Czarny HIFI zapowiedział swój ostatni producencki album


28 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Czarny HIFI potwierdził, że w tym roku doczekamy się z jego strony nowego producenckiego albumu. Poznaliśmy również datę premiery tego wydawnictwa. To bezsprzecznie wiadomość bardzo dobra! Gorszą jest ta, że będzie to ostatni taki projekt uzdolnionego beatmakera i kompozytora.

Po kilku latach działalności w zespole HIFI Banda, swój pierwszy producencki album Czarny HIFI wypuścił prawię dekadę temu, bo w listopadzie 2012 roku. Otrzymaliśmy wówczas bardzo udane Niedopowiedzenia. Popularność tego wydawnictwa nakręcał tak samo zatytułowany singiel, w nagraniu którego udział wziął Pezet. Następnie nadeszły Nokturny & demony, które ostatecznie zatrzymały się na ósmym miejscu zestawienia OLiS. Materiał równie, jeśli nie jeszcze bardziej udany od poprzednika. Nie dziwi zatem kompletnie fakt, że nowy producencki album Czarnego HIFI jest pozycją wydawniczą wypatrywaną na fonograficznym horyzoncie z mocnym utęsknieniem.

Czarny HIFI feat. Pezet – Niedopowiedzenia

Nadzieję, że już wkrótce otrzymamy nowy album Czarnego HIFI rozbudzono wśród słuchaczy już rok temu. Wiosną 2020 otrzymaliśmy utwór, do nagrania którego zaproszono Bonsona i Skipa. Efektem tego spotkania były Ostatnie Szlugi. Nie wiedzieliśmy jednak wówczas, że zwiastują one ostatni, producencki projekt Aleksandra Kowalskiego.

Czarny HIFI feat. Bonson, Skip – Ostatnie Szlugi

Być może jeszcze rok temu, nie wiedział tego także i sam gospodarz utworu – absolwent Islington Music Workshop w Londynie oraz Academy of Contemporary Music College w Guildford. Informacja, że trzeci producencki album Czarnego HIFI będzie tym ostatnim, obiegła branżę bowiem dopiero wczoraj. Podzielił się nią natomiast sam producent, kompozytor i muzyk.

Czas zamknąć pewien rozdział. Rusza preorder mojej trzeciej i ostatniej producenckiej płyty. Jeśli chcecie wspierać to co robię to zachęcam do zakupu bo…nikt i nic nie zmusi mnie by zrobić to po raz czwarty ;) Obiecuję, że będzie ciekawie i nietuzinkowo…

– Czarny HIFI

Premierę ostatniego swojego ostatniego producenckiego albumu Czarny HIFI zaplanował na jesień tego roku. Wiemy już, że będzie to dwupłytowe wydawnictwo, które twórca zatytułował Jeśli coś się stanie… Wczorajszej zapowiedzi towarzyszy również krótki materiał video, w którym Olek K. ogłasza swoje tegoroczne muzyczne plany. Poniekąd tłumaczy także powody swojej decyzji…

Muzyka była zawsze dla mnie nie tylko pasją, ale też podróżą. Taką, podczas której nie wracam dwa razy w to samo miejsce. Nie lubię się powtarzać. Byłem w tym miejscu? Ok, jedziemy dalej. Nowe wyzwanie, wyjście ze strefy komfortu to mój komfort. Budowanie od nowa to moja pasja. Nie lubię czytać tej samej książki dwa razy. Taki już jestem. Taki byłem zawsze.

Spotkałem wielu świetnych ludzi po drodze. Tą płytą dopełniam sen. Jeśli coś się stanie, to teraz mówię: dzięki za podróż i do usłyszenia

– Czarny HIFI o swoim ostatnim producenckim albumie

Czarny HIFI – Jeśli coś się stanie…

Małpa, Sobel, Sarius, Ero i Tymek i inni gośćmi na ostatnim albumie Czarnego HIFI

Z powyższego materiału promocyjnego albumu Jeśli coś się stanie dowiedzieliśmy się również, z jakimi innymi twórcami Czarny HIFI tym razem stworzył wspólne utwory. Wiemy już, że zaproszenie na ostatni album Czarnego otrzymali wspomniani we wstępie Bonson i Skip, a także Małpa, Young Igi, Sobel, Ero, Pih, Tymek, Qry, Zalia, Sarius oraz Mikołaj Trzaska. Wraz z ujawnieniem listy gości na Jeśli coś się stanie, wyjaśnienie znalazła również pewna fotografia, która jeszcze w zimowej aurze obiegła Internet.

Jeśli coś się stanie… w październiku

Dwa pierwsze producenckie albumy Czarny HIFI wydał nakładem Prosto. Jego ostatni ukaże się za to z logo Def Jam Recordings Poland, która to wytwórnia niedługo będzie mogła pochwalić się najbardziej atrakcyjnym, bieżącym katalogiem spośród działających u nas wytwórni rapowych. Jeśli coś się stanie… ukaże się dokładnie 15 października, a składać będzie się z dwóch kompaktów, z czego na tej drugiej płycie znajdą się instrumentalne wersje utworów nagranych z wymienionymi powyżej raperami, wokalistkami i wokalistami. Preorder ostatniego producenckiego albumu Czarnego HIFI jest już dostępny w sklepie labelu Def Jam.

Czarny HIFI - Jeśli coś się stanie... - okładka
Czarny HIFI – Jeśli coś się stanie… – okładka

Na zaplanowane na październik wydawnictwo „Jeśli coś się stanie…” zaproszeni zostali, między innymi, Bonson, Skip, Małpa, Sarius, Tymek, Sobel, Ero i Young Igi.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →