Bisz zaprezentował okładkę i ujawnił tytuł nowego albumu


09 lutego 2021

Podziel się newsem:

Bisz premierę nowego albumu, przy którym ponownie pracował z producentem Kosą, zaplanował na przełom lutego i marca. Po opublikowaniu dwóch singli zwiastujących wydawnictwo, przyszedł czas na ujawnienie tytułu oraz zaprezentowanie okładki nadchodzącej płyty.

Blady Król nadejdzie wkrótce

Blady Król, pod takim tytułem ukaże się najnowszy album Bisza. Bydgoski raper nie byłby sobą, gdyby powodów takiego zatytułowania płyty nie wyjaśnił w sposób mocno enigmatyczny.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych doniesień na temat albumu Blady Król, tak i informacją o tytule nowej płyty Bisz podzielił się ze słuchaczami za pośrednictwem wydarzenia Facebooku. Z postu zamieszczonego w ostatnią niedzielę dowiedzieliśmy się, że inspiracją dla rapera przy tworzeniu nowego materiału, była tragiczna postać cierpiącego na depresję amerykańskiego pisarza Davida Fostera Wallace’a oraz powieść Blady Król jego autorstwa:

Blady Król…
Z tym określeniem spotkałem się jeszcze przed przeczytaniem książki Davida Fostera Wallace’a, do której płyta jest bardzo odległym nawiązaniem. Za to postać autora miała na mnie duży wpływ: niesamowita wrażliwość połączona z diabelskim intelektem oraz jego smutna historia – odcisnęły na mnie głębokie piętno. I o ile płyta ma niewiele wspólnego z książką, to sam tytuł jest znaczący – spaja w sobie najważniejsze wątki nachodzącego koncept-albumu, które odkryjecie dopiero przy odsłuchu całości. ‘Blady Król’ nadchodzi…”

Równocześnie z ujawnieniem tytułu nowego albumu, Bisz podzielił się z fanami także okładką wydawnictwa Blady Król. Premiery albumu natomiast spodziewać możemy się już całkiem niedługo.

BISZ-KOSA-BLADY-KRÓL-okładka
Bisz – Blady Król – okładka albumu

Nowy album Bisza, wiemy już coraz więcej

Bisz systematycznie odkrywa przed słuchaczami kolejne karty nadchodzącego wydawnictwa. Przed ujawnieniem tytułu i okładki swojego szóstego legalnie wydawanego albumu, Bydgoszczanin zdążył zaprezentować już dwa single zapowiadające nadejście Bladego Króla. Przybliżają one nieco klimat produkowanego przez Kosę materiału, opisywanego jako:

Współcześnie brzmiący koncept album, na którym melancholia splata się z wewnętrznym buntem.

Na pierwszą zapowiedź albumu Blady Król wybrano fragmenty utworów Kręgi oraz Joker, które zaprezentowane zostały połączone w jeden teledysk. Publikacją tego singla Bisz na dobre rozpoczął promocję nowego wydawnictwa, o którym już wtedy dowiedzieliśmy się, że będzie to:

starannie przemyślany koncept-album na współcześnie brzmiących, hip-hopowych produkcjach

BISZ / KOSA – Kręgi / Joker

Jako drugą zapowiedź albumu Blady Król zaprezentowano kawałek zatytułowany Zapadam się w pamięć. Bardzo emocjonalny i poruszający utwór także zobrazowany został klipem, a opisany został jako jeden z najbardziej osobistych momentów na nowej płycie Bisza.

BISZ / KOSA – Zapadam się w pamięć

Blady Król, w całości wyprodukowany przez Kosę nowy album Bisza, ukazać ma się się na przełomie lutego i marca. Preorder wydawnictwa dostępny jest już na stronie www.pchamytensyf.pl.

„Blady Król” nadchodzi… Coraz więcej wiemy o wydawnictwie, którego premierę zaplanowano na przełom lutego i marca.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.