Qry twierdzi, że był pierwszy w jej sercu


28 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Qry wyda swój krążek dopiero w połowie czerwca, ale jego promocja już jest mocno rozbujana. Dowodem nie tylko nowy kawałek.

Wielotorowe działania

Pod koniec 2020 roku raper znany z działalności w ramach kolektywu chillwagon opublikował utwór Mały ale wariat, w którym udzielił się Mini Majk z Ekipy. To wtedy mogliśmy mówić o początku działań wokół nadchodzącego wydawnictwa. Działań, dodajmy, mocno się ze sobą zazębiających. Oprócz numerów pojawiały się bowiem vlogi na kanale wytwórni Borixona, a sam gospodarz nie omieszkał wrzucić frazy: dzieci w samochodach, choćby w gościnie u Smolastego.

Teraz w sieci pojawił się kolejny singiel młodego rapera z Jasła. Produkcyjnie wspomógł go weteran, który pomału dopina ostatnie sprawy związane z materiałem, będącym kresem jego płytowej kariery.

Qry – Marionetki

Pierwszy w uczuciowym wyścigu

Gdy człowiek czyta tytuł Byłem w tobie pierwszy, raczej nie ma szczególnie miłosnych skojarzeń. Podobnie było zresztą w przypadku tracku Bierz do buzi, który zdążył już wykręcić siedem milionów wyświetleń w serwisie YouTube. To nie jest jednak wpis z gatunku +18, bo sam nawijacz wyjaśnia, że chodzi o wspomniane już wcześniej serce dziewczyny, a nam nieszczególnie wypada się kłócić z tą interpretacją.

Qry krzyczy na bicie, popijając brandy, a cykaczowy podkład zawierający gitarę elektryczną daje mu Czarny HIFI, współautor chociażby hitowych Niedopowiedzeń, których liryczną stroną zajął się Pezet. Wczoraj gruchnęła informacja, że wspomniany producent wyda w październiku swój ostatni krążek zatytułowany Jeśli coś się stanie… Mamy tu więc spotkanie pokoleń, które – jak się wydaje – nie doprowadziło do większych zgrzytów artystycznych.

Qry – Byłem w tobie pierwszy

Metryka ma znaczenie

Po kilku kawałkach, jak również lekturze samej tracklisty, możemy śmiało stwierdzić, że Dzieci w samochodach nie przypadną raczej do gustu tym, którzy poszukują w rapie ciężkich treści i popartej latami powagi. Już w tym momencie jest bardzo młodzieżowo, a ten sznyt nie powinien się zmienić aż do wysyłki planowej na 16 czerwca. Wszystko wskazuje na to, że przed nami jeszcze niejeden wjazd na wspomniany wcześniej kanał, nim płyta znajdzie się na półkach.

Qry Dzieci w samochodach okładka
Okładka albumu Dzieci w samochodach Qry’ego

Qry wyda swój krążek dopiero w połowie czerwca, ale jego promocja już jest mocno rozbujana. Dowodem nie tylko nowy kawałek. Wielotorowe działania Pod koniec 2020 roku raper znany z działalności w ramach kolektywu chillwagon opublikował utwór Mały ale wariat, w którym udzielił się Mini Majk z Ekipy. To wtedy mogliśmy mówić o początku działań wokół […]

qry
Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →