Ekipa Friza wydaje płytę i przejmuje youtube’ową kartę Na czasie


28 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Fenomen grupy YouTuberów i influencerów nadal trwa, a pierwszy długogrający krążek Ekipy już śmiga po streamingach.

Rozważania nad Ekipą, rozdział pierwszy

Nie wiem, czy jest to kwestia pewnej wymiany pokoleniowej, czy może zmiany trendów, ale kompletnie nie trafia do mnie fenomen i cały ten szum, jaki jest wokół Ekipy. Nie zrozumcie mnie źle – sam kiedyś ślęczałem przed komputerem i oglądałem minecraftowe filmiki Huśka, JJayJokera, skkf’a, czy wygłupy Krzysztofa Gonciarza w Zapytaj Beczkę. Nie da się ukryć, że ten kontent – może za wyjątkiem Gonciarza – był skierowany głównie do osób, które prawdopodobnie mają mniej niż 15 lat. Pytanie, czy ja po prostu nie potrafię, czy może nie chcę zrozumieć, dlaczego Ekipa tak się wybiła? W czym tkwi ten sukces? Po chwili namysłu przyszła mi jednak do głowy odpowiedź: po prostu tak się stało. Nagrywając kilka lat temu filmiki z Pokemon GO Friz chyba nie spodziewał się, że dziś razem ze swoją dziewczyną będą w TOP 3 najbardziej wpływowych ludzi w polskim Internecie zaraz za Robertem Lewandowskim.

Ciężko rozbierać teraz sukces Ekipy na czynniki pierwsze, bo jednak Internet wygląda nieco inaczej, niż te 7-8 lat temu. Rozwój mediów społecznościowych i ich ogromny wpływ na nasze życie, nawet sam rozwój YouTube’a, który ze strony, gdzie oglądaliśmy kompilacje wpadek, poradniki, jak crackować gry, czy parodie filmów z podłożoną Ivoną, stał się po prostu przestrzenią reklamową, wirtualnym billboardem. Czasem nawet tych reklam nie zauważamy, twórca dostaje przelew, marka zareklamowana i wszyscy są zadowoleni. Samo influencerstwo zaczyna się dziś liczyć coraz bardziej. A dodajmy do tego fakt, że przez ostatni rok siedzieliśmy pozamykani w domach, więc twórcy internetowi i influencerzy wręcz umilali niektórym z nas czas.

Złoty pociąg odnaleziony, a w nim pomysł na lody

Jedno jest pewne: ktoś w Ekipie ma łeb na karku. Pomijając już muzyczną stronę Ekipy, bo płyta była tylko kwestią czasu, ale wyobrażacie sobie, że któregoś dnia Friz siedział sobie w domu, montował film, czy coś w tym rodzaju i nagle zaświeciła mu się nad głową ta żaróweczka: ej, a może wprowadzimy na rynek lody? Lody Ekipy okazały się być przeogromnym sukcesem, więcej niż strzałem w dziesiątkę. Filmiki, na których możemy oglądać walkę o te produkty, zawrotne ceny za papierek na aukcjach internetowych, coś co niewątpliwie stało się naszym polskim memem w 2021 roku. Pomysł z lodami jest genialny w swojej prostocie. W całym tym zamieszaniu wydawało mi się, że płyta EkipySEZON 3 – przejdzie jakoś bez echa. Krążek zostanie wypuszczony, ktoś w Internecie coś ponarzeka i to będzie tyle.

Ekipa Friza wydaje płytę i przejmuje youtube'ową kartę Na czasie
EKIPA – SEZON 3, okładka płyty

Album miał premierę 26 czerwca. W chwili pisania tego tekstu, dwie piosenki z płyty Ekipy są w TOP 10 youtube’owej karty Na czasie: na 6 miejscu plasuje się utwór SZLAFROKI z gościnką Janusza Walczuka, zaś na najwyższym stopniu przebywa NAPAD NA BANK z Roksaną Węgiel. Ten drugi kawałek wykręcił na ten moment ponad 3,5 miliona wyświetleń, a przypominam, że wyszedł 26 czerwca. Wynik, co by nie mówić, imponujący. Na krążku pojawili się też Qry i Jacuś. Sama płyta raczej nie jest niczym odkrywczym i przełomowym. Ot, nawijanie o hajsie, sukcesie, czillowaniu i imprezach wrzucone na popowo-trapowe bity. Album wykręcił w przedsprzedaży całkiem niezłą sumę opiewającą na 2 miliony złotych z hakiem. Odbędzie się co prawda trasa koncertowa, a na początku sierpnia twórcy zagrają specjalny, premierowy koncert, ale muzyczna działalność Ekipy wydaje się być raczej ciekawostką. Zakładam, że członkowie mają tego świadomość. Zwłaszcza patrząc na to, ile może się wydarzyć i jakie przetasowania mogą nastąpić, kiedy Mata wrzuci nowy teledysk. A dodatkowo mamy lato, więc Taco Hemingway zapewne niedługo się przebudzi.

EKIPA – NAPAD NA BANK (feat. Roxie)

Fenomen grupy YouTuberów i influencerów nadal trwa, a pierwszy długogrający krążek Ekipy już śmiga po streamingach. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w niecałe 24 godziny Rozważania nad Ekipą, […]

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →