Moje Rytmy #40: Michał Szczygieł


13 czerwca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Moje Rytmy powracają! Kolejnym, wyjątkowym gościem naszego cyklu wywiadów jest debiutujący Michał Szczygieł, który opowiada o swoich najważniejszych albumach, filmach i guilty pleasures. Sprawdźcie!

Michał Szczygieł debiutuje! Jego album Tak jak chcę ukaże się już za chwilę

Michał Szczygieł to jeden z najpopularniejszych męskich głosów na polskiej scenie rozrywkowej. I choć jest na niej aktywny już od dobrych kilku lat, a na swoim koncie ma niejeden sporych rozmiarów sukces, to prawdopodobnie właśnie teraz przeżywa najbardziej intensywny czas w swojej karierze.

Już za kilka dni, dokładnie 18 czerwca, światło dzienne ujrzy debiutancki album Michała SzczygłaTak jak chcę, na którym znajdzie się 11 utworów, w tym kilka dobrze już znanych singli, takich jak Nic Tu Po Mnie, Nie Mamy Nic, Spontan czy najnowszy – Więcej. A więcej informacji o samej premierze tego albumu znajdziecie tutaj.

Michał Szczygieł album Tak jak chcę
Michał Szczygieł – “Tak jak chcę”, okładka albumu, fot. dagsoon

Wszechstronność kluczem do sukcesu Michała Szczygła

Do tej pory Michał Szczygieł dał się poznać jako wyjątkowo wszechstronny wokalista. Jego największą domeną są taneczne, przebojowe kawałki, które okupują radiowe listy przebojów, ale równie dobrze odnajduje się również w hip-hopowych kolaboracjach, co potwierdził duetami z Soblem (Daj mi znać), kolektywem LOWPASS (Patrz jak tańczę), Jodą (Penthaus) czy Frostim (TVG).

Sobel – Daj mi znać feat. Michał Szczygieł

Wbrew pozorom Michał wcale nie gorzej radzi sobie również z bardziej akustycznym i nostalgicznym materiałem, co udowodnił w jednej ze swoich ostatnich kolaboracji, której efekt w postaci singla Lodospady zasilił tracklistę najnowszego albumu PawbeatsaNocna.

Pawbeats ft. Michał Szczygieł – Lodospady

Teraz jednak czas, abyśmy poznali pełnowymiarowe oblicze Michała Szczygła solo. Z okazji premiery swojego debiutanckiego krążka, Michał odpowiedział nam na kilka ciekawych pytań z naszego cyklu #MojeRytmy. Sprawdźcie!


#MojeRytmy: Michał Szczygieł – wywiad

Utwór, od którego wszystko się zaczęło

Michał Szczygieł: Sięgając pamięcią do samych początków moich wokalnych wariacji, przychodzą mi do głowy dwa utwory. Miliony monet (Mrozu) i Miejsce dla Ciebie (Pectus), ponieważ to utwory, które jako pierwsze śpiewałem na konkursach.

Album, który zmienił moje życie

Michał Szczygieł: Zdecydowanie Gdy zgaśnie słońce Kaliego i Kilka numerów o czymś Małpy. To są tytuły z 2012 oraz 2009 roku. Na pewno sporo treści z płyty HYPER2000 (2018) Białasa do mnie dotarło i skłoniły mnie one do niejednej refleksji.

Płyta, której kiedyś nie lubiłem, ale doceniłem ją po latach

Michał Szczygieł: Prawdę mówiąc, nie mam takiej pozycji. Zwykle wstępne weryfikacje powodują, że albo zapominam o danym albumie, albo zostaje on ze mną na dłużej. Teraz wychodzi tyle muzyki, że nie ma czasu na zastanawianie się, czy może mi się to jeszcze spodoba.

Utwór, którego nie chcę już więcej słyszeć

Michał Szczygieł: Będzie, co ma być. :)

Album, którego słucham najczęściej

Michał Szczygieł: Ostatnimi czasy zdecydowanie Justin Bieber i jego Justice.

Moje muzyczne guilty pleasures

Michał Szczygieł: Szaman Ty i Ja w przeglądarce YouTube. Pozdrawiam 😂

Najlepszy koncert, na którym byłem

Michał Szczygieł: Atlas Arena w Łodzi i koncert Twenty One Pilots. Miazga!

koncert Twenty One Pilots - Łódź, Atals Arena
koncert Twenty One Pilots – Łódź, Atals Arena (2019), fot. Tomasz Stańczak

Film, który każę obejrzeć moim dzieciom

Michał Szczygieł: Forrest Gump, ale to jak już będą nieco większymi dziećmi.

 Forrest Gump
“Forrest Gump”

Film, w którym chciałbym wystąpić jako postać

Michał Szczygieł: Efekt motyla.

Popkulturowe zjawisko, które lubię trochę za bardzo

Michał Szczygieł: Anime. Teraz często przenika do popkultury, więc myślę, że można zaliczyć.

Michał Szczygieł Moje Rytmy wywiad
Michał Szczygieł, fot. Dagmara Szewczuk

Moje Rytmy powracają! Kolejnym, wyjątkowym gościem naszego cyklu wywiadów jest debiutujący Michał Szczygieł, który opowiada o swoich najważniejszych albumach, filmach i guilty pleasures. Sprawdźcie! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →