoich social mediach między innymi Bisz, VNM, ale również młodzi reprezentanci mainstramowego popu w postaci Michała Szczygła, czy Roksany Węgiel, z którą Pawbeats współpracował już niedawno przy okazji soundtracku do remake’u filmu Tajemniczy Ogród.

Pawbeats – Nocna, premiera i preorder albumu

Premiera albumu Nocna zaplanowana jest na 23 maja, czyli dzień urodzin Pawbeatsa. W sklepach stacjonarnych album pojawi się dwa dni później, 25 maja. Już teraz możecie zamówić płytę w preorderze na oficjalnej stronie artysty. Dostępne są:

  • wydanie CD deluxe z dodatkowymi utworami i wlepkami,
  • limitowany winyl (nakład jedyne 350 sztuk),
  • specjalne, kolekcjonerskie wydanie NIGHT BOX, którego zawartość do końca pozostanie niespodzianką

Każda preorderowa sztuka Nocnej zostanie dodatkowo opatrzona autografem Pawbeatsa. Autorem ilustracji na okładce albumu jest Paweł Kuczyński, a za oprawę graficzną płyty odpowiada Michał Czub. Nie przegapcie tej premiery!

Pawbeats nowy album Nocna preorder
Pawbeats – “Nocna”, okładka albumu

Pawbeats dzieli się pierwszym singlem z albumu Nocna

No i jest! Pierwsza zapowiedź owianego tajemnicą albumu Nocna już hula po sieci. A jest nią nieco zaskakujący singiel z wspomnianym już… Michałem Szczygłem!

Kawałkowi Lodospady towarzyszy dodatkowo teledysk, który został zarejestrowany w tym samym momencie, co jego ścieżka dźwiękowa. Mówiąc inaczej – Pawbeats, jego orkiestra składająca się z kilkudziesięciu muzyków oraz Michał Szczygieł, grali na instrumentach i śpiewali na tak zwaną “setką” (bez używania looperów ani wcześniej nagranych dźwięków), jednocześnie występując w teledysku, który został nagrany jednym ujęciem – mastershotem. Tym samym możemy zajrzeć do studia Pawbeatsa i podejrzeć proces nagrywania Nocnej. Zobaczcie i posłuchajcie efektów!

Pawbeats feat. Michał Szczygieł – Lodospady, posłuchaj singla

Pawbeats powraca z nowym albumem Nocna. Nie zabraknie na nim gości i charakterystycznej dla niego różnorodności gatunkowej. Preorder jest już dostępny. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Siema Nocna Kto […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →