Nowy utwór Roksany Węgiel to plagiat utworu Dua Lipy “Physical”


06 czerwca 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Roksana Węgiel i Małe TGD stworzyli wspólny utwór Nie z tej ziemi, który okazał się być plagiatem przeboju Dua Lipy – Physical.

Z okazji Dnia Dziecka, Roksana Węgiel podzieliła się swoim nowym utworem, który powstał we współpracy z dziecięcym zespołem Małe TGD. Utwór Nie z tej ziemi to nie tylko niespodzianka dla fanów z okazji Dnia Dziecka ale również zapowiedź nowego, animowanego serialu dla najmłodszych o tym samym tytule.

Roksana Węgiel i Małe TGD – Nie z tej ziemi

Nowy, chrześcijański serial dla dzieci – Nie z tej ziemi

Serial Nie z tej ziemi ma mówić o chrześcijańskich wartościach, które budują świat dziecka i pozwalają im mierzyć się z problemami dzisiejszego świata. Za serial odpowiadają twórcy takich, kultowych produkcji, jak Włatcy Móch, Garfield, czy Król Maciuś Pierwszy. Więcej, o inicjatywie, którą wspierają między innymi Maciej Musiał, Małgorzata Kożuchowska, Paweł Domagała, Dawid Kwiatkowski i wielu innych, znajdziecie na stronie www.nieztejziemi.pl. Tam również publikowane są kolejne odcinki serialu.

Nie z tej ziemi Roksany Węgiel i Małe TGD to plagiat Dua Lipy?

Po opublikowaniu w sieci utworu i teledysku promującego serial Nie z tej ziemi, na jego autorów wylała się fala hejtu. Niestety, nie bez przyczyny. Choć utwór brzmi przebojowo, wpada w ucho i ma predyspozycje do stania się hitem, to słuchacze od razu zauważyli, że coś tu nie gra i taki hit gdzieś już słyszeli. Nie z tej ziemi łudząco przypomina bowiem jeden z tegorocznych przebojów Dua Lipy, będący singlem promującym jej najnowszy album Future Nostalgia. Mowa o utworze Physical.

Co wspólnego mają utwory Nie z tej ziemi i Physical?

Muzyka w piosence Nie z tej ziemi, za którą odpowiada Piotr Nazaruk to już nawet nie jest inspiracja przebojem brytyjskiej gwiazdy popu. Nie ma tu również mowy o samplowaniu jego fragmentów. To dosłownie przeniesiona i przekoloryzowana na bardziej bajkowy klimat linia melodyjna z Physical Dua Lipy. Nawet sama Roksana śpiewając swój nowy utwór, kładzie akcenty dokładnie w taki sam sposób jak brytyjska wokalistka.

Nie trzeba być ekspertem, aby zauważyć ten plagiat, bowiem kto chociaż raz usłyszał Physical, ten gołym uchem usłyszy ten utwór również w piosence Nie z tej ziemi. W samym teledysku wykorzystano także motyw gry kolorów ubioru występujących w nim osób z tłem, który również pojawił się w klipie do Physical. W związku z tym, fani od razu zaczęli wytykać tę nieszczęsną wpadkę w komentarzach pod teledyskiem Roksany i Małego TGD. Co na to twórcy piosenki? Cóż… Nie kryli faktu, że faktycznie pozwolili sobie na – jak sami twierdzą – inspirację Dua Lipą, choć wcześniej sami o tym nigdzie nie wspomnieli.

Roksana Węgiel Nie z tej ziemi Dua Lipa Physical

Roksana Węgiel chciała być jak jej idolka Dua Lipa?

Swojego zamiłowania do Dua Lipy z pewnością nie kryłaby również sama Roksana Węgiel, która, choć w sprawie plagiatu jeszcze się nie wypowiedziała, od dawna jest fanką brytyjskiej gwiazdy popu. Na swoich koncertach nie raz śpiewała jej piosenki (Be The One w wykonaniu Roksany Węgiel zobaczycie tutaj), a podczas gali MTV EMA 2019 zrobiła sobie ze swoją idolką pamiątkowe selfie.

Roksana Węgiel Dua Lipa

Nic więc dziwnego, że ta młoda, polska, wchodząca gwiazda chciała dorównać Dua Lipie. Dziwi tylko fakt, że przy takiej ilości zdolnych producentów w Polsce i tylu możliwościach rozwiązań podczas tworzenia muzyki w dzisiejszych czasach ktoś na to naprawdę pozwolił. Miało być chyba zabawnie, wyszło niestety bardzo żenująco i nieprofesjonalnie.

Roksana Węgiel i Małe TGD stworzyli wspólny utwór Nie z tej ziemi, który okazał się być plagiatem przeboju Dua Lipy – Physical. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Z okazji […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →